Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

Genesis

Ta3

bohuzial moje prispevky vychadzaju len z reality :) ... to ked sa bavime my dvaja je ako ked sa snazi vysvetlit clovek s 20 storocia knazovi zo stredoveku ze zem je gulata a nie placka :)

realita je len jedna a kazdy z vas v nej zije ... rozdiel len je v tom ze ludia ako ty si pred nou zakryvate oci vierou v rozne veci a tym si ju snazite urobit obyvatelnou kdezto ja ju sa snazim vidiet presne taku aka skutocne je

nech by som vam napisal kolkokolvek prikladov so zivota na ktorych priamo ukazujem nezmyselnost toho co tvrdia ludia tvojej krvnej skupiny aj tak si budete pisat svoje ... tak ako ja presne viem co pisem a moje nazory su nevyvratitelne pretoze ich mam v praxi kazdodenne overovane

najvacsi problem ale je ze aj keby si mala pravdu a ja sa mylil tak v podstate pre mna sa tym nic nemeni pretoze karmicky system v aky veris ty je pre mna rovnako neprijatelny pretoze nema nic spolocne s ludskostou ani neplni absolutne ziadny ucel.

ta3

BJ, Bella12
super prispevky, stotoznujem sa s nimi

Genesis
Tvoje prispevky ma stale presviedcaju o nezmyselnosti kazdej debaty s Tebou na podobne temy, Tvoje nazory ma az desia, take su negativne, necudujem sa, ze nie si stastny, s Tvojim postojom ku zivotu to ani inak nemoze byt, je mi uprimne luto, ze sa nechces hlbsie zamysliet nad urcitymi suvislostami, ze ublizujes sam sebe, ale je to Tvoja volba, Tvoj zivot, mas na to plne pravo

BJ

Ach Genesis tu zase pisal nieco depresivne? Si to asi idem precitat, aj ked sa mi do toho dva krat nechce. :-)
Dufam, ze sa na moju pripadnu reakciu potom zase nenahneva. :-)

bella12

Genesis, odkiaľ berieš tú istotu, že sme boli stvorení ako zlí? Zlo nemôže nič stvoriť, to dokáže len ničiť a deštruovať. Mohol niekto tak zlý a zákerný stvoriť spievajúce drozdy, hravé mačiatka, krásne bábätká? Koľkokrát sme boli pri pohľade na prírodu okolo nás užasnutí nad jej nádherou. Kto ju stvoril, dával zo svojej plnosti. Môže byť zlo krásne? Spoznávaj podstatu podľa ovocia: niečo zlé (čoho podstata je zlo) nemôže urobiť hoci len jednu vec dobrú, zlý strom rodí zlé ovocie a dobrý dobré; zlý strom nemôže prinášať dobré ovocie.

Aký zmysel by malo, aby niekto zlý vymyslel toľko druhov zvierat, vtákov, hmyzu, pre každého premyslel jeho vzhľad, váhu, spôsob obživy, správania, rozmnožovania atď. do najmenších detailov, keď by jeho myslenie bolo len o ničení (zlo predsa nerozmýšľa o dobre)? Môžeme sami vidieť, že ten, kto ich stvoril ich aj udržuje pri živote, nikto sa o poľné vtáky nestará a sú tu. Ten, kto túto rozmanitú faunu stvoril, má z nej určite radosť, veď aj my sa z týchto stvorení tešíme. Môže sa zlo tešiť z pekných a dobrých vecí? Keď pozorujeme správanie zvierat, často sme prekvapení a niekedy sa aj zasmejeme - niekto to tak zamýšľal, aby sa správali aj smiešne. Môže mať vôbec zlo zmysel pre humor?

Ak všetky krásne hory, lúky, rieky, rastliny a zvieratá stvoril niekto dobrý, prečo by práve človeka stvoril zlého?

