Kto je RNG?

Príspevok v téme: Kto je RNG?
Slonicatko

Vážení pán RNG sa ozýva skoro v každej téme a propaguje výživové doplnky z USA. Veľmi by ma zaujímalo čo je za tým, pretože som zistil, že to vôbec nie je tak ako tvrdí. Dehonestuje Wobenzym, údajne je zastaralý a nepomáha, dal som si urobiť odborný posudok, vôbec nie je pravda, že je slabý, že prostriedky z USA sú silnejšie, nie je to pravda. Najskôr som mu veril, ale už som prišiel na to, že to nie je tak ako tvrdí.

Iglesias

Tiez ma zaujima ci tu RNG chodi nezistne radit, alebo si zvysuje predaj doplnkov. Obcas radi nezmysli za ktore nenesie zodpovednost.

olii

muc, viem že Warfarin patrí medzi antikoagulancia,manžel ich užíva.Len o Ofarine som nepočula že je.Ja tiež užívam lieky,ale aj doplnky.Na každom z nás je zvážiť kedy treba nevyhnutne užívať lieky,a kedy doplnky výživy-veď sú ich aj plné lekárne,pomaly viacej ako liekov.Nech sa tí skeptici o RNG spýtajú lekárnika a nemusia sa riadiť jeho radami,veď je sloboda slova.

muc

llek, ano, vsetko je biznis, a teda kebyze rng aj zarabal nejakym sposobom na predaji nim doporucenych doplnkov,preco prosim ta to tak irituje? ma to negativny vplyv na tebe vyplacane provizie a benefity z farma firiem? lebo kebyze ano, tak necudo, ze sa certis, ale ak nie, tak nechaj to tak. zi si dla svojich presvedceni a ostatnych nechaj, nech konaju dla tych svojich.

ethel, ked uz spominas o.i. aj prasaciu chripku, tak presne ta- nebyt farma priemyslu- by tu ani neuzrela svetlo sveta...

olii, obidve lieky patria k antikoagulanciam

olii

Ethel,nepoznám liek Orfarin, poznám však Warfarin a nepracujem v zdravotníctve.Je logické že bez liekov a ATB by sme sa v súčasnosti nezaobišli.A pokiaľ viem RNG nikdy netvrdil že lieky sa nemajú užívať.Má pravdu v tom že nie je lekár ako lekár a to vedia mnohí.
nezdá sa ti Ethel že zrazu u nás keď nie je vakcín,nie´je ani chrípka,či už prasacia,vtáčia atĎ ?Minulé roky nútili ľudí očkovať bolo toho plné médiá,vakcínami sa to hemžilo.

ethel

Trošku som si vás prečítala...nechcela som reagovať, ale zareagujem:-)
Poznám názory pána RNG z rôznych tém už pár rokov...s niečím môžem súhlasiť ale aj nesúhlasiť. Keďže som zdravotník je pre mňa jedinou odpoveďou, že keď podám pacientovi na spanie tabletku Pyridoxinu a poviem,že je dobrá,tak mi zaspí aj po nej:-) Netvrdím ale,že niektoré doplnky nie sú dobré! Sama som nedávno pátrala po niečom čo by riedilo krv bezpečne a nebolo by to liečivo typu Orfarin(ako jed na potkany) a našla som doplnok ktorý je vraj bezpečný....nekúpila som ho,priznávam. Môj muž sa denne pchá vitamínom C ako sa odporúčalo pred rokmi v jednej téme tu a imunitu má aj tak na prd.Ale čajíky na kašel nám v domácnosti pomáhajú. Takže sa musí každý rozhodnúť k čomu sa prikloní:-)
No ale povedzme si otvorene,čo by sme robili bez farmaceutického priemyslu pri nejakej napríklad prasacej chrípke, zlatom stafilokokovi,TBC...??? Možte sa napchávať akýmkolvek doplnkom-bez ATB máte smolu.

