Plánujem tehotenstvo v 2012

anamarie

Jasne, rotoped a elliptical budes pokojne moct.
Juuj, mne by si sa svojou vecerou nezavdacila. Ja zboznujem maso:) Klobasky, rezne, cabajky:)) Zeleninku velmi nie. Akurat idem robit stejky.

Mauerka

No ja praveze cvicievam vo fitku, to urcite nebudem moct :-( a okrem toho kardio stroje - eliptical, rotoped...to sa bude /pri vhodnej intenzite/ dat - aspon dufam.
Spravila som si veceru - parena brokolica a karfiol k tomu cottage. Mnam, uz sa tesim.

anamarie

Mauerka, aj mna ta dlhotrvajuca silna bolest prekvapila, ale mozno to bolo preto tak, ze som dvakrat po sebe ovulovala z praveho vajecnika, tak ked sa "prebral" lavy, tak vyprodukoval "mocne" vajicko:) Raz som si uz ibuprofen brala, ale inak sa mi to nestava, aby to bolo az take bolave. Myslim, ze keby to bolo nieco zle, tak by 400 mg ibuprofenu nestacilo na to, aby bolest hned presla. V oktobri som bola na gynde na preventivke, ta mi stale vyjde uprostred ovulacie, aj ked ma uz boli vajecnik a lekarka mi potvrdila, ze to je ovulacia. Aj som si robila ovulacne testy niekolko mesiacov a presne v to rano mi vysiel pozitivny test, ked som potom vecer dostala tie bolesti.
Neboj sa, si uplne ok, nemaj obavy, konecne si clovek uzije nechraneny sex, tak coho sa bat?:)
Ja cvicim pilates a potom sa poradim s lekarom, ale nemyslim si, ze je to vhodne cvicenie pocas tehotenstva, kedze je zamerane na brusne partie. Ty cvicis co?

ivanecenka, iba 20% zien si citi ovulaciu, takze ked ty nie, si aj tak v poriadku.

Mauerka

ivanecka
To zas neber tak, vobec to nemusi byt zle, mozno prave u nas, kt. mame bolesti uprostred cyklu je nieco nedobre.
Neuvazovali ste nad ovulacnymi testami?

ivanecenka

fúúú, baby, ako na to pozerám, ja vôbec necítim ovuláciu, som prevažne na tabletkách, hlavne kvôli bolestivému menzesu, ale nikdy ma nebolelo medzi menzesmi... si tu vydedukujem, že som neplodná..:)

Mauerka

Ahojte dievcata, ja som si bola prave tak dobre zacvicit, hned je cely svet krajsi.
Cviciecate aj vy? CO? planujete pokracovat aj potom?
Pekny dnik vsetkym :-)

aj_my

:-) aj my tohto roku plánujeme babätko, snažiť sa začneme,ale až tak na jar. Držím palce, resp. pevne verím, že sa Vám šikovne zadarí :-)

3nttt

Mauerka = ja rozumiem co si pisala :)
ja som skor pisala ze neverim tomu ze nejake vitaminy a pod pomoze k tomu aby bol krpec v poriadku. ja som brala femibion 800 a aj tak to cele zle dopadlo. tento krat som si kupila iba klasicku kyselinu listovu. tak uvidime.

Mauerka

anamarie
Som rada, ze si nacala tu temu s ovulaciou. U teba je to take - pre mna zvlastne...
Ja mavam pocas ovulacie tiez bolesti v podbrusku, max. ale dva dni. A v tom obdobi aj "ovulacny hlien". Ale nikdy nemavam tie bolesti take ze na tabletku. Proste citim to ako bolest, ale nie zeby som musela brat analgetikum.
Na zaklade mojich priznakov si myslim, ze viem celkom presne, kedy ovulujem...ale kto ho vie...

anamarie

Ahojte, potrebujem poradit ohladom tej ovulacie. Na 13ty den cyklu mi zacal plodny hlien a stale pritomna pichlava bolest vajecnika. Na 15ty den vecer sa ta bolest znasobila, priserne ma bolel vajecnik a bolest neustavala, tak som si po siestich hodinach tej bolesti dala ibuprofen, bolest potom prestala. Teraz mam este stale pichanie vo vajecniku, ale nie taku bolest, ako vcera. Bola to ovulacia alebo cysta? Ovulaciu mam bolestivu, ale len 1-2 hodiny, nie takto.