štitna žlaza

sisa05

Ahojte bola som včera na krv a tam mi zistili ,že mam zvysenu funkciu štitnej žlazy moze mi niekto poradit co s tym dalej som objednana k lekarovi na 12,3 ale mam trosku strach. Prosim ak ma niekto skusenost poradte su iba tablety po ktorych sa pribera, ja som sa konecne po 15rokoch dostala na 78kg a nechcela by som sa k vyssej vahe vratit,a dalsiu radu prosim.. je problem otehotniet ked sa liecim na stitnu žlazu?? pred rokom na vysledkoch nebol ziaden problem no rok asi spravil svoje... DAKUJEM VAM drzte prsty...

zabicka1611

vera1 ..mozes schudnut ja som zivy dokaz :DD tiez ma uz nebavi brat tie lieky ale s tym nic nenarobim..aspon som neni taka unavena :)

vera1

Čaute, ja som začala priberať, mešká mi pravidelne menzes, padajú mi vlasy,mám akné, som unávena a mám depky. Pred rokom mi lekárka povedala, že mám výsledky mierne zvýšené ale ešte to nieje na lieky, tiež mám strumu. 3 marca mám ísť na kontrolu. Chcem sa spýtať či je možné , že by sa to tak zhoršilo? A ak ste začali užívať lieky, podarilo sa vám schudnúť? dakujem V

zuza

majky notak tvoja kamoska moze mat roznepriznaky nielen vypadavanie vlasou vies mozu sa pridruzit ine problemy ako su vypukle oci,tras ruk a zvysene potenie sa a tak trochu take skor este depresie stym vsetkym spojene!!!!

zuza

Ja som tiez mala problem zo stitnou zlazou ale jedna pani tu sa pytala ci bude moct mat deti jasne moze mat deti ja uz mam stitnu zlazu vonku a lekar vravi ze deti mozem mat nieje problem ale musim stale stitny hormon uzivat oki ziadne strachy!!§§§

RNG

Jod je prvok-mineral potrebny na vyrobu hormonov a enzymov, nedostatok jodu je spojeny s nedostatocnou cinnostou stitnej zlazy tiez s roznymi "smetiskami" v tele, ako cysty, myomy, polypy, hrcky nerakovinne tumory...
Nachadza sa hlavne v morskychnrastlinach ale najlacnejsie a efektivnejsie sa dodava extra do tela cez kozu,,ked si raz do tyzdna das pod pazuchu alebo na spodok brucha 10-15 kvapiek jodovej tinktury(jod v alkohole, storocie pouzivany na dezinfekciu ran) a jod sa pomaly cez kozu vstreba do tela. Ak jodovu flak zmizne za skor nez 24 hodin, telo jod velmi potrebovalo.

maximucha

Dobré ráno,prvý raz som na tejto stránke a veľmi som prekvapená. Chce to ale nadhľad, ked čítam toľko rozdielnych názorov.Takže všetkým pekný deň.
Ale na záver jednu dôležitú otázku(pre mňa):čo je to "jod a transdermalne dorucenie z jodovej tinktury", aké sú s tým skúsenosti. pre vysvetlenie beriem euhtyrox 100 a chcem vyskúšať jednoznačne aj inú metódu, nenávidím chémiu. Díky a ešte raz všetko dobré!

katica

Pred tyzdnom mi diagnostikovali hlboko znizenu cinnost st.zlazy. Tsh som mala 178! Aj sam lekar nechcel verit. Mala som vsetky priznaky, az na to, ze som nebola pribrata. Ale v tvari som uz velmi puchla. Nastastie mi nevypadali ani vlasy. Ale chut na sex nemam uz veeelmi dlho, a ta unava je hrozna. Tak sa tesim, ze sa to upravi. Drzim vam palce!

aljoška

Nie každé ochorenie štítnej žlazy sa prejaví tým,že žlaza sa zvačšuje.Záleží na tom či dostatočne pracuje a na to sa vyšetrujú hormony a protilátky.Tie najlepšie informujú o činnosti.Pokial užívaš Euthyrox to zn.že funkcia šž je nedostatočná a vlastne jej pomáhaš.Ja užívam 125 mg Euth denne.