Sponzorske u gynekologa 20 €?

Laurina22

Je nemoralne pytat 20 € sponzorstvo ked clovek od bolesti nevie co so sebou.

To je nemoralne podla mna.

A nestatnych som pytat sponzorstvo este nevidela.O tom je cela tato tema.

0vecka

ja neviem na SK som platil 200 rocne a cakal som tak okolo 5min vecsinou proste moc sa necakalo ... neviem aka je situacia teraz ale ja by som ani nepovedal ze je to drzost pytat 20 skor by som len povedal ze je drahy....

lost

macka26

no hej - ani ja v tom nevidim problem, ale jedine v pripade sukromnika :)

ak je to statny lekar - tak proste ho platim z nehorazneho ZP co odvadzam kazdy bozi mesiac..

dufam ze sa bavime o sponzorskom u statneho, nie sukromnika :D inak trepem dost mimo misu :)

ved to je ako ked mi automechanik povie "no vies chlapce, ak chces na tej dialnici dobrzdit, radsej mi daj dvacku, inak mozno zabudnem skontrolovat bzrdnu kvapalinu" - AJ NAPRIEK tomu, ze mu servis plati :)
(tj, ZP = servis, ja = pacient)

ak sa to takto da vobec prirovnat :)

Laurina22

Kamoska sa chcela objednat na pondelok,povedali-neda sa uz.Na piatok - neda sa uz.Povedala ze ma akutne bolesti - nuz tak si pockajte.

Cakala od 7:00 do 12:30.

Ordinacne hodiny boli od 8:00 (myslim)

Pan doktor prisiel 9:00

A bola ochotna si zaplatit...

maruska123

Ovecka ako vies, ze je to nadstandard? a ci je doktor drzy a pod, bohuzial nezavisi od toho, ci si nestatny alebo statny alebo co...ked je raz niekto hajzel tak je hajzel..ked je dobry tak je dobry...

ja neplatim nic a cakat nemusim, som objednana na presnu hodinu a cakam max 10 min...a este k tomu moj doktor ma uplne novu ordinaciu, moderne vybavenu, sestricka to iste, proste vidiet, ze tie veci su uplne nove...a aj tak si nepyta od pacientiek nic...a jeho pristup je uzasny, lepsieho som si ani nemohla priat a to som bola uz aj u viacerych pred nim, takze mozem porovnavat

lost

napr raz som bol na ORL - je to expert v obore, ma uz pred dochodkom, objendal ma presne na hodinu (caka sa tam DLHO, ak sa neobjednam za 5 ci 10 eur, asi 5eur..)

a ked som sa ho opytal, ci nechce za objednanie zaplatit, povedal ze nie.. to je OK..

jeden clen rodiny tam chodieval pomerne casto, cize uz mal pravidelneho zakaznika, alebo ako to napisat..

aj on by sa mohol obratit pacientovy chrbtom, no neurobil to.. ma chbtovu kost..

kdezto poznam lekarov, co ked nemas obalku, neexistujes :) normalne ta posle do NASA, ze si nehmotny clovek - neviditelny.. priehladny :D

cize to nie je an itak o tom aky je expert, presne ako macka 26 napisala, ze 1 zoberie, 1 nezoberie a 1 je sukromnik.. kazdy ma plus minus rovnake schopnosti vyliecit pacienta..

hold, niekto si da len viac zalezat (pozdravujem svojho sucastneho zubara) a niekto berie pacienta len ako dobytok (pozdravujem byvaleho zubara).. ak by ten byvali robil dobre, tiez by mohol byt sukromnik, no takto by nemal NIKOHO :D cize by neprezil.. cize zly lekar - nema inu sancu ako sa spoliehat na uplatok - inak by "neprezil" (resp, prezil by z platu, ale inak nie)

viete ako to na slovensku chodi.

dnes mi staci 1 tlaciaren - vytlacim si falosne vysvedcenie ze som dobry oblkadac kachliciek v domoch, spravim si stranku
v pondelok oklamem niekoho z PK, utorok zo SC, poto mz TT, neskor zopar blbcov z BA, potom sa prehodim na vychod a ficim dalej..

vela ludi to robi takto ... :)

robi nic, extremne nekvalitne, no uctuje su ako 'expert'

sice to uz odbocujem od temy..