štitna žlaza

mira

ahoj JAENY. Ja som bola teraz 19.2.2007 v Lubochni. Bola som tam po prvy krat. Ja mam od decembra diagnostikovanú zvýsenú poruchu stítnej zlazy. objavila sa mi aj struma. je to nepríjemné.Keby sa mi neobjavila hrča,tak lekári doteraz nevedia čo mi je. Takže, ak si objednaná na určitú hod,tak tam chod aj o pol hod skor. najskora ta zaregistrujú na základe doporucenia od tvojho lekára. Pridelia ta k lekárovi. potom ti zoberú krv a od tial už do cakárne pridelenej lekárky/ra. po vysetrení som ja bola na sono,a potom sme mali 2 od pauzu,kym nespravili vysledky krvi-. Potom už lekár mi určil konecnú liečbu a predpísanie liekov. Bola som tam s mamou,ale ona ma opačnú funkciu zlazy. Je to zaujímavé,ale bolo tam vela takychto prípadov z rodiny,kde toto ochorenie postihlo viacerých clenov rodiny. Ja som bola veľmi spokojníá s ľudskym prístupom a formou vysetrenia. aj napriek tomu,že toto zariadenie navstevujú ľudia zo vsetkýc kutov slovenska,tak sistém ktorý tam funguje,je veľmi dobrý.obávala som sa, že tam strávime celý deň cakaním,ale prekvapil ma opak.Ja som síce len hod cesty od Lubochne,ale aj keby som mala cestovat ovela dlhsie,tak už inde by som ani nesla. Ziadny strach a hlavne hlavu hore. Až tam som prisla na to,že vonkoncom nie som sama,ktorú toto ochorenie postilo.

jaeny

Ahojte,som 5rokov po operácii štitnej žlazy.Asi tak 2roky mi začali znova tie isté problémy,test Tshmi vybehol až na 23.95.Teraz som sa objednala na vyšetrenie do Lubochne.Mam ísť8.3.na 9hod.Neviete niekto ako to prebieha a či tam musím byť presne lebo byvam na druhom konci republiky,dík,pa

alickaj

Konkretne takéto príznaky, nechut na sex, sa pri ochoreniach štítnej žlazy neuvádzajú.Ale na druhej strane št.zlaza ovplyvnuje psychiku ludí, takže možno jedno s druhým.A možno je priatelka typ, ktorá až tak po tom sexe netúži.A ak máš ty na nu privelké nároky tak ju tým vlastne len odrádzaš.

pista

ahoj mam priatelku na problemy so zlazou ,chcel som len vediet ci to ma vplyv aj na milovanie ... milujem ju az za hrob ale v sexe je to nestastie .. proste nechce tak casto ako ja ,,, co sa stym da robit ?

damaxy

tiez beriem eutyrox 50 a nevypadavaju mi vlasy ani nepriberam.Dobrí odborníci su v NEDU v Lubochni.Mne tam vlastne diagnostikoovali autoimunne ochorenie na zaklade zvýsenej tvorby protilatok.

igris

.majka sender, euthyrox nesposobuje vypadavanie vlasov a priberanie, to je sprievodny jav znizenej cinnosti zlazy a berie sa aj pri zvysennej
.majky, mne vysla porucha SZ z krvnych testov, ale jedna kocka tu spominala ,ze ich mala OK a az na ultrazvuku jej zistili nezrovnalosti

Marianka

pre sweety: casto byvas unaveny/a, mas niekedy bolest hlavy, si malatny/a. pre majky: lekarka moze hovorit tvojej priatelke pravdu, ale ake berie lieky? vypadavat vlasy jej mozu aj z toho. kazdy liek ma svoje vedlajsie ucinky. napr. EUTYROX sposobuje aj vypadavanie vlasov aj sa od neho pribera, ale pomaha pri znizenej cinnosti stitnej zlazy. ten beriem totiz ja. ak berie tvoja priatelka iny, tak nech sa pozrie este raz do pribalovacieho letaciku, ze ake neziaduce ucinky su tam vypisane alebo nech sa opyta lekarky, ze ci moze mat vypadavanie vlasov nejaky suvis s liekmi.