Úzkosť

silviap

Jankacik,
a tiez som sa bala vsetkeho, ze ako to zvladnem... S priatelom sa chceme vziat a ja som sa zacala bat ako zvladnem svadbu,ako zvladnem manzelstvo???ako zvladnem babätko??? zo vsetkeho mam strach. Ale dostala som sa z toho. A teraz myslim občas, že už som z toho načisto vonku. Môj priateľ ma veľmi podržal a aj kvôli nemu som sa chcela vyliečiť z toho. Som rada,že ho mám. A už sa ani nebojím svadby,ani manželstva,ani bábätka.
Možno sa to zdá niekomu príliš jednoduché, ale nejak som sa s tým vysporiadala,uvedomila som si, že k životu patrí aj to dobré, aj to zlé.

silviap

jankacik,
presne take stavy som mala /teraz uz davno som nic take necitila/ aj ja. tiez som mala strach, ze sa zblaznim a som sa zacala pozorovat ci uz nahodou mi nezacina sibat. ze zrazu nieco spravi cvak a bude zo mna blazon. mozno to znie smiesne, zvlast pre tych co to nezazili,ale mne sa to vtedy smiesne nezdalo.

A ked som sa dostala na toto forum a zistila som, že nie som sama, že veľa ľudí má také problémy ako ja, bolo mi fajn. Trochu ma to ukľudnilo,že nie som blázon. Teda dúfam:-)

Nedavno som si z lekarne zobrala taky casopis, co tam zvyknu mavam zadarmo pre zakaznikov a bolo tam pisane o depresiach a uzkosti. V rámci alternativnej medicíny pomaha na to ľubovník, a potom ešte liek "saframyl", používa sa ako doplnková výživa a je vyrobený zo šafránu.
Neskúšala som to, ale môže pomôcť niekomu, kto nechce užívať AD.

tatiana26

Tati ja mám skúsenosti s homeopatiou... Ono, keď tak nad tým premýšľam, tak po tom lieku mi bolo hrozne zle, ale odvtedy mi nikdy tak zle nebolo a možno je fakt, že sa to upravilo práve ním... ale hovorila tá doktorka, že to bude treba zopakovať o pol roka, lenže som bola chorá a nešla som tam a teraz už nemá voľný termín zas, tak ma napadlo aj to, že či mi preto nie je zase zle... že vlastne to, čo mi pomohlo bolo práve to... idem jej veru mail napísať a spýtam sa na to... Thuyu som mala aj ja, ale tá mi nič nespravila a to prvé nepoznám... Mňa ide šlaktrafiť dnes, teraz ma tak klepe vnútorne, že až... idem na cvičenie, tak som zvedavá, čo to spraví... ale ani neviem, či sa tam dostanem...najradšej by som si švacla neurol, ale kurńa však som mala včera...

tati

a este sa chcem spytat kto z vas ma skusenosti s homeopatiou.ja som navstivila homeopaticku a dostala na tieto problemy 'okoubaka' a 'thuja' a rozmyslam,ci sa mi ulavilo prave vdaka nim alebo to suvisi s niecim inym.hovorim si,ze po tomto mi ostava uz len akupunktura a po akupunkture odchod do nejakej komunity daleko od civilizacie,kde budem okopavat zemiaky,opakovat mantry a nerozmyslat nad uzkostou:-)

tati

ahojky vsetci a hlavne tanicka!ja som sa vratila z dovolenky na slovensku a presla si vsetkym moznym aj nemoznym.najskor som na seba bola pysna,lebo cestu busom z corku do dublinu,lietadlom z dublinu do prahy a vlakom 5 hodin z prahy do bratislavy som zvladla bez obtazujucich pocitov,ale slovensko je pre mna zakliate.hned na druhy den vsetko zacalo.triaska rano,pocit uzkosti po cely den a schudla som ako po drastickej redukcnej diete.tiez som si poplakala a hovorila si ako takto nedokazem zit,ale v tom momente ako som prisla spat do corku uzkost zmizla.ja tomu uz fakt nerozumiem...

Kachita

jaj, tatianka, ono aj ja mam obcas pocit, ze sa mam ako pstros niekde schovat a pockat na starobu a potom cakat na smrt a tak...no strasne.
ale celkovo sa mi celkom dari odhanat negativne myslienky hudbou, citanim a niekedy si proste musim porevat.
je to boj na dlhe trate. samotnu poruchu vnimam ako celozivotnu a beriem to tak, ze ma to musi zuchlachtit a posilnit. a vnimam inak aj majetky a relativne stastia. snazim sa zit kazdy moment a kazdy den nejako hodnotne.
Ja mamstastie, ze viem spat, tak ked to na mna pride, zalahnem a prespim sa :))))

tatiana26

TOBI tie moje myšlienky sú také podobné ako písala tá baba pred tebou - že sa z toho nedostanem, že takto na hovno budem žiť stále, že sa mi to vráti atd... Ja mám totiž fakt pocit, že sa mi to vracia, kua, na nervy som z toho... Áno, to má aj objektívne príčiny, trochu mám stres v živote zase, ale aj tak toto je extrém, už niekoľko dní od božieho rána je to peklo... a to mi doktorka už dávku zvýšila... ale akože nič to nerobí... tak ja neviem

tobi

ahooojte...tak ja dnes trocha tocky v hlave a zle od zaludka, ale inak fajn :o) Tani ake mas tie negativne myslienky, ak mozes prosim napis...mne sa to stalo nedavno asi tak 2 dni pred spanim, som mala neprijemne negativne myslienky...snazila som sa ich zahnat, ale sa nedarilo, az som si chvilami myslela, ze som chora,ze blazni...(((

jankacik

Ahojte
pisem prvy krat aj ked PP mam uz skoro 4 roky nikdy som to neriesila cez fora,ale teraz ked som si citala tie prispevky ,tak ma trosku povzbudilo to ,z enie som sama ... k PP sa mi pridruzili uz aj obsesie a stale mam strach ,ze sa scvoknem ,ma z vas niekto take stavy ,ze sa strasne bojite ze to nezvladnete po tej psychickej stranke?stale sa pozorujem a najhorsie to je ked mam byt co len chvilu sama ,su obdobia ,ked to je uplne lepsie ,ale teraz samozrejme obodbie ked mi je zle a zas strach ze sa z toho nedostanem ...prajem pekny vecer