Kolonoskopia

anonym_2137

Ja mám hemoroidy, keď som sa chcela objednať na vyšetrenie, sestrička mi povedala, že doktor mi nepozrie len konečník, ale spraví kolonoskopiu. Bola taká "milá", že mi hneď povedala, že je to veľmi bolestivé. Samozrejme, že som sa neobjednala. No prešlo zopár rokov a chcem si to dať celé skontrolovať. Mám strach z bolesti, ale asi si nedám nič pichnúť. Môžete mi povedať, či to bolí keď to zavádzajú do konečníka? Mám ho bolestivý z tých hemoroidov, tak si to neviem predstaviť.

jajkafr

egres
ja som bola bez injekcie a dalo sa to vydržať určite to není nejak extra strašné... ako bolesti sú hlavne ak lekár prechádza tou hadicou cez zákruty ktoré sú v čreve a cez niektoré môže mať problém prejsť, ale inak sa to dá zvládnuť. Ja si tiež nepamätám presne koľko to trvalo, ale mohla to byť taká polhodinka u mňa mal problém prejsť určitými pasážami lebo mám veľmi pokrútené črevo. Ja som celý čas pozerala na monitor ako to vyzerá v tom mojom čreve :D

egres

No akurat mi byva na odpadnutie atd,klasicka panika,potenie,srdce bije ako dive,ale clovek tam pri tomto vysetreni lezi,cize odpadnutie by nemalo hrozit.
Ale ok radsej to spomeniem pred vysetrenim,ze mavam take navaly paniky,aby vedeli.Diky za radu,dam na teba:)

joni_

za to sa nehanbi, ved oni su doktori a su zvyknuti na rozne choroby, ja by som im to asi radsej pred vysetrenim povedala... este aj zavisi od toho, ze ci mavas nejake tazke stavy, co by sa vlastne take mohlo stat

joni_

tak im dopredu povedz pred vysetrenim, ze mas panicku poruchu aby boli pripraveni, oni si s tym potom uz hadam nejak poradia

egres

Ok diky,ako to nebolo myslene ako urazka ti poserovia,to len tak zo srabdy som dal.Ved ja sa tiez trochu obavam.Plus mam panicku poruchu,cize mavam take stavy ze na mna pride uzkost a panika toho sa bojim,ze ma tam pochyti.

joni_

dlzka hadice do vnutra zavisi od lekara, kolko bude potrebovat, od toho tiez zavisi dlzka vysetrenia, co ja viem okolo 20 minut? uz si presne nepamatam. Ja som bola raz s injekciou a druhy raz bez a nezdal sa mi medzi tym nejaky rozdiel, bolelo to rovnako. Ale ostatnych by som aj tak nenazyvala poserami, ono to totiz zavisi od nalezu, ak tam nic nebude tak to samozrejem menej boli, ale ak je tam zapal alebo nieco zle tak to bolest zvysuje a v porovnani s gastroskopiou to urcite boli viac, vlastne gastro vobec neboli, len je to neprijemne, zato kolono teda boli. Drzim palce...