Zlo je sebecké, chce len škodiť, závidí, praje zle, klame, podvádza, teší sa z bolesti iných, myslí len na seba, nepozná lásku, iba nenávisť, je zákerné, jeho myslenie je čierne. Zlo by nedokázalo vytvoriť ani obyčajnú ďatelinu, nedokázalo by vdýchnuť život ani najmenšiemu chrobákovi ... V celom stvorenstve sa odráža Božia láska a múdrosť, pretože len Láska je schopná darovať život.

natusa42

čítala som tú knihu ...nemusíš sem vypisovať jej obsah ..bola celkom fajn,aj ked trošku nabožensky ladená,čo sa mi v niektorých prípadoch až nepáčilo

BJ

Hmm, tak ja sa na ludsku dokonalost tak nepozeram, pre mna je dokonalost stav, kedy sa uz nemusi dalej vyvijat.
Ked sa tak pozeram na tych ludi, co denne stretavam na ulici, tak by som ich teda rozhodne nepovazoval za dokonalych, a naopak, citim, ze sa potrebuju dalej rozvijat, rovnako ako i ja.
Rovnako to vidim na dietati, v stave v ktorom je, by bez matky neprezilo. Musi sa nutne rozvijat, rast. Je ako nezaplnena kniha. Pre mna kniha s prazdnymi strankami urcite nieje dokonala... je len cista, neposkvrnena ziadnymi myslienkami.

watermelon

kafik preboha to by bolo hrozne!!!! vies ako zmyslaju v mojej rodine??? to by som bola ako oni, a nastastie som dost mimo, mam neporovnatelne lepsi a lahsi zivot ako moja rodina... ale ktovie, dik za odpoved.

ja chapem detsku dokonalost tak, ze je to dokonale stvorenie ako kazdy clovek, vsetci sme dokonali, len si to nikto neuvedomuje a snazi sa zmenit vsetko na sebe. Deti su tak nadherne bezstarostne, ziju pre dany okamih, su naplnene bezhranicnou laskou, neviem to vysvetlit, ale skratka s fyziologickeho hladiska dokonale nie su, ale su ciste, neposkvrnene cize pre mna dokonale.

BJ

Óóóóóóó. Filozoficka tema. Nieco pre mna. Aj Genesis tu uz je, super. Trochu to okorenime. :-)
Len nechce sa mi to o tomto case citat, nerad citam z monitora vela textu. Najradsej by som sa spytal "o co ide?", ale bohuzial to nieje ziva diskusia.

Tak sa aspon vyjadrim k uvodnemu textu o detoch.
Ano, deti sa rodia v tomto smere "dokonale", ale dokonale by som to nenazyval. Dokonale to nieje proste preto, ze im tu radost moze hocikto zobrat. Nemaju ziadnu obranu. Sice, ziju v pritomnosti, a ked dana "zla" vec odijde, zase su stastne, kazda takato rana na nich zanecha urcitu ranu a jazvu. A casom... mozu dokonca aj zomriet. Su zranitelne. To je dokonalost? To je iba nevinnost. Ja by som to nazval, deti sa rodia dokonale nevinne. Ale, na prezitie v nasom vesmire to nestaci. Na prezitie, sa musi clovek naucit odolavat strachu, odolavat odluceniu od lasky. Preveri to silu jeho ducha, silu jeho viery. Neodsudzoval by som dospelych, ked ziju nejaky cas oddeleni od lasky. Podla mna, ich za to treba obdivovat, ze to dokazu. Samozrejme pri tom trpia, a tak je dobre, zehnat im, priat im, aby to utrpenie prinieslo plody poznania a vratili sa naspat, do roviny spojenia s laskou. Ak by som to aj nazval chorobou, neprirodzenym stavom, je to podstatna choroba, ktora cloveku da poznanie hodnoty lasky. To pochopi, az sa do roviny lasky navrati. Chyba je teda odsudzovat dospelych, tych, ktori ziju oddeleni od detskej nevinnosti. Kto chape zmysel ich oddelenia, nemusi ich vobec riesit. Je teda otazne, ci ich nasilne z oddelenia vytiahnut a vrhnut naspat do roviny lasky, je proti vesmiru, a poznaniu. Kedze sa brania, zjavne je. To je dokaz, ze je to dobre, take ako to je. Kazdy, koho dusa zhodnoti, ze jeho oddelenie od lasky prislo do konecnej fazy, automaticky zacne hladat poznanie, ako sa do roviny lasky naspat navratit. Moze mu pomoct aj takato kniha. Preto, za skutocnu a jedinu chorobu cloveka povazujem odsudzovanie, nie oddelenie od lasky.

