Prejavy cukrovky

Príspevok v téme: Prejavy cukrovky
tinusska

na fore som citala, ze staly smad moze byt prejavom cukrovky? je to pravda? prosim vas... teraz mam velky strach, bo otcova mama bola silna cukrovkarka, a tak sa bojim, ze je moznost, ze som to schytala.. mozno je to plany poplach, ale bojim sa... najhorsie je, ze som odcestovana, takze kym sa dostanem k lekarke, potrva to... dakujem vam uz teraz moc

Bašenka

Dobrý večer. Obávam sa už dlhší čas, pretože na sebe pozorujem príznaky cukrovky. Močenie, smäd, horúce nohy, aktuálne sa mi pridalo aj brnenie ruky, a nemôžem dlhšie stáť, ani v autobuse, a keď sa v určitý čas nenajem, tak zrazu čierno pred očami a odpadávam.
Bojím sa ísť na testy, lebo predsa len to nie je príjemná choroba. Prosím poraďte mi. A ešte otázka, testy prebiehajú krvne, či aj laktačnými papierikmi v moči? Vopred ďakujem za rady:)

- mira

Miskovamama,
nečítala som všetko čo si napásala, tak presne neviem , ako dlho ten inzulín tvoj syn užíva, Všeobecne nerafinovanou prirodzenou stravou je možné sione znížiť dávky inzulínu, prípadne ak sa neužíva dlho alebo ak je ti II. typ, je možné dosiahnuť časom jeho vysadenie.

V princípe je nutné zamerať sa na nerafinované polysacharidy, t.j. obilniny v čo najmenej priemyslom upravenej forme, ktoré dodajú dostatok posilňujúcich minerálov a zastabilizujú a spomalia proces uvoľňovania glukózy a tým i hladinu cukru v krvi. Obilnín sa jedáva okolo 60-70 % z celk. množstva potravy. Treba ich domúkka uvariť aby boli hladučké a ľahko sa strávili.
Okolo 30 % zelenín prevažne pre cukrovkárov tepelne upravených a 5 % kvasených.Pre cukrovkárov nie sú vhodné zemiaky, rajčiny, papriky, ale ostatné druhy domácich zelenín. Zbytok tvoria doplnky, t.j. strukoviny, semienka, ryby, morské riasy.
Viac tu www.institut.celostnimedicina.cz
Ukážky receptov môžeš pozrieť tu
makrobiotika.aspone.cz
www.makrobio.wbs.cz

nonsien

to aj planujem, len sa chcem asi nejako vnutorne pripravit na to, co by mohlo prist. V rodine mam z oboch stran rodicov pripady cukrovky, tak preto ma to v poslednej dobe viac napada.

A krvne testy sú beznym vysetrenim na poziadanie? alebo ako to je vlastne s testami na cukrovku?

nonsien

môžu byť toto príznaky cukrovky? - časté močenie, zvýšený smäd oproti predošlým mesiacom a nenormálna závislosť od cukríkov. Niekedy ich zjem aj tri balíky na deň a preto už cez deň nejem radšej nič iné. Nechápem tomu, ale ja ich fakt potrebujem...prosím poradte

karioll

petersimo
mas dojem?NA TO SI AKO PRISIEL?
kazdy lekar ti odoberie krv a zisti aktualnu hladinu cukru,ak je prilis vysoka cca 16 a viac,kazdemu sa dava inzulin,ked cukor klesne pod 10 nasadzuju sa antidiabetika.liekom prvej volby je metformin.ak ti zistia z krvi pozitivny anticad,znamena to ze mas cukrovku 1.typu,to znamena,ze nemas inzulin a musis si pichat.95%diabetikov ma 2.typ.dieta a pohyb su zaklad,nemal by si mat vacsi prijem sacharidov ako 18 chj.ale to ti vsetko vysvetli diabetolog.a ked mas naozaj zaujem byt zdravy a zit este par rokov,neber do uvahy tie prijebane rady co tu ludia vypisuju.velmi dolezite vysetrenie je hbsa1g je to glykovany hemoglobin,cize priemer glykemii za zhruba 8 tyzdnov

miškovamama

Pre mira
Tvoj príspevok ma zaujal. Si si istá, že tvoj návod ubráni niekoho pred inzulínom ? Môjmu synovi naordinovali inzulín hneď ako mu zistili cukor 18,90 a dnes si pichá 4x denne. Tak poraď (aj mailom prípadne) ak máš iné skúsenosti.... Ďakujem.

- mira

Peter, nepanikar, chod si kupit pseno a uvar si ho 30 minut s vodou v pomere 1:3. Pseno svojimi mineralmi, vlakninou, polysacharidmi, vitaminmi, nenasytenymi tukmi je liek na pankreas. Dalej jedz prirodzene sladku zeleninu ako je cibula, mrkva, kapusta dusenu alebo varenu so stipkou soli. Nahradia ti jednoduche cukry ktore vyvolavaju skakanie hladiny cukru v krvi a oslabuju pankreas. Nacas vyrad i ovocie.
Hladina cukru sa ti stabilizuje i psychika ukludni.
Potom pokracuje dalsimi obilninami ako ryza natural, ovos, krupy, kukurica, pohanka, psenica, cestoviny a pod. Pridaj i dalsie druhy zelenin, strukovin a semienok.
Takto sa vyhnes inzulinu, ktory by ti skomplikoval cely zivot a pritom podstatu choroby vobec nelieci.

petersimo

Dnes 02:44
Ohlásiť adminovi

dobry den dostal som vazne strach. pracujem v irsku a prave som asi prisiel na to ze mam cukrovku (teraz nesrandujem, ale priznaky ako nadmerne močenie, unava, smad, a nejaky "ekzem" na jednej nohe) ma priviely na tuto chorobu...co mam robit ako prve, ako dlho vydrzim bez inzulinu? mozem prist o nohu? ,a, 26 rokov takze to asi bude ta cukrovka prveho typu

dakujem za pomoc

Peter