Alicia

Kto je RNG? Pýta sa RNG niekoho z vás, sloníčatko, miso....kto ste vy? myslím že sloníčatko RNG dobre pozná a je urazená že jej nechválil Wobenzym. Wobenzym je z prvých enzýmov na trhu, voľakedy ich mohol predpisovať aj lekár, pri zápaloch. Dnes už nie, pretože je drahý pre poisťovne. Kto chce môže si kúpiť Wobenzym, ale dnes sú už také enzymatické doplnky že stačí užiť jednu tabletu namiesto desiatich tabliet Wobenzýmov. Takže v užívaní doplnkov je veľký rozdiel. Stačí pozrieť na krabičku aký má obsah dôležitých živín, či už vitamínov, minerálov alebo iných vitálnych látok. No a nie každý tomu rozumie, aj keď sa na obsah krabičky pozrie, priznajme si to. RNG sa v tomto vyzná najlepšie, pretože študuje stále rôzne vedecké časopisy, nové výskumy. Ak keď nevyštudoval medicínu, baví ho to. Treba vedieť čo potrebuje telo k tomu aby dobre fungovalo a tomu sa RNG venuje. Vekom napr. nám ubúdajú enzýmy a iné vitálne látky. Museli by sme jesť ozaj plnohodnotnú stravu, čo dnes je problém aj finančný, aj problém pracovného vyťaženia, rýchlo niečo zhltnúť a hotovo.
RNG tu radí bez nároku na odmenu, chce ľuďom pomôcť a má pravdu že niektoré tie doplnky nestoja za nič, iba vyťahujú peniaze z peňaženky. Ťažko to však niekomu vysvetliť, pochopí taký miso ze RNG si snaží udržať cukrovku v takej hladine aby nemusel užívať lieky? A darí sa mu to. Vekom sa telo opotrebováva, doplnkami výživy sa dá starnutie spomaliť, alebo udržať sa aktívnym, vyhnúť sa problém s kĺbami reumou, osteoporózou. Koľko ľudí berie lieky a nevylieči sa, ale skôr si otravujú svoje telo, lebo poctivo spapkajú to čo im pán doktor predpíše a za lieky tiež zaplatia. Ale to by bolo na dlhú debatu a tí čo sú proti názorom RNG nemusia ich predsa čítať, vystačia si aj so svojimi vedomosťami. To že občas odchádza, potom znovu prichádza, to tak niekomu vadí? Nech sa zamyslí každý sám nad sebou, nad svojou povahou, nech sa zamyslí nad tým čo píše a či tým dotyčného človeka neurazí. Pre niekoho je veľmi ťažké prijať cudzí názor. Ak ho neprijmem, tak aspoň mlčím, taktne odmietnem.
miso - píšeš že žiadny lekár na Slovensku..... by nemal odporučiť nejakú značku lieku. Máš pravdu neodporučí, on iba napíše liek tej alebo onej firmy a nepýta sa či ho chceš alebo nechceš...... predpíše ho na odporúčanie dealerov farmaceutických firiem , ktorí často navštevujú ambulancie našich lekárov.
Bingham, nežiarliš trocha? Je jasné že všetky choroby sa nedajú vyliečiť doplnkami napr. ťažké neurologické, očné a pod. Prečo má niekto tendenciu chytať za slovíčka? V lekárni častokrát ponúknu nejaký účinný krém napr. na ekzém a nezaberie.
Na záver -
Často človeka nesúdime podľa veľkosti jeho dobrých skutkov, ale podľa malosti jeho previnení. (Cicero)
Majte sa tu krásne.

llek

Bingham- priklanam sa k tomu co si napisal.
A pre RNG- nic v zlom, ale trochu ako male dieta, ktore trucuje, ked si niekto dovoli vyjadrit iny nazor. Ja necitam zdaleka vsetko,co sa na tomto fore pise, ale tych demonstrativnych vyhrazok zo strany RNG, ze z toho fora urazeny odchadza, lebo ludia nie su vdacni za jeho rady som nasla aspon 5, ked nie viac. A vzdy sa zatial vratil, lebo lud si to ziada. Nieco mi to pripomina.
Ono vsetko na tomto svete je biznis, nic nie je zadarmo, nikto nic nerobi len tak pre vseobecne dobro a zadarmo a cim viac to niekto o sebe tvrdi, tym je to pre mna podozrivejsie. Tak ako lieky, co predpisuju lekari su pre farmafirmy biznis tak aj vsetky tie doplny, vitaminy a enzymy su biznis (pre producentov aj distributorov), preco sa mame tvarist ze to tak nie je. Kazdy z nas na tejto zemeguli predsa zije z penazi, tak budme teda uprimni.