Antikoncepcia - Lindynette 20 - máte skúsenosti?

malemaciatko

ja som ju brala asi 2 roky, ale postupne sa mi zacali zhorsovat bolesti hlavy pravidelene pred menzes, tak mi ju lekarka zmenila, teraz mam belaru, hlava ma bolieva tiez, ale to mna asi bude pri kazdej, uz som zmenila tri znacky, teraz je to trocha slabsie..ale lindynet bola dobra schudla som po nej, s pletou som problemy nemala ani predtym ani potom takze ucinky na plet neviem posudit,menzes bol neboletsitvy.. .az na tu bolest hlavy bola dobra niekomu moze sadnut lepsie ako mne:)

čerešnička

beriem tabletky pravidlene...ani jednu som este nevynechala...ale aj tak mi meska menzes..prosim vas.ake mozu byt dovody ze mi meskaju??okrem tehotenstva...prosiiiim

janka

ahojte, ja beriem lindynette 2 roky. do roka a pol som mavala menstruaciu skoro pravidelne, teraz po dvoch rokoch sa mi to upravilo presne na deň a trva mi 4 dni. Tabletky mi nijako neublizili ani neovplyvnili moje telesne rozmery(: Prsia mi narastli. mavame sex aj počas dni keď tabletky neberiem. dokonca aj posledny siedmy deň a dodnes som nemusela kupovať dupačky. odporucam. jedina starost je ist si ich dat predpisat raz za tri mesiace a to je vsetko. dokonca sa mi stalo ze som si zabudla dat asi dvakrat tabletku. a to som si ju mala dat v pondelok po tyzdni v ktorom som mala vysadene tabletky a aj vtedy sme mali sex. trochu som stresovala. ale tabletky mali stale ucinok. ODPORUCAM

pre vsetky dievcata a zeny

Pre vsetky dievcata a zeny- Prve balenie je skusobne- prve balenie=prvy mesiac. Pocas tohto prveho mesiaca sa prejavia vedlajsie ucinky, ak trvaju dlhsie ako mesiac az dva, nie je to normalne a neprejde to! Zajst za gynekologom, zmeni vam antikoncepciu, ktora vam bude vyhovovat viac. Vsimat si treba najma- spinenie, bolest hlavy, prsnikov.
Pre janku- nestras zeny. Kazda Hak je maximalne spolahliva proti otehotneniu. Vzdy zlyhava iba ludsky faktor, to jest. za tehotenstvo nemoze hak ale clovek- zena, ktora ma byt poucena, napr. ze ak berie ATB je potrebne pouzit kondom, lebo Hak neucinkuje, napr. aj zivocisne uhlie znizuje ucinok Hak, ale to je vse napisane v letaciku prilozenom pri Hak, ktory keby ste citali... Ze Hak sa ma brat presne v tu istu hodinu..

janka

Beriem tuto HAK tyzden a chcem sa spytat kolko priblizne vam trvali vedlajsie ucinky ako bolest hlavy a tak..dakujem

aduliena

Janka, normálne si ma nastrašila....dúfam, že sa to nestáva bežne, že počas brania HAK sa otehotnie. To by som ozaj nechcela. VeĎ HAK beriem kvôli tomu.
Ešte by som sa chcela spýtať vás, ktoré túto HAK beriete, že dokedy trvá špinenie. JA beriem druhý blister a stále mám špinenie. Mám ešte počkať, alebo ísť za gynekológom? Vďaka za radu.

betka

Ja pouzivam Lindynette 2O uz dva roky, moja sestra 5rokov a sme s nimi maximalne spokojne. Menstruacia presna ako hodinky, trvajuca max. 4dni, uplne bezbolestna, chut na sex taka ista, verim aj, ze ma pred babom uchrania, postava taka ista...akurat sestre sa z nej zväcsili prsia:))...osobne ju odporucam, lebo za tie tri mesiace sa ako-tak da nasporit aj tych temer 8OOsk a je to stale lacnejsie ako kupovat temer kazdy druhy den kondomy alebo nedajboze potom ist na potrat...

tina.v

to ze je lindynette nespolahliva a je to akoby ste ju nebrali je dobry blud...prepac jani, ale ak si otehotnela aj pocas, neznamena to ze je to nespolahlive...stava sa to, ale vazne len u maleho mnozstva populacie a na druhu antikoncepcie nezalezi...

Kristina: hej, je to normalne, obcas spinenie byva, ale s tym si telo poradi, neznamena to ziadnu vadu..normalne ber dalej..

Dada: hej, si plne chranena aj pocas pauzy medzi jednotlivymi blistrami

kristína haviarová

ael inak sami zvečili prsia a nepribralal som takže po tej to stranke je to v poriadku, len bysom potrebovala poradiť stým že prečo krvácam ked mam ešte tri tablety...prosiimm...