žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
emma

zdravim vsetkych
stalo sa vam niekedy ze vas partner nenormalne ziarlil? ako ste to riesili, ako to dopadlo? je to dovod k rozchodu, alebo sa to da postupne potlacat, ci uplne prekonat? stoja tie nekonecne hadky za to? stoja za to, ked toto je partnerova najvacsia, ci jedina chyba?
poradte, vopred dakujem

pahona

irma.. ziarlivost sem, ziarlivost tam..ale nezaskodilo by ho trochu posledovat. Sice spomina nejaku Sikulku a nejaku Bohovsku ale , ale to mozno preto , lebo mysli prave na nejaku Bozku Zamilovanu. ja viem, nahnala som ti chrobaka do hlavy, ale na tvojom mieste by som bola v pozore. A ked pises aj o sexe a o tom ze aky je hura do prace. Odpovedz si:
1. ako chodi z prace [dolezite su aj 1-2 hod. meskor
2. ci zacal o seba dbat viac ako bolo zvykom, hlavne pred odchodom z domu
3. ci je nejaka zmena on a jeho mobil
4. jeho saty,
5. viac parfemu...
6. ak chodi autom do prace...co tak posledovat tachometer...
a dalsie drobne znaky, ktore si bezne partner nejsima

xxmsi

ked si obaja uvedomite ze je to problem rieste ho ..a to tak ze reakcie charakteru ziarlive sceny a podobne ... ak si priznava ze ziarli je to krok ..k tomu a ked to pride je na vas ako sa k tomu postavite a dovody ziarlenia ..to je dlhe ja som bol ziarlivy ale ....vyliecil som sa s pomocou partnerky .je to o vas dvoch a je dobre si uvedomit co to je a ze to je a je to choroba ..

lubka26

luciano ja mam presne ten istý problém.ako keby si písala o mne. Sme spolu s priateľom skoro 2 roky a som strašne žiarlivá, ale až teraz som si to začala uvedomovať.viem,že ma miluje, neopustil by ma.ale keď mám niekedy svoj deň, tak sa čudujem,že so mnou ešte je.ale viete čo je najhoršie???že ja vlastne žiarlim na jeho sestru! oni sú ako spriaznené duše, sú totiž dvojčatá.dosť mňa hnevá, že je radšej niekedy s ňou ako so mnou.strašne ma to bolí, ale neviem ako sa stm mám vyporiadať:-( aj keď niekam chceme ísť vždy hneď volá jej, či nejde s nami.mam ju rada, a ja sa chcem s tým nejako vyrovnať, prosím poraďte ako nato, prosíííííííííííííím, len mi nehovorte, že mu to mám nejako milo povedať, že mi to vadí, myslím, že by bol už medzi nami koniec. A ešte niečo, v poslednej dobe si myslím, že si už niečo všimol, že som taká nevrlá keď mi povie, že ide k sestre, ale ja nechcem aby som to riešila s ním, chcem si to vyriešiť sama so sebou,poradte...dakujem

luciano

ahojte
mam priatela na ktorom mi velmi zalezi a ktoreho velmi lubim. problem je v tom, ze som ziariva a dost. neviem kde to zacalo a neviem ako to riesit. viem len to,ze mu velmi ublizujem a ze mu dochcadza trpezlivost a nervy. ziarlim asi na vsetko a je to strasne a unavujuce. strasne to vycerpava. viem ze ma lubi, viem ze mu mozem verit, doverovat, viem ze by pre mna spravil cokolvek a aj mi s tym pomaha a vysledok - stale na tom iste bode mrazu. sme spolu 1,5 roka a mna to nevie prejst. mozno to zacalo pri byvalom, ktory si pocas nasho vztahu a potom manzelstva nasiel inu. podcenovanie bolo samozrejmostou. bolo to strasne a je to strasne i dnes. mojho pratela velmi lubim a je pre mna velmi tazke pozerat sa nanho ako trpy. potrebujem pomoc a rozmyslala som aj nad odbornikom, ale vzdy som si davala sance, ze to zvladnem sama ale asi nie a dnes je ta sanca posledna.

vlado

keby to bolo take lahke prestat ziarlit.... ja si to uvedomuje maj v danom momente ze prehanam,ale jednoducho vtedy je to silnjesie ako ja.je to strasne, v poslednom case mam chut sa rozist len aby som neskazil frajerke zivot tak velmi ju lubim...

sofia888

Aj ja som ziarliva ale snazim sa menit a priznavam si svoje chyby, ak chcem mat lepsi vztah musim byt tolerantna a doverovat. Ked niekto chce urobi to tak ci ta, nadarmo sa ja budem zozierat. Je to velmi tazke ale jedine tak sa da udrzat dobry vztah. Mala som aj ja ziarlive partnera v minulosti a teraz ked si nato spomeniem je mi z neho zle. Takze fakt skuste potlacit ziarlivost, ta vam aj tak nepomoze... len pokazi co sa da...

