Plánujem tehotenstvo v 2012

Mauerka

dafne, 3nitt :-)
Ten Femibion - su rozne druhy. Ta 800vka je este pred otehotnenim, ako priprava na tehotenstvo. Urcite to nema vplyv na velke deti :-) Skor tam ide o saturaciu vitaminov, stop. prvkov...kt. su potrebne v prvych tyzdnoch tehu, ked este zeny ani nevedia, ze tehotne su. Hlavne ta kys. listova na spravny neurologicky vyvin babatka, kedze zaklady nervovej sustavy su vytvorene uz v prvom mesiaci tehotenstva. Aspon ja som to tak pochopila :-)
dafne
tak to mame velmi podobne "vstupy", tak snad budu aj "vystupy" dobre...

dafne

Ahojte, aj my plánujeme bábätko...mám 35, manžel 40...prvé baby...mám ešte pred kupeľnou liečbou, kvôli operácii chrbtice..ale ked sa vrátim tak chceme skušať...tiež plánujeme domček...tak uvidíme čo nám tento rok prinesie...prajem veľa zdravia,šťastia v Novom roku 2012 a nech nám bocianik prinesie krásne zdravé bábätka :-))))

3nttt

ahoj! aj my sa snazime.a nist :( ten femibion neviem...ja som ho brala v tehotenstve a aj tak nepomohol tak ako sa vypisuje...a lekarka ho moc nedoporucovala lebo ze sa s toho zbytocne rodia velke deti.ale tak neviem.

anamarie

Myslim, ze Femibion obsahuje kys. listovu. Mrkni sa na zlozenie. Mala by si uzivat 400 mcg kyseliny listovej denne.

anamarie

Mauerka nemyslim si, zeby vitaminy podporovali plodnost. Ja beriem len kyselinu listovu, aby v pripade otehotnenia bol plod chraneny pred pripadnym razstepom chrbtice a pery uz od zaciatku. Vraj je vhodne, ked je telo saturovane kys. listovou mesiac pred planovanym otehotnenim. No tehotenstvo sa neda planovat, da sa planovat, kedy nie, ale kedy ano, to nie:)
Ty aspon vies, ze ty aj partner ste plodni, ked uz mas dieta, tak si nerob starosti.

Mauerka

Baby, ono sa to uz nejak tak predpoklada, ze ked maju partneri po 35, tak bytova otazka a spol. je poriesena. Pochopitelne, aj u nas, len sme zatuzili po "zahradke" a o babatku rozpravame uz 3 roky.
anamarie
Ja som so synom ostala dva mesiace pred statnicami :-) takze teraz to je akoby som sla otehotniet prvykrat :-)))
A inak cyklus aj ja mam pravidelny, ovulaciu "citim" kazdy mesiac...tak podobne dufam aj ja, ze by to nemuselo trvat prilis dlho.
Vitaminy alebo nejake vyzivove doplnky ste uz skusali?

anamarie

jajaja295. Suhlasim s tebou. Ja si myslim, ze najprv by sa mala riesit bytova otazka, az potom dieta a ked nie su peniaze, na strome nenarastu kvoli tomu, ze zena je tehotna. A s dietatom riesit zivotne problemy, to sa aspon mne nejak nevidi. To je skor rychla cesta ku krachu manzelstva.