Úzkosť

katkaxxx

ahojte, 43 presne to som urobila, regulovane dychanie. pomohlo.
pred spanim som to mala ale znova, ale som si to v podstate naschval ten pocit vyvolala, lebo som chcela nejako vediet ze ako to zvladnem alebo tak, neviem preco. prislo to znova, strasne neprijemne. ale ono v zasade ked clovek na to prestane mysliet tak je to prec. neviem co to na mna prislo toto. poznam taketo tlacenie na hrudi ked sa clovek nemoze poriadne nadychnut a ma take stazene dychanie, ale pri uplne normalnom dychani pocit ze sa nenadychujem kysliku a ako keby ma dusilo tak to som este nemala. velmi neprijemne.

43

pri tych neprijemnych pocitoch nedostatku kyslika skuste si sadnut a pomaly sa začat sustredit na dychanie cez brucho.popripade do vrecuška.je to naozaj velmi neprijemne ,ale da sa to naučit ovladať treningom.
zaroveň sa tak naučime relaxovať psychicky a aj odvratiť myseľ od vlastneho problemu pozorovania sa.športovanie aspon prechadzky alebo chodza je super........

tibbi88

Občas sa mi to stáva, proste mám pocit, že zrazu mám menej kyslíka a potom logicky sa neviem na nič poriadne sústrediť :( bez tak mám s koncentráciou problémy...

katkaxxx

ahojte, ja mam posledne dva dni nejake neprijemne. Stalo sa vam niekedy ze ste mali pocit akoby ste sa dusili? dalo sa vam sice normalne dychat ale mali ste pocit ako keby ste nemali kyslik a mali potrebu lapat po dychu? ze ste dychali ale mali ste pocit ako keby ste sa ani nenadychli? mne sa to stalo teraz na par sekund, pred tym sa mi to este nestalo a bolo to fakt strasne neprijemne. :(

yvadasis

Ahojte, tiez som tu nova. A chcela by som sa poradit s niekym, kto ma skusenost s Trittico AC150. Stretli ste sa s tym uz niekedy? Vdaka

tibbi88

U mňa je tá úzkosť až príliš zakorenená...je to ako nejaký jed. A čo sa týka liekov - neviem, neviem, majú množstvo postranných škodlivých účinkov, aj keď je mi jasné, že ich má každý liek, avšak psychofarmaká sa mi zdajú až príliš kontroverzné. Je pravdou, že mi trochu pomohli, lenže počase sú návykové a presný mechanizmus ich účinku nikto nepozná. Možno opäť raz skončím na liekoch, ale zatiaľ to chcem bez nich zvládnuť, takže skúšam aj zdravšie sa stravovať, športovať...

ajajaja

hm, to som mala aj ja , ale preslo mi to ...ani neviem ako...casom. asi som mala len lahsiu formu uzkostnych stavov ...konkretne som sa bala uzavretych priestorov,kde sa nedalo vetrat...stale som si myslela,ze vsade je vydychany vzduch ,na strednej som otvarala okna aj v zime, vsetci na mna kricali,ci som normalna :d mala som to asi 2 roky , najprv som sa citla zdravotne dost mizerne,mala som nizky tlak a k tomu sa pripojila aj anemia stredne tazka ...no a nacitala som si o tom vselico a uz som sa bala,ze budem mat nedostatok kyslika...dost mi to vedelo zneprijemnit zivot, bala som sa chodit vsade, do obchodu,do skoly, casom aj von medzi ludi ...ani neviem ako som mohla dokoncit strednu a potom ist na vysoku...no a tam mi to vlastne aj preslo ...este mam obcas take tiky,ze sa zlaknem, ale uz je to omnoho menej intenzivne...cize da sa to zvladnut aj bez psychologa,len treba verit alebo si to prestat vsimat,lebo mne moj strach zacal casom tak liezt na nervy ,ze som si robila skusky typu- ak teraz vydrzim,neni mozne,ze mi nieco je (ako po fyzickej zdravotnej stranke )...

domka33

Uplne som sa v tychto komentaroch nasla, pridem do obchodu stojim pri pokladni a pride mi zle, mám pocit zavratu a az do odpadnutia, je mi teplo a zacinam sa potit. Mam 19 rokov a mam to uz od 13tich. Je to strasne deprimujuce lebo chodit von stale s obavami ci sa mi nieco nestane, nebavi ma to!!! Stale hladam priciny preco, a aj viem preco to je, chcem sa toho zbavit ale nie chodenim ku psychologovi alebo aby som musela do seba davat nejaku chemiu v podobe tabletiek. Snazim sa s tym vyrovnat sama, a ak nieco skutocne chcete tak to aj dosiahnete!

katkaxxx

tibbi je dolezite hladat priciny, vie to cloveka posunut dalej, zmenit jeho styl uvazovania atd atd, to dobre robis. ale ak mas pocit ze potrebujes lieky, tak sa zbytocne netrap a nejaku dobu ber, no a co? vies kolko ludi v dnesnej dobe berie antidepresiva? som bola velmi prekvapena ked som zistila ze aj tamten aj henten ma nejaky problem.. su na to aby nam pomohli a potom ideme zase dalej. ziadne strachy, bude dobre :) drz sa

katkaxxx

ahoj bublinka, rada, len nechcem davat mail takto verejne :( prip. mi daj nejaky svoj ak mas taky co neobsahuje tvoje meno alebo taky nejaky incognito a ja ti napisem :)