žiarlivosť

Príspevok v téme: žiarlivosť
emma

zdravim vsetkych
stalo sa vam niekedy ze vas partner nenormalne ziarlil? ako ste to riesili, ako to dopadlo? je to dovod k rozchodu, alebo sa to da postupne potlacat, ci uplne prekonat? stoja tie nekonecne hadky za to? stoja za to, ked toto je partnerova najvacsia, ci jedina chyba?
poradte, vopred dakujem

babenka

tom,presne taky ako ty bol moj byvaly,ziarlivy a nervak. hrozna kombinacia.ale on to daval na javo mne,ze co mam s tym a tym,ked sa na ulici na mna nahodou niekto pozrel..tie reci!ked som mu povedala,ze neviem,kto to je,vsak ma oci tak sa niekde pozeral a muzi sa casto pozru na zeny a este ked ich maju rovno pred nosom na ulici,tak sa urazil a strasne znervoznel ze mi to povedal,ale prejavil tu nervozitu tak,ze co si myslim ja o nom,ze mu toto hovorim,ci je hlupy a nevie ako to chodi.aj mi rozpraval,ze niekde stretol spoluziacku a povraveli a hned na to 10min.monolog,ze je to iba spoluziacka,ze s nou nic,ze on ma iba mna.uz mi to islo na nervy.zacne o tom,a potom sa ospravedlnuje.alebo mi tym nieco daval na javo.mne to bolo jedno,ci spoluziacka alebo nejaka kamoska.ved nebol odsudeny dozivotne rozpravat sa uz len so mnou.jednoducho...robil nervy aj mneaj sebe.uznal si aj ziarlivost aj to,ze je nervak a stastie,ze sa to naplno neprejavilo v nasom vztahu,lebo sme byvali od seba daleko a stretavali sa,len ked som ja prisla k nim.a tam som nemala moc znamich.lebo neviem si predstavit,keby mal vidiet,ze sa pri mne pristavi viac kamosov a povravime chvilku.to uz nevravim + alkohol.vtedy mi vynadal,povedal,co vsetko som mu uribila alebo nie,musela som vypnut mobil alebo odist,lebo som sa ho bala.tak dufam ti niekto poradi,lebo budes mat zbitocne problemy a trapenia.ja som od neho utiekla este z kratsčej cesty.nebavilo ma pocuvat vycitky za kazdy moj pohyb,za vsetko co urobim.drz sa.

tom

Tak takito problem mam aj ja som velmi ziarlivy a este k tomu aj nervak a dost velky proste ja ked sa vytocim napr. ze ide daky chlapik a pozere sa na moju babu mam chut po nom skocit a rozmlatit mu drzku ale takto sa to predsa riesit neda a nedajboze by sa jej dakto dotkol tak ho aj zabijem hadam heh je to som mnou zle ak ma dakto podobne problemy tak nech sa mi ozve budem len rad lebo ja taky nechcem byt ale co sa da uz robit,ako to mam prekonat?

rasto

zeny maju tendenciu chyby muza presuvat na seba a to je chyba. silny ziarlivec ma vlastne osobne problemy, je to nejaky druh psychickej choroby. bez pomoci sa to bude iba zhorsovat, povedal by som ze postupne pribudne fyzicke nasilie a teror ovela vacsi ako su nejake neustale vycitky. takze moja rada: od silneho ziarlivca okamzite prec, ak to nie je mozne(silna laska), vyhladat psychologicku pomoc a trvat na tom, aby sa jej partner aktivne zucastnoval, inak zenu caka velmi tazky zivot a mozno aj predcasna smrt (poznam take pripady)

andik

ja som tiez velmi ziarlivy cloviecik,ale neviem,ako sa mam s toho dostat..castokrat si namyslam a predstavujem,ako ma moj partner podvadza..ja mojho priatela lubim,ale tie myslienky ma niekedy ubijaju....

riso

pane boze...to som nemal ani vidiet...tieto vase prispevky....ja som tiez strasne ziarlivy...ale nechcem aby ma priatelka opustila...pomooooc...ako sa mam zmenit....ja sa chcem...ale neda sa.....haalooooooo

laurika

Kolomanka to si ešte nevidela, ako žiarlia moja babka v 80-tke na dedka 80ročného. Chudák ten sa nemohol rozprávať ani so susedou, ani sám vyjsť do záhrady.
Babka zomrela na infarkt - to tie jedy.

kolomanka

tak pridám niečo o tej žiarlivosťi...moja svokra je tak nenormálne žiarlivá že žiarli na svoje nevesty, že paktujú s jej mužom...samozrejme že je to choré, ved kto by chcel starého 55 roč. xlapa????nevestám robí peklo zo života, ale to je vlastne jedno...trvá to už mnoho rokov asi si leči a rieši komplexi prostredníctvom neviest, neviem, ale jej vzťah s jej mužom...je o ničom...

segrax

adika,ako ta mohol takto odmietat?akoby si bola kus veci,s ktorou si moze robit co chce,trestat,obvinovat,odmietat a este sceny na verejnosti?
hroza.ja som bola v takomto vztahu ale na zaciatku a este dobre,ze tam bol aj iny problem,lebo inak by som bola tiez bezradna a smutna.rozisli sme sa,tiez ho lubim stale,ale nevratim sa nikdy.stale si opakujem to,cim mi ublizoval a cakam na lepsie,co mi pomoze zabudnut.