štitna žlaza

:)

dobry den ja som sa chcela spytat ze po kolko tyzdnovom uzivani liekov na stitnun zlazu ste pocitili zlepsenie( menej vypadavania vlasov ) ? dakujem

Peto T

krestanka: Prakticky všetko, čo zješ, sa skôr či neskôr vylúči, stolicou alebo močom.

Piješ vodu? Všetku vymočíš. Nie je zbytočné toľko piť? Nie, je to veľmi potrebné.

Užívaš antibiotiká? Všetky sa do niekoľkých desiatok hodín vylúčia močom.

Ako píše RNG, podstatné nie je, koľko vitamínu C vymočíš, ale akú hladinu v plazme dosahuje. Niektoré metabolické procesy sú závislé od vyšších hladín, ktoré sa bežnými "odporúčanými" dávkami nedajú dosiahnuť. Keď je hladina nízka, telo funguje v "núdzovom režime", dokonca aj obličky aktívne vracajú vitamín C do obehu, čo stojí energiu. Keď je vitamínu C dostatok, nechávajú ho voľne odísť.

Vitamín C počas svojej aktivity v tele neutralizuje toxíny a je pritom zničený a odchádza močom, spolu s toxínmi, čo je veľmi dobre.

Táto kniha to podrobnejšie vysvetľuje, spolu s históriou "odporúčaných" dávok. rizikaockovania.sk

RNG

kelp je velka morska rastlina, listnata, dlzky aj vyse 10 metrov. Pilulky z nej robia naschval velmi malicke, aby obsahovali len 150 mikrogramov jodu, co je davno zastarala odporucena davka z roku 1948, kde ju mylne urcili bez dostatocneho vyskumu na slovo vtedy uznavanej "autority".
Takze na odporucenu davku niekolko miligramov denne podla novsich vyskumov(a Japonskeho priemeru 12.5 mg denne) by si ich musel brat hromady . Japonci totiz jedia mnozstvo roznych morskych zelenin, ktore my ani nepozname.

erus555

ahojte,aj ja mam stitnu zlazu s velkou cystou... mne poradili brat vitaminy KELP..neni to drahe ale zevraj to vela ludim pomohlo...aj ja som unavena vzdy spim...a vypadavaju mi vlasy...neviem skuste to stratit nestratit nic...

kačenka

Ahojte,čitam vaše príspevky lebo dnes som sa dozvedela že musím ísť na operáciu Šz a to ma ani neliečili ,mala som veľku chrrípku -napíšte prosim niečo blišie lebo už som v koncoch ked čítam že niekto sa lieči 6 rokov a ja ani 1

nojcsi

Ja by som sa chcela spytať či je jedno , že aky liek beriem na SZ EUTHYROXYN alebo L- THYROXYN
- lebo sa mi stala taká vec, že som dvadsať dní brala náhodou EUTHYROXYN 50 namiesto L - THYROXYN 100 a môj lekár mi povedal, že je to jedno.
Dakujem za odpoveď

RNG

krestanka, velke percento vitaminu C sa vymoci tak ci tak ale ked beries vacsie mnozstvo, mas vyssiu hladinu v krvi a o to prave ide.
Telo s vyssiou hladinou vitaminu C lepsie pracuje, to dokazalo desiatky vedcov uz velmi davno, len lekari to nechcu brat vazne, na nasu skodu.
Teoria, ze telo pouzije len "potrebne" mnozstvo a ostatne vyhodi je chybna. Vacsi prijem znamena viacej v krvnej plazme.

RNG

krestanka, velke percento vitaminu C sa vymoci tak ci tak ale ked beries vacsie mnozstvo, mas vyssiu hladinu v krvi a o to prave ide.
Telo s vyssiou hladinou vitaminu C lepsie pracuje, to dokazalo desiatky vedcov uz velmi davno, len lekari to nechcu brat vazne, na nasu skodu.
Teoria, ze telo pouzije len "potrebne" mnozstvo a ostatne vyhodi je chybna. Vacsi prijem znamena viacej v krvnej plazme.