doom

Som strasne ziarlivi.pirchadza to v intervaloch napr 3mesiace je klud a potom to pride.Mam priatelku ktoru moc milujem no moja ziarlivost mi vstah rozklada pred ocami a ja som mozem len nemo prizerat s pocitom bezradnosti tasko odolat ziarlivosti je to strasni pocit ked pride ziarlivostna scena neda sa to vydrzat ten kto neni ziarlivec nepochopi.!Je to strasni a neprijemny pocit predstavi ma ubijaju nicia a stracam sa vo vlastnich ociach sam na sebe pozorujem ako sa zo fajn mladeho chlana stava ziarlivec a (maniak):(Potrebujem pomoc.:(prosiiiiiiiiim..Daka rada: Vela som o tom cital a je to z velkej casti sposobene pocitom menejcennosti....Ziarlivcovi velmi pomoze ked mu partner casto dokazuje ako ho miluje dava mu najavo ze je naj. a nerozprava pred nim o inich osobach ktore obdivuje...Casto pomoze ked partner ziarlivca zacne ziarlit(pomoze aj hrana ziarlivos,ale ne prehnana) doda mu to sebavedomi ze za neco stoji a ze neni tak slabi ako sa citi.:(

sweet_berry

ked je partner ziarlivy nie je to na skodu
az vtedy ked je to uz prehnane
je dobre pre vztah ked si dvaja nie su az tak 100% sebou isty rozumies ako to myslim ide tu o snahu stale sa vo vztahu snazit o maximum pre toho druheho
samozrejma ze aj istotu a oporu treba vo vztahu mat
ak uz vsak ide o chorobnu ziarlivost vztah to skor uplne znici

frencie9

Ahoj všetci. prvý krát mám chalana, korý žiarli neznesiteľne, a mn je to nenormálne ľúto lebo mi na ňom záleží. Mám resp. mala som kamoša z netu, ktorý je zo slevenska, ale žije v UK, písali sme si maily, mal aj moje číslo, že vždy keď mi napíše tak prezvoní aby som vedela, že už odpísal. Raz mi prezvonil, keď som bola s mojím chalanom. On mi kontroluje aj mobil, aj smsky, všetko. Tak chcel vidieť číslo. Dokonca mi vtedy napísal smsku.Ja som ho presviedčala, že je to kamoška čo je v Írsku. atd...a on tam chcel volať, lenže mu zazvonil mobil a jasom medzičasom vymazala tú sms. Začala robiť cirkus,...tak som mu to číslo nakoniec dala. Volal tam ale vobec to nezvonilo, čomu teda nerozumie, ale je to jedno, obvinil ma že je to falošnéé číslo, že určite je to nejaký chalan atď...hučal do mňa polhodinu a nakoniec som už nevládala a povedala mu že je to ten kamoš a že mi napísal mail a preto mi píše sms...Povedal, že ho len klamem, že som klamárka, urobila som veľkú chybu, že som mu nepovedala pravdu, ale viem, že by to bolo ešte horšie, keby som mu ju povedala. Chcel sa rozísť..vôbec ma nepočúval, ani sa na mňa nechcel pozrieť, povedal mi do očí že ma už neľúbi, a podobné veci, poslal ma do... Vtedy sa mi zrútil svet, ale ja ho tak milujem že som ho prosíkala, aby mi dal ešte šancu, no on len stále opakoval, že ja to spravím znovu, že načo by mi ju dával, atď..celou cestou domov som žobrala, dokonca som i vracala, ale on bol ľahostajný, ani si ma nevšímal. ..Cítila som sa ako tá posledná handra. a vždy sa tak aj cítim, ankoniec mi totižto tú druhú šancu dal. ale stále žiarli. Je to hrozné, cítim sa ako v klientke, ten pocit, že vám neverí ten koho tak veľmi ľúbite je najhorší pocit na svete. Som z toho zhrozená a bojím sa že to veľmi zle dopadne. Ja som kedysi toto isté robila s mojím bývalým, kontrolovala som ho, vyvolávala mu, nedovolila mu chodiť von a robila cirkus aj keď sa len pozdravil hocijakj babe, ale už som z toho "vyrástla"...už viem že vo vzťahu je dôležitá najmä dôvera a pocit, že máte nejakú svoju vlastnú slobodu a i kus súkromia, nehovorím o tajmstvách ale o súkromí...je mi z toho smutno. Možno sa to nejak vyrieši, ale ja už niekedy neviem ako mám reagovať, lebo on mi tak či tak nikdy neverí a navyše ma stále skúša...ach...