Hladam dobreho zubara v Bratislave

samija

tak to mas super, ja uz nejaky ten cas zhanam niekoho, kto by mi dal moje zuby do poriadku. mam problem s korunkou a omina ma uz nejaky ten cas. neviem, ci ju je treba nejak zreparovat alebo rovno radsej vymenit

Bionetla

Ako som uz pisala trocha dlhsie mi trvalo, pokial som nasla to spravne riesenie pre moje zuby, no nelutujem. Navstevujem dr. Banasovu z Perly v Ruzinove. Vdaka nej mam zuby v takom stave, v akom uz davno neboli :)

anicka89

ako píšeš v dnešnej dobe už podľa mňa asi ani niet inej možnosti, tiež chodím od istého obdobia do súkromnej ambulancie, áno stojí ma to peniaze, ale neriešim to, lebo zdravie mám len jedno a svoje zuby sú proste svoje a nechcem o ne len tak prísť!

truhliik

Bionetla asi je lepsie si vybrat drahsieho cisto sukromneho ako nejakeho,co spekuluje. Len keby ozaj poistovne na zaklade uctenky nieco preplatili, mozno by aj ony na tom ziskali, lebo by vedeli presne za co platia.

truhliik

Rozmyslam ze si najdem uplne nezmluvneho zubara, pretoze za RTG si musim platit u zmluvneho, pritom poistovna udajne RTG preplaca. Nie je v tom ziadny system, ziadna kontrola. Mozno by bolo najlepsie keby poistovne preplacali nejaku cast nakladov na zaklade uctenky z reg.pokladne bez ohladu na to co si nezmluvny zubar uctuje. A zrusit to co poistovne preplacaju, pretoze aj tak pacient na tom vela neziska. Napr. niektorym sa nechce odstranovat zubny kamen, pretoze asi im poistovna malo ponuka. Tiez by mala byt dohoda medzi zubarom a pacientom, podla stavu financii, ved nie vsetci dobre zarabaju a ceny rastu vsade...potraviny, energie.... Preco sa z povinneho zdravotneho poistenia neodklada nejaka cast od mladosti na zubarov? Preco maju o tom rozhodovat poistovne ked aj tak to nemaju pod kontrolou, ved vykazat a urobit sa da hocico, zamena napr. jednoplozkovej plomby za dvojplozkovu....

Bionetla

Truhlik presne toto je to, preto ja mam celkovo problem so statnymi lekarmi, mam pred tym respekt, lebo nevies ako co moze dopadnut, preto ja si lekarov uz dost starostlivo vyberam a trvalo mi kym vobec som sa odhodlala do zubarskeho kresla sadnut.

truhliik

kedy uz konecne nieco s tymi zubarmi urobia? bezny clovek moze za to ze ich je malo, ze ich pustaju do zahranicia, ze vystudovali za nase peniaze? Poistovne sa chvalia co preplatia pacientovi, ze vraj standard. AKO VIE PACIENT ZE DOSTANE OD ZUBARA NADSTANDARD?Hodi mu tam nejaku lacnu nahradu, taha peniaze z pacienta aj z poistovne. Moze niekto dopredu vediet ako dopadne liecba zuba a kto je vinny pri neuspechu za ktory sa zubarovi zaplatia velke peniaze? Liecit zub a nakoniec pri neuspechu ho vytrhnut, za to moze pacient? Preco mu nevratia peniaze?

anicka89

chéri je to aj dosť pravdepodobné, si vezmi, že ja som chodila k zubárovi pravidelne, chodila som s tým, že robí všetko pre to aby som mala zuby v poriadku a napokon som odchádzala s takými problémami, o akých sa mi ani nesnívalo a musela som potom hľadať iného zubára, ktorý sa mi na to pozrel a začal mi dávať zuby do poriadku :(

Chéri

To si uvedomujem, len mi doteraz nejako nedochádzalo, že aká je tenká hranica medzi problémami, že najskôr bolesti, ktoré mnohí odkladáme neriešime a pritom sa rýchlo môže stať, že prídeme o zuby :(

Raddii

chéri to sa ani len nenazdáš a problémy sa môžu objaviť a celkom vážne a môžeš ostať bez zúbkov, preto som aj ja otca hnala, preto som ho vzala k zubárke Baňasovej čo najskôr, áno protestoval zo začiatku, ale robila som to pre jeho dobro, tiež tožvie jak by dnes na tom bol, keby nešiel vtedy pred Vianocami k zubárke, možno by s bolesťami bol celé sviatky :/