Úzkosť

sunnie

lucca hlavne sa nepretazuj, viem o com hovorim. zdravie je prvorade a zvaz ci ti tie stresy za to stoja. viem ze niekedy sa neda inak ale mozno ked trosku polavis a budes mat menej stresu tak ti bude lepsie, neda sa vsetko zvladat resp.je to na ukor zdravia. aj lieky ti zaberaju, urcite sa citis lepsie ako bez nich, nie?
ja mam uzkosti a depresie skoro 10 rokov, tiez mam pocit ze to hadam nikdy neprejde, aj ked mavam aj dobre obdobia (roky) bez liekov. ale stale sa mi to doteraz vratilo, najviac mi pomohlo ked som sa s tym naucila zit a chorobu akceptovat aj ked je to fest tazke.

luuca

kachita ďakujem za povzbudenie... ja som len zúfalá že beriem AD a už som myslela že je to v pohode keď ma to z ničoho nič chytilo vonku s kamarátom... snažila som sa na to nemyslieť, nejako som to zvládla ale na druhý deň a tak isto aj dnes mi je blbo dá sa to síce vydržať a mám strach.... aj robota aj škola ved to chápeš potrebujem fungovať a neviem ako .... myslíš že si mám dať neurol keď mi je blbo???

Kachita

Dragonfly, ja tiez mam pred sebou dve svadby. Alkohol ma vobec netrapi, lebo to co citim teraz, ze sa mam omnoho lepsie mi stoji za viac ako jeden vecer s alkoholom.
Avsak tiez som skusila alkohol pri AD a neodporucam....mala som potom paradny zachvat.

Kachita

Luuuca, unavena si z tych atakov. Ja predtym, este v tretiaku som bola taka unavena, ze som myslela ze musi mi byt nieco strasne. Nevladala som nic, vobec nic. A po roku ked som zacala brat AD, unava zmizla.

Kachita

Luuca, ja som chytila v plnej pare uzkostnu poruchu, teda mrchu, v tretom rocniku na vyske. Nevedela som o co sa jedna a nejako som to este nemala take strasne. Po lete plnom tocenia hlavy a zavratov som nastupila do stvrtaka a hned po par tyzdnoch to na mna dolahlo v plnej sile. Nevedela som sa kontrolovat, mala som derealky ako hrom, odpadavala som stale, doma to bol teror a v skole to nikto nechapaal. Jedine co som vedela je ze musim spravit skusky. A po asi 5 mesiacoch som sla na psychiatriu na vlastnu ziadost. To som uz mala 11 kg dole.
Vsetky skusky som spravila aj ked ma to stalo velmi vela noci. Tymto ta chcem povzbudit. Je to velmi tazke, ale da sa. Clovek vydrzi viac ako si mysli a teraz si ani neviem predstavit ze by som nieco v takych stavoch vedela spravit este raz. Takze mysli na mna, ked to na teba pride a povedz si, ked to spravila ona, musim aj ja. A ked ta napadne, ze co ak to mam tazsie ako ona?, tak na to nemysli kym neschudnes 11 kg !!!
Sustred sa na skusky a ked to na eba pojde, povedz si, ze to budes riesit po skuske a dokazes to oddialit.
Drz sa

sunnie

ja som pocas uzivania AD skoro vobec nepila. pokial si das pripitok alebo 1 male pifko tak sa svet nezruti, ale nemala by si to kombinovat.
niekto sa tu pytal ci sa AD daju kombinovat s inymi liekmi - tak urcite s vitaminimi,antibiotikami, liekmi na alergiu atd ano. ale lekar ma byt informovany o vsetkych liekoch co uzivas aby ti predpisal take co sa sa navzajom znasaju.

silviap

Ahoj dragonfly. V každom prípade začni brať tie tabletky, lebo aj keď sa mnohí boja nepriaznivých účinkov, tak v každom prípade pomôžu. A určite následky z nich nie sú také hrozné ako vedomie,že sa konečne tých nepríjemných pocitov zbavíš, že už nebudeš tie blbé myšlienky. Ja som bola vtedy v takom stave, že mi bolo jedno aké majú vedľajšie účinky, priala som si iba to,aby som sa z toho dostala. A čo sa týka alkoholu, tak existujú aj dôležitejšie veci ako alkohol a to je zdravie. Zabávať a oslavovať sa dá aj bez alkoholu. Ja som úplne vylúčila alkohol a vôbec mi nechýba. Aj keď občas som si dala na oslave prípitok,ale to je všetko.

dragonfly

Ahojte baby. Mam na Vas otazku. Konecne som nabrala sil a zasla za psychiatrickou. Ta mi predpisala Xanax a Paretin no ja neviem ci ist do toho. Blizia sa statnice a potom by som to chcela ist aj oslavit a celkovo v lete festivaly, koncerty opekacky. No neviem co mam robit, ked AD sa neznasaju s alkoholom. Nieze by som bola alkoholicka. Cely rok nepijem co chodim do skoly no teraz v lete som sa chcela konecne uvolnit a tak trochu sa aj pobavit. Tak neviem ako to riesite vy s tym alkoholom? Dufam, ze ma chapete. Okrem toho idem este aj na 2 svadby. Fuuha ale zas ta SF ma uz dost ubija ... :((