Úzkosť

luciaaaa

jéj, baby, vy ste zlaté:).. ste ma teda potešili.. som vedela na koho sa mám obrátiť:).. som rada, že aj to preskakovanie srdca či podobné javy sú "normálne" pri tých pocitoch.. z toho som mala veľké obavy.. ale budem sa teda snažiť si to nevšímať a hovoriť si, že to je úplne normálne:)..

tobi

luciaaaa, no mne to preskakovanie srdca pride hoc kedy...nie prave vtedy ked mam atak...ja sa uz dlhsie citim lepsie, bez atakov, ale to preskakovanie pocitujem min. raz za tyzden alebo raz za 2 tyzdne...a musim si zaklopat, ze tie ataky ma tento mesiac vobec nestrasili...)))tuk-tuk...ale ja som bola aj u kardiologa s tym prekakovanim...robila mi sono srdca a vsetko je oki...))))papa

tobi

zzuzzana, to s tym pozorovanim a cvicenim je uplna pravda...tiez som si uz vela krat povedala, ze keby mi bolo nieco fyzicke, tak nezvladnem si napr. zacvicit)))) luciaaaa- ano to preskakovanie srdca, alebo ako to nazvat..mam aj ja, niekedy som sa tym zaoberala a stresovala,ze co to je...lebo je to neprijemne, akoby srdce vyslo na 3 sekundy z rytmu...ale teraz ked sa mi to pocas dna stane snazim sa si to nevsimat....)))))papa

tatiana26

Persen nie je určite návykový, lebo sú to len byliny... s tým srdcom je to bežné, búchanie a vynechávanie a všetky ostatné divné pocity patria k tomu, neboj nič... Toho magnézia pi v čase stresu viac, kľudne aj 1000mg denne. A keď ti to nabudúce začne s tým srdcom, tak si povedz - viem, čo to je, nedám sa oklamať..

luciaaaa

ďakujem Ti, Tatianka:).. som rada, že si mi napísala:).. hneď zajtra si kpim ten Persen (snáď nie je návykový? ale snáď účinný:)..), aj magnézium.. to magnézium inak užívam, ale mne nikdy nijako nepomáhalo.. a presne tak, keď príde prvý príznak, hneď som v strehu (typu a zasa to prišlo, ajajáj) a okamžite spozorniem a už sa len sústredím čo konkrétne sa deje.. začne to tým srdcom a potom sa to ťahá.. to keď sa rozbúcha, tak potom si ho len kontrolujem, zisťujem koľko úderov za minútu, tým pádom sa ešte zrýchli, potom začínam panikáriť, že ako to upokjiť a podobne:).. a stalo sa aj vám, že cítite akoby nepravidelne vám bilo srdce? raz tak dvojtaktne, chvíľku normálne, potom akoby preskočilo.. teda, to si len tak nejako myslím, lebo sa až veľmi kontrolujem:).. ale hádam aj to je normálne:).. veď snáď niektorí vedia pochopiť.. ale aké zvláštne, že sa to deje v iba takých situáciach a inde nie.. kiežby som si to po čase vyhodila z hlavy.. v minulosti som nikdy taká nebola, vždy som sa všade tešila, nič ma také netrápilo.. to len poslednou dobou sa to stalo a tiež len v tých prípadoch ako som písala.. tak hádam ako to prišlo, tak to opäť odíde:).. ďakujem ešte raz za tvoje slová:)..

tatiana26

LUCIA nie je to nebezpečné, príznaky úzkosti nie sú nebezpečené... riadne ťa to vyplaší, ale nič sa nestane... ˇUrčite choď... Kúp si v lekárni persen a magnézium šumivé. Persen môžeš jesť pokojne po celý čas, čo tam budeš, je to prírodné a magnézium si dávaj tiež pravidelne... Ak bude prichádzať nejaký stav, tak si hneď hovor, že je to všetko len v tvojej hlave, že vieš, že sa nič nemôže stať, lebo ešte nikomu sa nestalo, pekne pomaly zhlboka dýchaj a nezačni sa pozorovať... akonáhle sa začneš pozorovať a sústrediť na ten príznak, tak sa začnú pridávať ďalšie a ďalšie a ´dalšie... prvú negatívnu myšlienku treba okamžite stopnúť... nedovoliť tej mrche, aby nás spútala

tatiana26

Zuzana presne ako vravíš... to dýchanie sa zhorší, keď ho začneš pozorovať.. a tak je to s každým príznakom... FIDA aj s tvojím srdcom je to tak, stále si ho pozoruješ, stále to kontroluješ, tak si v strese a privolávaš si to... negatívne myšlienky priťahujú negatívne veci... nemysli si, že mne sa to ľahko hovorí, stále to trénujem... a stále to platí.,, akonáhle si vedome poviem, že to je len v mojej hlave a prestanem si to sledovať, nechám to proste odísť, tak sa to zlepší...

