Bolí ma hrdlo - bolesti hrdla

Príspevok v téme: Bolí ma hrdlo - bolesti hrdla
hrdielko1

Dobrý deň. Veľmi ma bolí hrdlo cmúľam Strepsils med a citrón ale nič nepomáha. A nič iné ani doma nemám. Predpokladám, že PARALEN na to nie je. A čaje?...no nemôžem preglgnúť ani vlastnú slinu nieže ešte piť! Asi budem mať aj horúčku. Pomoc. Ďakujem vám vopred za rady atď. Dovidenia.

michella95

Ahoj,
ja mávam problém s bolesťou hrdla neustále... antibiotikám sa vyhýbam, nakoľko ešte viac ničia imunitu.
Popravde som skúšala snáď všetky možné domáce recepty: cibuľová šťava s medom, cesnak na potenie, potieranie hrdla a hrudníka husaciou masťou,
karamelové mlieko s cibuľou, bylinkové čaje... fakt všetko, čo som našla na nete alebo mi bolo poradené.
Ani žiadne lieky, syrupy a cmuľacie pilulky mi nezabrali.... Zaberalo len kloktanie slanej vody, ktoré aspoň trošku povolilo a minule som natrafila na Strepsils sprej:
www.drmax.sk. Vďaka tomu, že ma znecitlivovacie účinky, aspoň trošku zabral... len sa blbo aplikuje :) máš to vstrieknuť do hrdla, ale tam sa mi to nikdy nedarí.... takže na jazyk a rýchle prehltnutie :D a ako ta tekutina stieka hrdlom, tak znecitlivuje... je to fakt asi prvá vec, ktorá celkom pomáha... a Stoptusin ešte odporúčam. Ak nakupujete lieky online, tak určite odporúčam cez Dr.Maxa. Rýchle dodanie a celkom prijateľné ceny :) a sem tam nejaké tie zľavy... aspoň nemusím behať v blbom stave po lekárňach: www.kodino.com

ivanka65

ak ti zacina boelst hrdala urcite si daj nieco na cmulanie, idelane ak to aj zvlhcuje aby hrdlo neskrabalo napsirka hydropastilky od genericy su v totmo super

tetableta

U nas v rodine sa osvedcil elixir od Ave Natura a tabletky z kozieho kolostra - spol. Abel, Podvysoka.
Ak by chcel vediet niekto viac, mailom.

Partik

Samozrejme, bude v tom imunita, tento rok sa to opäť potvrdilo, chrípka je účinná, vedie v boji, naštastie pre väčšinu ľudí len párdňová záležitosť.( www.topky.sk, tu je krátky článok o nej... ) U niekoho mierne, u niekoho horšie. Ale ak človek nevie čo ďalej, tak bude možno lepšie zájsť imunológovi, nech porobí čo treba. Aj keď vieme, ako to u nás chodí s lekármi. Ale určite sa nájdu aj tí šikovnejší. Ale ak sa niekomu nechce hneď utekať, tak určite ten wobenzym a imunoglukan, ale to je treba dlhodobo a pred sezónou. Mne tento rok prebehla chrípka aj vďaka tomu miernejšie, ako v minulosti..., teda aspoň si myslím, že to bola druhá vlna chrípkovej ... Ale niekto má imunitu proti vírusom na nič, aj tak ...

Marika1988

Nie je problémom aj oslabená imunita? U mňa vždy bolesťou hrdla, šialene silnou začína chrípka alebo angína. Potom začne väčšinou silna nádcha, slabosť, bolesti celého tela...atď. Ak ma bolí hrdlo, používam zábaly. Na imunitu u mňa zaberá už dlhodobo wobenzym, nedám na neho dopustiť.

mat_ka

Partik, lenže keď človek už má imunitu oslabenú, tak tieto rady, čo si popísal sú zbytočné. Pretože nedokážu dostať imunitu do stavu takého v ktorom by vedela čeliť nástrahám počasia, vírusov, baktérii a podobne. Vtedy je potrebné už to riešiť liekmi, ktoré dajú imunitu do poriadku aby zvládala všetky tieto nástrahy.

Partik

Čau, treba dať dokopy imunitu. Ale stále je bujné obdobie pre zápal horných dýchacích ciest. Chrípka je dobre vyzbrojená a dá zabrať skoro každému. Ale ak už hrdlo bolí, treba niečo na úľavu. V lekárni je toho kopa, len to nie je trvalé riešenie. Ja zvyknem bylinkový čaj so zázvorom, do studenšieho pridať med a tak ho piť. To tiež nie je na stálo. Ale prekryť to kloktaním slanej vody a dookola. Čítal som pred pár dňami, že pomáhajú zábaly (zdravoteka.webnoviny.sk), budem musieť vyskúšať, keď príde tá chvíľa, čo určite príde. Ale imunita potrebuje pomôcť určite. Nech sa budúcu chrípkovú epidémiu lepšie bráni...

Partik

Čau, treba dať dokopy imunitu. Ale stále je bujné obdobie pre zápal horných dýchacích ciest. Chrípka je dobre vyzbrojená a dá zabrať skoro každému. Ale ak už hrdlo bolí, treba niečo na úľavu. V lekárni je toho kopa, len to nie je trvalé riešenie. Ja zvyknem bylinkový čaj so zázvorom, do studenšieho pridať med a tak ho piť. To tiež nie je na stálo. Ale prekryť to kloktaním slanej vody a dookola. Čítal som pred pár dňami, že pomáhajú zábaly (zdravoteka.webnoviny.sk), budem musieť vyskúšať, keď príde tá chvíľa, čo určite príde. Ale imunita potrebuje pomôcť určite. Nech sa budúcu chrípkovú epidémiu lepšie bráni...