Úzkosť

tibbi88

Tak u mňa sú tie úzkosti ako vlny - niekedy to nie až tak hrozné a niekedy je to dosť kritické, až priveľmi komplikovane začnem rozmýšlať, skoro až samovražedné myšlienky, mám strach skoro zo všetkého, potom príde vyhýbanie sa ľuďom, miestam a pod., i keď viem, že to nič nevyrieši, že nemusí mi hroziť akútne nebezpečenstvo. Taktiež už som sa naučil dosť o tých úzkostiach, u niektorých viem aj príčiny. No ďalším problémom je, že mám večné problémy sa sústrediť. Pozornosť u mňa kolíše. Niekedy sa mi aj tie najľahšie veci zdajú komlikovane....a naopak až príliš prežívam tento svet, nespravodlivosť a pod. Stále mám navyše nutkanie sa pohybovať...

marcelina78

Janik, ja teraz cim dalej horsie, beriem mesiac ten Citalec 10 mg, dostala som ten Coaxil, ale bojim sa ho uzivat, neviem, ci zavolat lekarovi, aby sme sksuili este zvysit ten Citalec, Frontin, co mi zaberal trocha najslabsi, teraz mam raz tak taky sily novy a len ma otapi a stale mam pocit, ze mi vrie v zilach, palenie tela, tazoba, tlaky, uz som teda v koncoch, bojim sa, ze skoncim v spitali, prezivam z minuty na minutu, nemozem oblezat, obsdiet...

Janik4

Ahojte,
ako sa mate ? Ja teda "bojujem" ale akosi neuspesne. Cele dni sa bojim, prezivam uzkost a strach. Paroxetine po 3 tyzdnoch nezabera a netusim ako dalej. Bojim sa vlastne vsetkeho - GAD + specificke fobie (zvierata, spina, nakazenie a podobne). A xanax 0,25 zaberie tak na hodinku, dve.

katkaxxx

ahojte, malickasom dakujeme za motivujuci prispevok, drzim palce s babatkom, daj vediet ako to zvladas :)
dymanix uz je lepsie?

ja som taka v takej nepohode posledne dni.. nic nejake hrozne, ale na druhej strane ani prijemne.. stale sa mi premielaju v hlave tie veci co som tu uz pisala.. take tie pocity neistoty, spomienky na vselijake blbe pocity co som kedy mala.. a chyba mi rodina.. a tak.. najlepsie mi je vzdy ked som medzi ludmi - v skole, v praci, s kamaratmi, s rodinou, proste v kruhu ludi.. vtedy sa citim tak "bezpecne" :)

dynamix

zdravim.. po dlhsom case mam opat problemy. Rano som sa prebral a utekal som hnackovat. A potom ked som si lahol tak sa mi zacalo tahsie dychat. Ako keby som sa vobec nevedel nadychnut. pulz som mal normalny. Po chvilke to preslo. No robilo mi to iba pri lezani na lavej strane. Opat rozmyslam ci to nieje fakt nejaka choroba ina ako uzkost...

malickasom

ahojte. kedysi som tu pisala do tejto temy. Tiez ma trapila uzkost a chytali ma take divne stavy no musim klop klop uz som celkom v pohode. Zacala som viac premyslat nad sebou co ma trapi a co tesi a ked som dosla na nieco podstatne stale som si to zapisala. Co mne najviac pomohlo bolo zdoverit sa partnerovi v ktorom som nasla neskutocnu podporu. Predtym som sa bala komukolvek povedat co ma trapi a hambila som sa ziadat o pomoc. Kontaktovala som aj jednu psychologicku ale nikdy som k nej nesla, pre mna skor bolo podstatne niekomu povedat aky mam problem a ci sa mozem v pripade potreby objednat.
Raz ked to na mna prislo v praci zverila som sa dobrej kolegyni a strasne sa mi ulavilo aj ked ona nechapala celkom co mi je.Bola som na preventivnej prehliadke a odvtedy som sa citila normalne lepsie, iziadne zahadne bolesti len stacilo ze mi niekto povedal ze som zdrava. Zacala som cvicit, lepsie jest, brat magnezium a viac sa starat o seba, dokonca som si zacala hladat novu pracu. Myslim totiz ze u mna bol hlavny spustac stres a to ze som sa nemohla odreagovat od prace a cim mi blo horsie tym viac som sa snazila nieco robit a nepocuvat svoje telo. Prestala ma boliet chrbtica a prestala som mat traviace problemy. Teraz si myslim ze aj za mojim zaludkom vzdy stala psychika. Najhorsie stvy som mala stale ked som dostala menstruaciu a tma v zime ma totalne nicila. Ked som sa konecne dostala do pohody podarilo sa mi otehotniet a modlim sa aby mi tento pohodovy stav vydrzal. Uz nikdy to nechcem zazit. Ale viem ze ak by sa cokolvek stalo uz sa nebudem bat to riesit. Drzim vam vsetkym palce zvladnete to urcite.

tobi

Ahojte, ako sa mate? TATI ako si na tom ty? ja opat hrozne stavy, take uz naozaj dlho nepamatam...:/ je pravda, ze posledny mesiac a pol som sa v noci strhavala na busenie srdca...ale to co mi vyvolalo ataky je to, ze tu u nas v malom mestecku brutalne zavrazdili mladu zenu, ktoru som poznala, nakolko som s nou vyrastala v jednej bytovke...:( vsetko sa mi zacalao odznova, som zufala, ale idem dalej a bojujem, vsak som to zvladla uz tolkokrat za tie dlhee roky...:/
Este sa chcem opytat, bral niekto z vas SPITOMIN???

43

dynamix,asi všetci čo mame uzkost tak sme si prešli aj tymi somatyckymi prejavmi.
je dobre ako pišeš,uvedomiť si ,že čo to je a nebat sa toho.

zbyndo

Natrafil som na tuto chranku,stačil som sa zaregistrovat,no musim koncit,rad sa tu vratim,hlavne koli tym uzkostiam,pocitu strachu,a vlastne je toho viac,tak zatial,M