Kolonoskopia

obálka

jajkafr, ďakujem za povzbudenie. Trocha ma to ukľudnilo. Dúfam, že to dopadne dobre a že to v zdraví prežijem :).

jajkafr

obálka
neboj sa... každý to prežíva inač... moju osobnú skúsenosť si môžeš prečítať nižšie... keď ťa to ukľudní mám 22 rokov a som štíhla, takže to čo tu bolo písané, že štíhle to prežívajú horšie sa týka aj mňa... bola som na kolonoskopii asi pred rokom oblbovákov som sa bála pretože som silná alergička takže som to radšej zvládla bez toho... ako predprípravu som pila X-prep je to malá flaštička s veľmi sladkým sirupom... neviem ako chutí Fortrans, ale keď som šla na irigografiu dali mi prášok tuším MgSO4 a bol to riadny kentus... vypijem všetko ale MgSO4 bolo strašné a chuť toho sa nedala prebiť ničím... čo sa týka samotnej kolonoskopie počas celého vyšetrenie som cítila ako keď máš zastavené vetry ak lekár nemohol prejsť niektorými kľučkami tak to bolelo ako kŕče pri hnačke... na záver mi lekár povedal, že pri mojich črevách sa čuduje, že som to tak zvládla ako som to zvládla, ale ja som vážne nemala nejaké silné bolesti, ako bolelo to niekedy viac, niekedy vôbec, ale bolo to skôr nepríjemné... určite sa to dá prežiť a nemusíš sa zbytočne báť... držím palčeky

obálka

zuzicenka, ďakujem za odpoveď. Uvidím, ako dopadnem ja. Ale mám to až za mesiac, takže sa ešte nastresujem dosť :(. Závidím Ti, že už máš potom.

zuzicenka

obálka, nemala som žiadny oblbovak. nikto mi ani nic take neponukol. vzhladom na to, ze lekar v tych 90 cm nic nenasiel, tak lekar povedal, ze ma uz nebude viac trapit a vysetrenie skoncil.
bolest by som prirovnala k niecomu takemu, ako ked mas zastavene vetry, ale 10x intenzivnejsie. a nieco zvnutra stale tlaci a tlaci. proste, v jednom mieste sa to zaseklo a pri kazdom dalsom pokuse ist dalej to bolelo viac a viac. a nepomohla ani zmena polohy, ani pomoc sestricky.
ale nechcem ta strasit. vacsina pripadov, co citam, prebehla absolutne bez komplikacii.
a este jedna vec. aspon den predtym uz o tom nic necitaj. radsej si pozri nejaky film. ja som celu noc nespala kvoli tomu, ze som sa bala, ci budem dobre vycistena. a zbytocne. :)

zuzicenka

Ahojte. Ja som bola na kolonoskopii dnes. Nemusela som predtym drzat ziadnu dietu, iba rano predtym pouzit pripravok Yal. Je to nieco ako klystir.

Nechcem nikoho strasit, ale bolelo to hrozne. Vydrzala som iba po 90 cm. A to nie som ziadna padavka. Ako pisala MaariSSa, asi to ozaj maju stihle zeny horsie :(
Plus este zevraj mam syndrom drazdiveho creva, co sposobilo, ze to crevo bolo nejak zuzene a bolo preto treba fukat viac vzduchu. Asi z toho ta priserna bolest.
Ak by som mala toto vysetrenie podstupit znova, tak urcite s nejakymi oblbovakmi.
Hlavne sa netreba bat povedat lekarovi, ze vas to boli.

Teraz si uz len \\\"uzivam\\\" veci suvisiace s odchadzanim nahromadeneho vzduchu :)

Drzim palce vsetkym, ktorych to este len caka

obálka

MaariSSa, ďakujem pekne za odpoveď. Keď som sa bola objednávať, tak mi lekár povedal, že injekciu dávajú až vtedy, keď vidia, že to už nevydržíš. Že dopredu ju nedávajú. Tak neviem. Inak tiež hovoril, že 90% pacientov to vydrží bez tej injekcie. Jedni horšie, druhí lepšie, ale vydržia. Ak teda hovoríš, že mladé ženy to majú ťažšie, tak to sa mám na čo "tešiť". Ja som dosť štíhlej postavy, až mi lekár povedal, že mi stačí si dať len tri sáčky toho preháňadla, že mne netreba štyri. Takže, ak to prežijem, budem rada. Ja som bola objednaná na začiatok februára, lenže akurát mám mať svoje dni, takže som sa musela preobjednať. AHOJ

MaariSSa

Obálka - ja som taktiez objednana na kolonoskopiu do NsP v Ziline, na koniec Januara. Neviem, akí su doktori tu v ZA, nakolko som predtym chodila na gastro do Cadce. Viem akurat, ze Zilina ma velku spadovu oblast, preto su ti lekari vytazení, a preto sa aj dlho caka na vysetrenie, neviem o moznosti objednat sa prednostne, skor si myslim, ze to tak nefunguje tu...kolkonskopia bola dost neprijemna, ale ked mi dali v Cadci "oblbovaciu" tabletku tak sa to dalo zniest, pytala som sa lekara ci mi to daju aj tu v ZA, ale povedal, ze oni davaju injekciu - dufam len, ze to bude tiez nejaky kvalitny oblbovak, bez toho by som to nevydrzala, velmi ma to bolelo, a najviac bolestive to maju mlade zeny, lebo su vacsinou stihle, a cim je baba stihlejsia, tym ma creva nahustene viac a vela "zakrut" tam ma a preto ta hadica ide tazko...tolko moje skusenosti...