žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
emma

zdravim vsetkych
stalo sa vam niekedy ze vas partner nenormalne ziarlil? ako ste to riesili, ako to dopadlo? je to dovod k rozchodu, alebo sa to da postupne potlacat, ci uplne prekonat? stoja tie nekonecne hadky za to? stoja za to, ked toto je partnerova najvacsia, ci jedina chyba?
poradte, vopred dakujem

nikuška

No tak ja ti poviem svoj názor. V mojom okolí už bolo veľa takých párov a vždy to skončilo len slzami a obaja boli nešťastní. Je to všetko na tebe, ale ja by som ti poradila, aby si šla od toho preč. Ak žiarli, tak je to len jeho problém, že má také nízke sebavedomie. Iste, taká zdravá žiarlivosť do vzťahu 2 milujúcich ľudí patrí, ale keď píšeš, že sú to už nekonečné hádky, tak tu už nie je niečo v poriadku.Je to dôvod na rozchod, lebo tu sa nič nenapraví - viem o čom vravím! Veď si len vezmi, že vo vzťahu je najdôležitejšie dôvera. Tak kde je potom tá jeho dôvera??? Prečo by si mu mala vkuse ty niečo dokazovať, že ho lúbiš, že s nikým nič nemáš? Prečo ti on neprejaví lásku tak, že ti bude veriť? Bez toho sa to nedá. Otvorene mu to povedz a keď sa nič nezlepší, tak "bal kufre"...

skuseny

ziarlivost je individualna vec a nemusi tam byt ziaden dovod z druhej strany! najvacsia ziarlivost byva hlavne v prvych vztahoch a hlavne ked je jedinec zamilovany az po usi. casom, sa to moze uplne utlmit, hlavne skusenostiami. osobne by som s takym clovekom radsej nestracal cas, je to trapenie a uplne zbytocne, ten clovek sa to odnauci ked zisti ze mu to aj tak na nic nebolo. ziarlivost moze mat viac pricin, moze to byt aj zalezitost ega, alebo slabej sebadovery, alebo prilisna priputanost. jedno je iste, ziarlivy clovek si osobu na ktoru ziarli moc privlastnuje, poklada ju za svoj majetok, alebo ze ma na nu pravo, co mu jednoznacne treba vyvratit. chlapy ktory su silny a velky svoju ziarlivost velmi davaju najavo, s takym si myslim ze neni radost zit... je to ale na kazdeho osobnom rozhodnuti

randy

ziarlivost nepride len tak sama od seba.. vzdy je tam nieco, co vyvola u partnera neistotu..a nedoveru. co tak dat partnerovi najavo, ze sa nemusim o teba bat?? jendoducho mu budes uplne vsetko vraviet..vsetko..vzdym ked ta bude nieco trapit, ked niekam pojdes, ked...
a casom ho to prejde, bo skutocne bude si isty, ze sa nema p teba preco bat :) a aj tak. . ziarlivost je pekna :) aspon vies, ze mu na tebe zalezi ;) hm?

Dug

Treba sa s nim o tom porozpravat, o ziarlivosti existuje aj literatura, popytaj sa vo svojom knihkupectve, precitaj si, daj mu precitat, ked je rozumny bude sa s tym snazit nieco robit. Myslim ze Plzak pisal peknu vec, a to ze ziarlivcovi nemozes dat nikdy dokaz toho ze ho nepodvadzas. Potom sa trapite obaja, on nikdy nebude spokojny, a ty mu nikdy nedokazes vernost.

Ide iba o to ako je ochotny komunikovat, prehnana ziarlivost nie je sucast zdraveho vztahu, on ale musi byt ten co si to uvedomi a bude sa snazit na tom pracovat. Vsetky taketo vztahy v mojom okoli nakoniec skoncili rozchodom.

popsy

S priatelom sme spolu boli asi 9 mesiacov a stale viac mi na nom zalezalo, logicke, ale zacala som strasne ziarlit, lebo som ho nechcela stratit...prestavala som mu dokonca verit, lebo chodil casto bezo mna s kamaratmi von atak...Dlho som sa trapila a nakoniec som usudila, ze aj ked ho strasne lubim, musim s tym nieco robit, lebo by som sa utrapila k smrti...Tak sme sa rozisli-straaasne to bolelo, ale uz je to lepsie, zasa sa stretavame, ako kamarati, ale aspon sa netrapime...Ziarlivost je zla vec, a netreba cakat az sa vypari, lebo ona bude stale silnejsia, cim viac cloveka lubis!

damaxy

Myslim si ze ziarlivost moze rozbit vztah.Je to chore,ja by som od ziarlivca utekala.Pripada mi to ako s alkoholikom,same sluby ze sa zmeni no prosto nie,nesla by som do toho,to je moj nazor,je to casovana bomba s nevyspytatelnym vysledkopm

sedmikráska

Mám žiarlivého partnera a musím povedať, že sa mení, pretože mu na mne záleží a nechce ma stratiť, lebo tiež mám len jedny nervy...
Partner je ku mne láskavý, sme spolu vyše roka, ale nikdy na mňa nezaútočil alebo ma citovo nevydieral - to by som s ním už dávno nebola... Ale keďže ho veľmi ľúbim a plánujeme spoločnú budúcnosť, tak sa s ním o tom veľa rozprávam... každý z nás pozná toho svojho partnera a vie, čo približne môže od neho očakávať a viem, že tá moja trpezlivosť prináša malé úspechy a mysím, že to bude lepšie... Ale opakujem, ak máte takých partnerov, ktorí sa opíjajú, alebo fyzicky napádajú, a k tomu všetkému sú ešte žiarliví, tak ruky preč od takých lebo potom bude neskoro...

maru

vravi sa ze kto ziarli skutocne miluje ale aj ze ziarli len ten kto podvadza ja ti mozem povedat ty vies ci ti to vsetko stoji za to ci ho miluje a budes sa s tym snazit bojovat a respektovat ho a znast to.....

saula

Mila Emma,radila by som Ti ,ja viem je to tazke rozhodnutie ale riesila by som to rozchodom.Dnes je to ziarlivost,zajtra bitka,viem o com hovorim.4 roky som sama a nemam stale pokoj ale len preto,ze som to odkladala.Urob to dnes ale urob to hned,lebo to nema vyznam.