Genesis

a ak chcete dokaz toho co tvrdim tak ho hladajte vsade okolo .. vsimajte si kolko fajn ludi okolo vas trpi a kolko charakterovo negativne ladenych ludi si uziva zivota

vacsinou ti co sa uchyluju ku kniham miluj svoj zivot a podobnym nie su ti robili cely zivote zle a teraz ich zivot za to potrestal a snazia sa najst cestu ako z toho von ... prave naopak ... k takym kniham sa hlavne uchyluju ti co cely zivot nic zle nespravili ... ti krorych charakter bol daleko v pozitívnych hodnotach.

takze vykaslite sa na keci o karme, na knihy miluj svoj zivot a na boha a vieru a radsej sa snazte pochopit a pomahat jeden druhemu ... pretoze okrem seba a par zivocisnych druhov na tejto planete nikoho ineho nemame.

Genesis

Ta3 citacia:

Ja sa stotoznujem s reinkarnaciou a karmou a podla tychto teorii ani po tretie nie je nic komplikovane, ak sa niekto narodi ako telesny alebo dusevny mrzak, je to adekvatna reakcia na jeho/ jej spravanie v minulych zivotochh

moja reakcie totalny nesuhlas.

1. ak clovek trpi za nieco ale nevie za co ma to nulovy vychovny charakter

2. tresty by mali z vychovneho hladiska byt v ramci ludskosti kdezto tresty podla karmy su vo vela pripadoch absolutne neludske

3. ak uz chces niekoho trestat tak mu musis presne vysvetlit co od neho chces a uistit sa ze to pochopil a trestat ho az v pripade ze aj napriek tomu ze pochopil sa nesprava podla toho ako to od neho chces ... bohuzial ziadny clovek nedostal manual k tomu ako sa ma v jednotlivych situaciach zachovat ... drtiva vacsina ludi sa snazi zit najlepsie ako vedia a snazia sa robit najlepsie rozhodnutia ake vedia .. okrem toho ich spravanie a aj rozhodnutia ktore robia su v obrovskej miere ovplyvnene genetikou, vychovou a udalostami ktore prezili takze ako mozes takeho cloveka karmicky trestat za to ze urobil to najlepsie rozhodnutie akeho bol schopny ?

zober si ze by si mala male dieta a ucila by si ho chodit cez cestu tak ze ho hodis pod auto nech vie ze to boli ... je pravda ze sa nauci v pripade ked to prezije ze zrazka s autom boli ... ale oplati sa taka vyuka s tym ze zvysok zivota skonci na voziku ? pretoze presne toto karma robi .. jednoducho nevies preco zaco len dostanes po papuli ze ti stena da druhu

za dalsie trestat by sa malo bezprostredne v konkretnom zivote ked clovek sa dopustil chyby a nie v dalsich zivotoch ... taktiez by sa malo trestat vylucne za vlastne chyby a nie za chyby otcov a dedov a pradedov ved je to cele na hlavu ... prax je taka ze poznam plno uzasnych ludi co cely zivot nikomu nic zle nespravili a predsa sa k nim zivot zachoval ako najvacsia ku.... a dalej poznam egoistickych ludi ktori sa topia v luxuse a uzivaju si zdravia bez toho ba mali nejake vaznejsie problemy. Veta bozie mlyny melu pomaly ale iste ha ha ha ... boh za predpokladu ze existuje kreten nakopat ho kde sa len da nechapem ako sa k takemu kusu idiota niekto moze modlit ... keby bolo po mojom tak zo vsetkych kostolov urobim sportove strediska pre deti ... bozie mlyny totiz robia vsetko len nemelu :)

ak karma naozaj existuje je to system na pi.... a jeho tvorcu treba sudit za zlociny proti ludskosti.

Dokaz toho co tvrdim je v DNA ... ludia nemaju za co byt trestani pretoze su presne taki ako to co ich stvorilo chcelo aby boli ... Nie my sme zli ... zle bolo len to co nas stvorilo ... jedine co sme nemali v programe co predpokladam ze sa vyvinulo nieco ako nahodna virus je nasa ludskost ... ludskost co je v rozpore s prirodou a celym systemom na tejto planete a vdaka ktorej sa ludia vzopreli proti krutosti prirode a kvoli ktorej nas priroda kruto tresta ... lenze je to prave ludskost co nas robi ludmi a vdaka nej sme viac ako cela priroda system aj boh pretoze tieto slovo ludskost v slovniku nemaju