Úzkosť

baabika

Tá veta ma zaujala od katkyxxxx "uzkost tu je preto, lebo nieco nie je tak ako ma byt. bud sa deje nieco nepriaznive okolo nas alebo rozmyslame a zijeme nespravne." Zaujímavá myšlienka. Jaj no len ja som bola predtým taký neposed, proste stále vonku so známymi, na disco tancovať do rána a teraz je úspech, keď si zvládnem kúpiť jesť v potravinách, to je tak strašné, ale tak vidím, že nie som sama, aj keď ma to mrzí, že aj ostatní tým trpíte. Ešte ma poslali na kardilológiu na ten prístroj Holter, to tuším meria tlak celý deň a tak, ale EKG som mala OK, takže ja pochybujem, že niečo zistia... Ale budiš.Sa mi dnes ľahko píše, keď som si dala ten Neurol, som zvedavá, ako mi bude zajtra:)Inak sranda je, že keď sa mi to stalo prvýkrát, ako som písala už, tak to bolo také, že koniec ja umieram, však to poznáte a ten starý lekár na pohotovosti mi to hneď odhadol a predpísal Neurol a to som ho mala za blázna, že mi to dal len preto, aby mal pokoj. Po mesiaci rôznych zbytočných vyšetrení u lekárov asi zisťujem, že mal aj pravdu...Inak neužívate kočky HAK? To nemôže spôsobovať takéto stavy?

sunie

babika, presne, je to velmi klamive, tiez som dlho behala po vsetkych moznych lekaroch kym sa zistilo co mi vlastne je a citila som sa ako posledny hypochonder.
myslim ze uz sa za terapie plati napriek doporuceniam od lekara, ja som platila 300sk za sedenie, ale to uz bolo davnejsie. a k psychiatrovi som isla na vlastnu päst bez listka kedze psycholog bol v mojom pripade o nicom. neviem ci sa to tak este stale da alebo uz treba odporucanie od obvodaka.

katkaxxxx

no neviem veru ci sa da spolahnut na testy na depresiu co su na internete ale podla nich mi vyslo ze depresiou netrpim a zaverecna veta znela takto: "Keď už náhodou máte zlú náladu, nejde u vás rozhodne hovoriť o depresií, ale len o prechodnom stave spôsobenom momentálnymi nepriaznivými okolnosťami." myslim ze pekna veta a dala by sa podla mna aplikovat aj na stav uzkosti. uzkost tu je preto, lebo nieco nie je tak ako ma byt. bud sa deje nieco nepriaznive okolo nas alebo rozmyslame a zijeme nespravne.

tatiana26

Myslím, že nikto tu také nič nespomínal ešte, ale však vyskúšaj, za to nič nedáš a povieš nám ty svoje skúsenosti :)

baabika

Ahaa tak už chápem:) No dobre, skočím za obvodnou, tá už odpadne, keď ma zasa zbadá:) A s tým Anxiolanom nemáte nikto skúsenosť? A inak ďakujem za rady:)

baabika

No veď ja by som aj šla, lenže ja som obehala pred Vianocami veľa lekárov kvôli fyzickým príznakom, proste slabosť, pocity na odpadnutie a podobne, tak ma poslali na všetky možné vyšetrenia a bola som odbavená tým, že som anemická, príliš chudá, že mám jesť, pritom jem a postavu mám normálnu a podobne. To len ja som si na základe vašich príspevkov vydedukovala, že by mohlo ísť o niečo také a asi aj ide a mám ísť aj obvodnému pre ten papierik, kde ma odporučí nejakej psychologičke? Alebo nejakej iba zavolať a objednať sa?