Plánujem tehotenstvo v 2012

anamarie

Haha. Tomu davaniu si pozor mimoriadne cez plodne dni dobre rozumiem:)
Ja som ovulacne testy uz minula a nove uz nekupujem, uz sa riadim len podla symptomov. Zato mam este stale za vagon tehotenskych testov a tie si uz nerobim, aby som nebola sklamana.
Tak ti drzim palce, dobre si uzite.
Na mna uz ten menzes pomaly, ale isto lezie. Poznam sa dokonale, uz tyzden po ovulacii som si myslela, ze z toho nic:(

Mauerka

anamarie Nikdy som asi tak intenzivne necalaka na ms ako tento mesiac, nech uz "konecne zacneme" a ako na truc - tyzden meskanie...brrrrrrrrrrr. Ale tak dnes sa stalo, takze vyckam do takeho 10. dna a zacnem si robit ovu-testy.
Mavam sice ovulacne priznaky pravidelne, ale doteraz som sa skor "vyhybala" sexu pocas tychto dni, tento mesiac ale bude INY :-DDD

anamarie

Mauerka, to je vtipne, aj ja dnes cakam menzes:) Teda ja necakam, ale asi pride. Uz neviem, co mam robit, plodne dni mi vysli na sviatky a mali sme na seba casu az-az a aj tak si nemyslim, ze to vyslo:( Zblaznim sa z toho cakania.

Mauerka

Ahojte baby,
k tym spermiam - beatka, jasne, spermia dozrie za dva mesiace, ale zdeju ich velke mnozstva a PRIEBEZNE, takze no problem. :-)
Zena je plodna pocas mesiaca /ak vobec/ len velmi kratko a nie kazdy mesiac musi skutocne ovulovat. Ma na to vplyv aj vek, zena po 35 ma len 10% sancu, ze otehotnie v kazdom ovulacnom cykle. Je to samozrejme maximalne individualne.
Mne ako na potvoru meskal menzes prave tento mesiac skoro tyzden - prave naschval, kedze sa chceme zacat snazit. Ale dnes som ho konecne dostala, takze som 1. den cyklu a tesim sa na nejaky ten 12.-15. den :-)))

llek

Ale zenicky, spermie sa predsa tvoria a dozrievaju priebezne. To nie je tak, ze pouzije sa davka zrelych spermii a potom treba cakat 72 dni na dozretie novej davky. Ked vznikne spermia, tak na svoje dozrenie potrebuje cca 72 dni, lenze kazdy den vznikaju nove a dozrievaju priebezne.

anamarie

Vysledky najnovsich studii su nasledovne: ak chlap nema problemy s plodnostou, odporuca sa mat styk v case plodnych dni kazdy den. Kedysi sa hovorilo, ze staci kazdy druhy den, ale teraz vyplynulo, ze sa ma kazdy den.
To, ze sa chlapovi obnovuju spermie po dvoch mesiacoch je v praxi nijak nevyuzitelny fakt. Neznamena to, ze treba sexovat raz za dva mesiace. Zdravie dietata nema nic do cinenia so "starymi" spermiami. Pokial su spermie pomale, nezivatoschopne, tak ku oplodneniu jednoducho ani nedojde.

beata30

Caute baby aj ja by som potrebovala radu. Chcela by som otehotniet a mat zdrave dieta. Citali sme ze spermie dozrievaju az po cca 72-dnoch.Nakolko je to dlha doba pre mojho partnera tak sa chcem spytat ci mozem otehotniet a hlavne mat zdrave dieta s prestavkou po 2-3 dnoch? Staci zdravym spermiam prestavka 2-3 dni?ci kolko?prosim o radu dakujem.Beata