Priateľ chce odísť do zahraničia

Príspevok v téme: Priateľ chce odísť do zahraničia
Zufala123

Mám 20 rokov a 1 a 1/2 ročný vzťah. Som prváčka na výške a môj priateľ je štvrták na strednej, čiže sa rozhoduje kam na výšku. Bohužiaľ už dlhšie plánuje zahraničie. Stále som si myslela, že to nemyslí úplne vážne. NIE dnes si dal 4 prihlášky. a to pekne ďaleko až do Škótska. Neviem sa z toho spamätať stále myslím na to, že odíde a nehá ma tu samú. Ako sa mám zachovať? mám ho v tom podporovať?Prehovárať by som ho asi nemala, lebo je to jeho život. Asi aj tak nič nepomôže.. Neuvedomuje si aké je to ísť do zahraničia úplne sám, nejde tam nik z jeho kamarátov.. Som strašne nahnevaná prečo práve on takto vymýšľa. Mohli sme byť na univerzitách v jednom meste. Mama mi na to hovorí že je to odo mňa sebecké že on si môže robiť čo chce. Ale prečo sme potom SPOLU? Keby som vedela, že idem do vzťahu ktorý nemá budúcnosť. Niesom za také vzťahy.Čo by ste robili vy? Pokračovali vo vzťahu na takú diaľku (2x za rok by sme sa videli) alebo to ukončili.
Poznámka: ešte ho neprijali! Nič nieje isté. Ale učí sa od začiatku septembra, čítala som všade, že tie príjimačky niesú ťažké, vraj je to len angličtina, takže, asi je to reálne, že sa dostane!!

ladida

zufala,ja som po strednej odisla do usa a tiez nechala priatela doma.prerevala som cely let:) ale nikdy ten krok nelutovala,po roku som si tam nasla priatela(dnes uz manzela)a som rada,ze som nezostala sediet doma.on nevymysla,akurat ma asi pocit,ze ma na viac ako len driet ako vol za minimalny zivotny standard.

xy:)

no tak zufala, v prvom rade si svoje pocity mala vysvetlit priatelovi. a k tomu ci byt spolu alebo sa rozist - preco to nenechas na osud, ako sa to vykrystalizuje? vztahy na dialku su beznou sucastou zivota, nikto si ho dopredu neplanuje, to ta mozem uistit. nie vzdy vsetko vychadza presne podla nasich planov.

maruska123

zufala preco si myslis, ze kazdy musi zdielat tvoj nazor? napises na forum, musis ratat ze nie kazdy bude mat ten isty nazor...ja som tiez prezila vztah na dialku, cize dobre viem, co to obnasa..ale tvojo frajera chapem, pretoze ja som taka ista...

co je na tom, ked ti niekto napise nieco ine?musis sa hned urazat?

zufala123

áno potrebovala som sa presvedčiť,pretože do včera to nebolo isté, že ich pošle.Preto som sa tým až tak nezapodievala.Stále mi hovoril že nevie ešte či tam chce ísť.PRETO.Ale ľutujem že som napísala svoje pocity do fóra.Lebo to sa ťažko vysvetľuje cez internet,len samé nedorozumenia.

xy:)

ano, no boze, prezila som ho ja a aj miliony dalsich, tak neviem, preco by si to nemala prezit ty. vztah na dialku moze fungovat, no na to treba v prvom rade 2 vyzrete osoby.

jankaaaaaaaaa

tiez nerozumiem preco si sa ho to hned na rovinu neopytala. tu plaec ze vcera uz poslal prihlasky a ty stale nevies na com si??? ved sa ho to opytaj ako si to predstavuje. na jednej strane chapem tvojho priatela ale na druhej strane nechapem teba. sedis ticho ako vos pod chrastou a cakas co sa bude diat?

xy:)

tak ja neviem, ake napady tvoj priatel nosi v hlave, aky ma plan pre teba, ci vobec nejaky ma, ako si to predstavuje. sama pises, ze ste sa o tom nebavili. prakticky zatial nevies nic a nic iste nie je a uz vyplakavas. a keby aj siel tak co? tak mas vztah na dialku, no boze.