Hormonalna antikoncepcia

zjuzjika

labell, tak toto iste som mala aj ja teraz po dvakrat, len mne ten hnedy vytok prisiel tyzden po menzese a trval az do dalsieho menzesu.... myslela som, ze to je zase spinenie, lebo som pri predchadzajucich tabltkach mala s tymto problemy a preto som musela prejst zase na novynette... teraz je to tento mesiac v pohode, tak neviem...idem aj tak k lekarovi kvoli tomu a som zvedava co m na to povei, ci zase zmeni antiku alebo ako sa vyjadri

labell

Ahoj, mam otazku ohladom antikoncepcie, uz asi rok beriem novynette a asi tri krat sa mi stalo, ze tyzden predtym ako som mala dostat pravidelnu menstruaciu som dostala silny hnedy vytok/spinenie a trvalo to az do menstruacie..je to normalne?ine problemy nemam, nic neboli, nesvrbi, nestipe..dakujem...

blume

Ja beriem už pol roka Tri-regol 21+7 a neprejavili sa na mne žiadne nežiadúce účinky, nepribrala som ani nič..no a ani nieje drahá, víde ma takých 320,-sk na tri mesiace. Ono je to v každej lekárni iné, to si radšej obehnite viaceré, nech kúpite čo najlacnejšie. Nemyslím si, že to ženám až tak škodí ako o tom niektorí hovoria, keďže aj veda sa stále vyvíja a dnes v nich ani nieje vysoké množstvo hormónov. Určite nieje problém po vysadení otehotnieť, upraví vám menštruačný cyklus a zabraňuje niektorým ochoreniam.Tiež si myslím, že je zodpovednejšie brať HAK než neželane otehotnieť, prípadne ísť na potrat.

jasmii

Ja beriem uz pol roka Tri-regol 21+7 a vobec sa mi neprejavili neziaduce ucinky. Uzivanie HAK urcite skodi organizmu, ale rozhodne nie tak velmi ako o tom niektori hovoria, pretoze veda sa stale vyvija a dnes uz v do nej nedavaju vysoke mnozstvo hormonov. Nie je problem po jej vysadeni otehotniet a upravi sa menastruacny cyklus. No a urcite je to zodpovednejsie nez nezelane tehotenstvo a potom aj pripadny potrat.

pusinatko

Ja mam asi taketo skusenosti:
už 5 rokov beriem novynette zo zaciatku som z nich schudla 3 kila, perfektne mi sadla ale cakala som, ze mi to zlepsi plet, nestalo sa tak som zacala na 3 mesiace brat Diane45, tie tabletky boli cista hroza, sú sice vysokohormonalne ale povedala som si, ze ked to na plet zaberie vyskusam, lenze ako som ich zacala uzivat citila som sa strasne zle, byvalo mi na vracanie, kazdu chvilu som plakala stala sa zo mna citlivka, pribrala som 5 kg a citila som sa nafúknuta ako balon, vysadila som ich a opat zacala uzivat novynette, vsetko bolo v poriadku az doteraz, mávam depresivne stavy,caste zmeny nalady, agresivita, nemam chut na sex. Mam kamarata gynekologa a ten mi odporucil Jeanine, tak snad budu dobre a sadnu mi. A este nieco, o antikoncepcii si tiez myslim, ze je to svinstvo, ked sposobuje taketo emotivne stavy, a este nieco antikoncepcia vlastne funguje cez mozog, cez hypofízu, a vlastne mozog navodzuje ako keby tehotenstvo na takomto sposobe funguje antikoncepcia, niekde som to citala v nejakom casaku teraz si nepamatam ci to bol cosmopolitan alebo la femme. Ale stale si myslim, ze je lepsie uzivat antikoncepciu ako ist na potrat, alebo mat nechcene dieta a nevediet sa o neho postarat, nezijeme v dobe kamennej ani za nasich prababiek, kde robili deti ako na beziacom pase. JA si chcem dieta naplanovat. A je tazke dat niekomu radu, ze ktora antikoncepcia je naj to musis len sama na sebe vyskusat, jednej sadne druhej nie, kazda sme ina. Pa pa

to bebe:

Potom ked budes chciet mat deti, budes sa cudovat, preco sa plod dobre nevyvija, preco mavas spontanne potraty a podobne. Je to HNUSNA CHEMIA a existuju predsa aj ine sposoby antikoncepcie nez hormonalna!

to bebe:

Zatial sa snaz vyhnut sa antikoncepcii. Nech si pise kto chce co chce, je to OBROVSKY zasah do hormonalneho systemu. Su tam mnohe neziaduce ucinky, ktore vyrobcovia zamlcaju aelbo minimalizuju. Jeden dobry kamarat je gynekolog (uz 15 rokov) a ako priatelke mi poradil aby som skusila ine metody nez hormonalnu ak. Chodi na rozne sympozia a tam sa dozvedaju o skutocnych ucinkoch. Lenze tie ti vyrobcovia poriadne neobjasnia. Je to spinavy biznis.

lilith

tu ti správnu antikoncepciu nikto neodporučí,to musíš ísť za gynekológom,a po krvných testoch ti určí tú správnu pre tvoj organizmus

enkeli

mne doktor odporúčil tu Jeanine... ale keď som uvidela cenu..no nebudem si to môcť dovoliť... ja si to budem platiť zo svojeho..moja mama o tom nevie...=( by ma zabila:D

zds

Aj ja som mal niekedy velmi dobru skusenost s ATB. Ale moje creva nie. Mikroflora sa mi ciastocne zdevastovala, a ani som o tom nevedel.
Posledne roky ATB vobec nepotrebujem.
Podobne je to s inymi liekmi, aj s Hak.
Lepsie, urcite jednozancne lepsie je dojst k bodu, ked ich jednoducho netreba.
Len je to praca. Ale odmena...