Úzkosť

tobi

KATKA, ja mavam tiez to take preskakovanie srdca, nechapala som, ze co to je a stalo sa mi to aj v meste, ked som sa zohla po nieco v regali...noo, aj s toho som bola vystrasena, nevedela som este ani o uzkosti tak som si myslela, ze asi mam nieco so srdcom..no pred troma mesiacmi sa mi to stavalo casto a hlavne pred spanim..trvalo to take 2_3 sekundy, take akoby preskocenie ci co..no proste som si navravala kadeco a kedze som bola objednana na vybratie mandli v celkovej anesteze, tak som radsej zasla za lekarkou..ta ma vysetrila, urobila EKG, sono srdca a povedala,ze vsetko je v poriadku, ze mam len ,ze mi iba rychlejsie bije srdiecko a na to preskakovanie mi povedala, ze to moze byt z unavy, zo stresu..VAM ako zistili ten prolaps? kata

katkaxxx

no asi podla toho ze ake silne tie priznaky mas a ktovie ci vobec pramenia z tohto alebo z uzkosti?? citala som ze niektori ludia na to beru tabletky. ALE v podstate sa nemas coho bat, lebo je to velmi caste a z tych ludi co to maju 90% pripadov je neskodnych. a keby to u teba nebolo neskodne tak ti lekar predsa povie ze je to vaznejsie a da ti lieky alebo co. ked ti to raz vysetrili nemala by sa ta "vaznost" tohto menit, lebo vraj sa to nemeni v priebehu zivota. ostava to rovnake.

katkaxxx

hihi ale sranda, ze ja napr mavam vsetko z tych priznakov :) okrem bolesti na hrudi mavam vsetky :) a nie je to nic co by bolo az take hrozne.. da sa na to zvyknut v poho. len keby tie blbe pocity a myslienky neboli ze ano... :)

katkaxxx

ok :) takze busenie srdca, bolest a nepokoj v oblasti hrudnika,pocit dusenia, tocenie hlavy, nevolnost,potenie, triaska, oblievanie teplom alebo zimou, strach ze clovek zomiera, ze sa ide zblaznit alebo ze sa bude nekontrolovane spravat
Paresthesias neviem presne co je ale podla googlu je to nieco ako mravencenie v koncatinach alebo proste zvysena alebo znizena citlivost pokozky

katkaxxx

vdaka adka, prave som to mrkla. zaujimave je ze priznaky sa az prilis zhoduju s priznakmi uzkosti.. zvlastne. • Dyspnea
• Palpitations
• Chest pain and discomfort
• Sensation of being choked or smothered
• Feelings of dizziness, vertigo, or unsteadiness
• Paresthesias
• Hot and cold flashes; sweating; faintness
• Trembling or shaking
• Fear of dying, going crazy, or uncontrolled behavior

adka2001

Katka aj mne tak srdce preskakuje ale nie vzdy a mcitim to hlavne ked si lahnem a potom sa na to sustredim a neviem zaspat .

katkaxxx

ahojte, ako sa mame? :) ja sa ucim na skusky, doma je to "vesele", ale naco sa o tom rozpisovat, kazdy mame svoje problemy :) a prave som konecne zistila ze ako sa vola ta nejaka drobnost co mam na srdci - kardiolog mi nepovedal ze ako sa to vola, len mi to opisal a povedal ze je to ok a ze to ma vela ludi. no a uz som zistila na nete ze to je ten prolaps mitralnej chlopne. a to aj vysvetluje tie moje "preskakovania srdca" co mavam pri zaspavani..bucha mi takym stylom ze bum-bum-bum-BUM-pauza-bumbum, no proste chapete.. len sa chcem spytat ze aj vy ostatne co mate ten prolaps, ci pritom poznate take cudne buchanie srdca, akoby preskakovalo.. lebo neviem ci s tym ist k lekarovi alebo to nechat tak.. prajem vam pekny vecer :)