A Fida ja ti to na tomto fóre hovorím niekoľkýkrát, tiež mám prolaps mitrálnej chlopne, prestaň to už prosím ťa riešiť a začni žiť... nesústreď sa stále na to svoje srdce, lebo si nakoniec niečo privoláš a budeš spokojná..

luciaaaa

ahojte:).. viem, že je tu veľa inteligentných ľudí, ktorí vždy dokážu poradiť, podporiť:).. preto sa aj ja na Vás obraciam s jednou prosbou.. mám možnosť ísť do zahraničia na 2 týždne.. taká väčšia skúška do života:).. budem tam musieť viesť rôzne konverzácie medzi pomerne dôležitými ľuďmi a aj z toho mám dosť strach.. či im budem rozumieť, či budem schopná pohotovo reagovať, či si nevyrobím nejaký trapas a tak.. lenže.. občas ma prepadávajú úzkostné pocity.. keď som doma, s blízkymi a všetko je v pohode, tak nie.. ale občas (fakt málokedy, ale predsa len niekedy) keď som mimo domu na mňa príde taký pocit (tí, ktorí majú diagnostikovanú PP to určite dôverne poznajú).. príde na mňa taká "ťažoba", strašne sa mi robúcha srdce, príde triaška, akoby ťažké dýchanie.. mohla som si vybrať či chcem ADčka, ale nakoľko ma tento stav pochytí naozaj minimálne, pracujem na sebe aj bez liekov.. lenže, ten stav príde vždy, keď som niekde ďaleko, "sama", akoby, keď necítim istotu čo so mnou bude, ak mi bude zle alebo ani neviem ako to písať.. a teraz tie 2 týždne.. veľmi sa ich bojím, že ako ich zvládnem.. chcem tam veľmi ísť a zároveň nie, lebo mám z toho strach, o seba, o môj zdrav. stav.. ja viem, že z veľkej časti je to všetko len v mojej hlave.. keď som s ľuďmi, ktorí mi dávajú istotu, ani len nemám pomyslenia, že by sa mi mohlo niečo stať, že mi príde zle a podobne, preto nikdy také stavy nezažívam.. ja viem, ale jednoducho to je vo mne a ťažko sa to mení, aj keď sa snažím.. preto by som sa chcela opýtať ako by ste riešili moju situáciu, či by ste tam išli a ak áno, ako na to.. neviem, rozmýšľam, že si na tie 2 týždne zoženiem nejaké ukľudňujúce lieky, pre pocit istoty, len neviem či ich predávajú aj bez lek. predpisu? ak budete takí ochotní, prosím, napíšte Váš názor:).. chvíľami sa teším a hneď na to príde stav, kedy mám opäť ten nechutný stiesňujúci pocit, čo sa môže prihodiť, ako to tam sama zvládnem.. doma, v okolí dobrých ľudí a podobne je to vždy v pohode, takže viem, že psychika.. a aby som nezabudla, bojím sa aj ako tam prežijem noci, nakoľko s tým spánkom, tak s tým mám vtedy tiež problémy.. a to také, že v noci mi strašne búši srdce, z toho nie a nie zaspať a ja si sama do toho pridám moje predstavy čo sa mi môže stať, no hotová katastrofa:).. (ešte by ma zaujímalo ako riešite ten stav, keď na vás príde? hneď siahnete po lieku alebo to nejako dokéžete predýchať? lebo ja si vždy poviem, zhlboka dýchaj, nič sa nedeje.. ale úplne mám pocit, že už sa viac nenadýchnem, asi neviem právne dýchať.. a s tým búšením už vôbec, vtedy to srdce neviem zastaviť, no a do toho tie spomínané predstavy, horor:).. alebo pre zmenu, občas mám pocit, že mi srdce vôbec nebije, tak ma zeleje pot a bojím sa.. a ešte otázočka, vie mi niekto vysvetliť ako to asi vníma naše srdce? keď príde ten stav a búši ostošesť.. je to nebezpečné či nie?)

VEĽKÉ ĎAKUJEM za každú odpoveď:)

zzuzzana

fida,
AD som nebrala a neberiem ani teraz.
No mne sa tiez tazko dycha, niekedy sa mi zda akoby som mala velmi vela vzduchu az prilis a potom sa mi zda ze sa neviem nadychnut. Ale ono sa to vacsinou deje,len ked si nato spomeniem a zacnem sa sustredit na dychanie.To je vsetko uzkost.
A mozno aj fajcenie :) preto sa snazim prestat teraz,ale fuuu..akurat som mala ranajky, teraz kava a hned nato by som si zapalila :(