štitna žlaza

RNG

peto, co je oficialne bezpecne a co bolo znamymi svetovymi vyskumnikmi dokazane za bezpecne su velmi rozdielne cisla. Oficialne su velmi ovplyvnene politickymi a ekonomickymi nazormi, nie ciste zdravotnym postojom.
Ja beriem osobne aspon 5 gramov denne a citim sa velmi dobre.A to uz dlhe roky.
Linus Pauling odporucal kazdemu minimum 3 gramy a sam bral 18 gramov(askorbat sodny) dlhe roky.

Peto_MiG

Štítna žľaza potrebuje o.i. vitamín C. Možno potrebujete podstatne zvýšiť dávky. Oficiálne bezpečné je až 2g denne (USA), v EU je voľný odporúčaný limit 1g denne. Skúste aspoň 500mg, v 3-4 rozdelených dávkach, a postupne zvyšovať. Kontraindikácie: poruchy obličiek, hemochromatóza, hemosideróza, ťažký deficit G6PD.

RNG

finia, hoci vypadavanie vlasov je casto spojene s funkciou stitnej zlazy, je tam aj plno inych faktorov, ktore euthyrox neadresuje.
Budes sa muse obratit na doplnky mineralov, vitaminy B a ine

finia

Ja by som sa chcela spytat, kedy by som mala pozorovat zlepsenie. Beriem Euthyrox 50 mcg uz tri tyzdne, este stale mi vypadavaju vlasy. Pri umyvani odhadzujem do kosa celu gucu vlasov. Mam 25 rokov. Dakujem.

RNG

little honey, znizena funkcia stitnej zlazy ovplyvnuje metabolizmus(latkovu vymenu) celeho tela. U teba mas typicke priznaky tetanie, tj nedostatku mineralov, co sa casto prejavuje aj druhou formou, hyperventilaciou. Naprava nie su drogy ale pouzitie doplnkov na povzbudenie cinnosti stitnej zlazy(hlavne jod) a zlepsenia travenia a absorbcie, pouzitim vlaknin, probiotik, kyselin a enzymov.
Docasne mozes brat mineraly na kosti, to ti pomoze s busenim srdca a pripadne spankom a depresiami velmi pravdepodobne.

littlehoney

ahoj.mam take podozrenie ze mam ochorenie stitnej zlazy.nevie mi niekto poradit?zvyknem ma busenie srdca niekedy to trva aj 20 min.allebo som v klude a zacne sa mi tocit hlava a zle sa mi dycha.mozu to byt priznaky?uz som ziadala doktorku nech ma posle na vysetrenie a ona tvrdila ze na to nema dovod ma posielat na endokrinologiu.

beat

rada by som sa opytala, beriem euthyrox 50 mg, vysledky mam ok, no aj napriek tomu sa citim unavena. nestalo sa vam to nahodou? no a obcas sa mi trasu ruky.

sisinka0502

zabicka, dakujem za povzbudenie uz sa mi to krati, myslim ta navsteva u lekara no uvidim dufam, ze si tu vahu ustrazim, a ze s tym otehotnenim to nebude az tak zle. rozmyslala som aj o operacii ak by sa to potvrdilo ze je to so mnou zle no uvidime ako dalej drzim vsetkym prstiky...

zabicka1611

sisa05 ja mam znizenu funkciu tiez a mozem povedat asi tolko: pribera sa, ale ak si das pozor da sa tomu zabranit, tiez mi lekarka vravela, ze s otehotnenim problem nebude len mozem potratit alebo budes mat predcasny porod...a tiez viem, ze pocitujem busenie srdca viac ako inokedy..dost casto sa mi aj zle dycha...tiez som citala ze moze nastat zastava srdca ale moja lekarka hovori, ze to nemusi byt zrovna moj pripad..ze je to rozdielne podla toho ako sa tvoje telo k tomu postavi..takze sa nic neboj..z vlastnej skusenosti viem, ze sa pribera ale da sa aj schudnut....a ze nie vzdy je vsetko tak ako si to niekde precitas :)) drzim palceky