Odkyslenie organizmu

Príspevok v téme: Odkyslenie organizmu
igris

Čítala som jednu zaujímavú knižku, ktorá bola už viackrát spomínaná na tomto fóre od Kurta Tepperweina "Omladzujúce odkyslenie". Inšpirovala ma k pokusu vyskúšať svoje "ph" :), ktoré dopadlo dosť "katastroficky" :(. Rada by som si prečítala váš názor na túto problematiku. V knižke sú spomínané rôzne zásadité prostriedky /čaje,pitné kúry,.../, ak máte dobré skúsenosti s konkrétnymi produktami sem s nimi :))).
ďakujem

Help

Medzi potraviny s vysokou zásaditosťou sa radia napr,: mrkva, cvikla, cesnak, špenát, paprika, tekvica, petržlen, brokolica, banány, grepy, jablká, hrušky, kivi...

bubinko83

ahojte možte mi niekto povedat čo možem a čo nemožem konzumovat pri odkysleni organizmu? Liečim sa na vysoky tlak a uživam AD kvoli depresii.

Help

„ V tele človeka je veľmi dôležitý správny pomer kyselín a zásad. Ak nie je tento pomer dodržaný, začnú v organizme rôzne zdravotné problémy. Náš organizmus si svoje pH veľmi prísne stráži, a z toho najprísnejšie pH krvi. Správne pH krvi má byť medzi 7.35 až 7,4. Ak by kleslo pod 7,35, človek zomiera. Väčšia odchýlka je možná v ostatných telesných tekutinách, ale nie v krvi. Človek sám môže zistiť, či má organizmus prekyslený, keď si odmeria pH moču alebo slín. V lekárni dostať lakmusové papieriky, pomocou ktorých sa zisťuje kyslosť v organizme. Kyseliny sú pre organizmus veľmi škodlivé, sú to produkty rôznych látkových výmen, napríklad kyselina chlorovodíková, močová, octová, ktorá vytvára kyslé prostredie. Na neutralizáciu kyslého prostredia sú potrebné zásadité látky, najmä minerály, stopové prvky. Ak v strave chýbajú, napríklad vápnik si berie z kostí a zubov, chróm z pankreasu, zinok z prostaty a podobne,“

Help

Medzi potraviny s vysokou zásaditosťou sa radia napr,: mrkva, cvikla, cesnak, špenát, paprika, tekvica, petržlen, brokolica, banány, grepy, jablká, hrušky, kivi... Môžete si teda vybrať z dvoch spôsobov znižovania hmotnosti:
1. Znížite energetický príjem a zvýšite výdaj energie telesným pohybom
2. Zmenou jedálnička so zameraním na príjem zásaditej stravy s dostatočným pitným režimom