Plánujem tehotenstvo v 2012

meduskaTN

budem mat 31 coskoro- no info mam take- ze od februara je vsetko po novom-a info nemaju este ziadne, pretoze skolenia iba prebehnu :(

milada1111

my planujeme tiez babatko.ja mam 25 a manzel 27.nemame prerobeny este byt,ale cakat radsej nechceme.nie vzdy sa hned zadari a po 30-tke prve dieta nechcem z viacerych dovodov.ako nic v zlom tie co maju po 30-tke,ale myslim si,ze nieje na co cakat a ani ste podla mna nemali cakat.drzim paste vam vsetkym co chcete otehotniet ja dufam,ze nam sa tiez rychlo zadari

meduskaTN

písala mi známa, ze ani na sociálnom este nepresli skolením, lebo tie, co si to platia, napr. od decembra - tak nemaju sajnu, ci im peniaze prepadnu, alebo sa to stopne...zajtra asi vyslem manzela do poistovne, nech sa spýta

Mauerka

Aj ja som sa zbezne pozerala na DNP a pochopila som to tak, ze sa berie do uvahy celkovy prijem za min. rok. Ked to vam vyjde HRUBA mesacna mzda priemerne okolo 1000€, tak ani nema vyznam platit si DNP, lebo tak ci tak by ste mali zhruba tu majvyssiu matersku.
Opravte ma ak sa mylim :-)

meduskaTN

ahojte dievčatá, tiež plánujem otehotniet - máj, jún...mam už veľkú slečnu, zabrzdila to trošku moja VŠ, tiež mám vek :D - 30 a mám na vás otázku: zisťovali ste si pripoistenie-pre vyššiu materskú? viem, že to stopli, zrušili, ale termín je asi až od polovice januára-máte o tom nejaké info?

rruby

Vidim, ze my zeny robime vsetko preto aby sme sa uistili v tom, ze je ten spravny cas na oplodnenie (sledovanie ovulacie, hlienu, teploty atd atd), dbame o svoje zdravie, chodime na pravdelne prehliadky ale pritom je vela krat chyba v partnerovi a nie v nas. Dokonca v sucasnosti je vacsie percento dovodov neschopnosti splodit dieta prave v muzoch a nie v zenach ("pomale" a nekvalitne spermie, stresy, rozne infekcie a choroby a pod.).
Stale hladame chyby len samy v sebe,ale co keby tak zasli nasi mili partneri ku urologovi, dali si urobit kultivaciu a testy kvality spermii...myslim, ze by sa v mnohych pripadoch ukazalo, ze naozaj je ta chyba prave v muzovi a ze on by mal podstupit rad vysetreni a brat rozne lieky pre skvalitnenie spermii aby boli dostatocne silne na splodenie dietata a "nezahynuli" na polceste za cielom....
A co sa tyka podpory otehotnenia u zien su na to hormony, volaju sa Duphaston a moze ich predpisat len lekar.