Úzkosť

tobi

dik kachita...lucca, neboj ja mam uzkost a PP uz asi 9 rokov(dost, nie) ale nebolo to vzdy hrozne...niekedy mi bolo aj 2 roky dobre a potom sa to vratilo...myslim,ze ked som cakala tobiho, tak som mala atak a stavy len raz a to v 7 tyzdni, na zaciatku, lebo som sa hrozne bala (tehotenstvo bolo pre mna nieco nove, a mala som hrozny strach, aby bolo vsetko v poriadku..no a vtedy som skoncila v nemocnici, lebo som mala tlak vysoky, aj pulzy boli rychle..ale potom uz bolo dobre do konca tehotenstva...jaj nie, este ma to chytalo po porode, ale to si myslim,ze sa k uzkosti pridala aj poporodna depka...ale potom sa toci okolo maleho a tak sa radujes,ze nemas cas na uzkosti))) ked mal tobi 2 rocky tak sa mi ta mrcha vratila, ale poriadne...

luuca

tobi neboj sa fakt ja som strašný strachoprd takže keď ti ja poviem že to nič nieje len je to také neosobne lebo tam si ako psíček . no je to také ponižujúce skôr, ale bolieť to určite nebolí ani trošku, neboj sa, moja.... tie naše stavy to je hrozné radšej by som 10 krát do roka absolvovala rektoskopiu aby som nemala úzkosť

tobi

ahojky lucca))) a ake bolo to vysetrenie? ja sa tej rektoskopie hrozne bojim...moja, mam synceka tobiaska, ma 2 a pol...

luuca

kachita berieš AD?? aké??? keď ti býva zle tak si dávaš aj niečo na skludnenie, či sa snažíš nejako to predýchať....mňa už s toho stresu bolí normálne celé telo a dnes ma bolí ešte aj hlava....

Kachita

Luuca, ja tiez mavam navaly tepla, odpadavanie a chcem byt doma. Ale dychanie ma uz neprekvapi. Ked mam pocit, ze sa nemozem nadychnut, jednoducho prestanem dychat a zadrzim dych a telo sa upokoji a samo zacne pomalicky dychat.
Ak plytko dychas a mas pocit ze sa nemozes nadychnut, je to preto, lebo mas prekyslicenu krv a mozog vydal plucam rozkaz nenadychnut sa naplno kym sa rovnovaha krvnych plynov nevyrovna. A ty chces kontrolovat svojou volou dychanie a ides proti mozgu.
Takze nabuduce skus prestat kusok dychat a uvidis, ako sa budes hned citit lepsie.
Nase telo vie co robi.
Aj tie nase uzkosti sa daju vyriesit. Nase telo uzkostami vysvetluje, ze ideme zle. Ale nepytajte sa ma, co mame presne robit. Bude to asi cesta pokusov a omylov.
Ja viem u seba uz jednu vec, odosobnit sa od vsetkcyh veci, nepretekat s nikym, nepretazovat sa a mysliet na pritomnost, tu a teraz. A tesit sa z malych veci.

Kachita

Tobi, tiez sa venujem bylinkam ale na tvrdu stolicu tusim neviem nic. Mam vsak veeeelmi jednoduchy trik na vyprazdnovanie sa.
Rano na lacno vypi dva pohare teplej vody a asi o pol hodinu ranajkuj. Uvidis ako to zaktivuje tvoje travenie.
Niekedy ked cestujem a nechcem, aby ma to chytilo pocas cesty, sa rano napijem teplej vody, idem na zachod a je to.
Je to velmi dobre.
A co ti napisala silviap, je tiez pravda.

luuca

tobi ty máš deti??? lebo sa jediné čoho sa bojím je že nebudem môcť mať kvôli týmto stavom deti ... že to trvá tak dlho a stále to neprechádza tak si neviem predstaviť, že by som otehotnela a mala takéto stavy, ale liek si nemôžeš dať ani nič...

luuca

no na kolonoskopii som nebola ale určite to nieje také hrozné...rektoskopia je iba max 15 cm do konečníka a kolonoskopia je celé črevo a to aj bolí...

zuzana12345

No ja som bola 2x na hadici,raz mi prepichovali nos a 2x som rodila,to je asi tak všetko.Okrem pôrodnice som ešte v nemocnici nebola a dúfam že sa tam ani tak skoro nedostanem.Rektoskopia je niečo ako kolonoskopia?že ti zavedú hadicu cez konečník?

luuca

bože baby to sme dopadli jak staré geriatričky.... ja som tiež bola na rektoskopii a to je v pohode... a 3 krát na hadici do žalúdka...