Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

Genesis

Ja40

citujem

Ja proste nechcem,aby sme za svoje chyby vinili inych

A ked nam niekto ublizuje tak je to len preto,ze sme to MY dopustili

koniec citacie:

reakcia:

takze podla teba ak slabsieho jedinca na skole mlatia silnejsie jedince tak si za to vlastne moze sam blbec jeden :) ... to nevadi ze moze byt mierumilovny a mat dobre srdce :)je to proste jeho vina tak mu treba .. no hadam nebudeme vinit tych chudakov grazlov :) hehe ftipne

alebo ked mas partnerku a ona ta zacne podvadzat s niekym krajsim alebo bohatsim aj napriek tomu ze si sa snazil aby bola pri tebe stastna ... zase to je len a len tvoja chyba :) .. no vsak ona za to ze podvadza vobec nemoze ved si ju vlastne k tomu dotlacil :)

boze takych prikladov sa da uviest mrrrrte vela :)

Co takto znasilnenie? :) si jebtiska zivot si zasvatila bohu a laske a zrazu ta napadne a znasilni nejaky jebtiskofil :) no mala by si si za to este dat zopar faciek bo si za to mozes sama a chudak chlapec z toho mal kvoli tebe doma urcite traumu :)

Majesty

ja40, povedzme ze sa niekto narodil v roku 1913. To je 1 rok pred 1 svetovou vojnou.. Cize defacto rodicia nemohli vediet, ze bude taka vojna (v tom case naozaj nemohlo byt lahke sledovat svetove udalosti, kedze nebol Internet (alternativny zdroj informacii)).

Cize, kto za to moze? Dieta? Urcite nie.
Rodicia? Z casti by aj mohli, lebo dovolili politikom rozputat vojnu ? Alebo mozu za to ich spoluobcania, co dovolili politikom robit cokolvek ? Alebo vojaci, co isli do vojny ?

Da sa povedat, ze penicilin zachranil miliony ludi, i ked zopar ich zabil. Je to fer ? (toto je len fraza lekarov bezne, nie moja osobne). Da sa povedat ze to 1 rocne dieta je obetou vojny (avsak mohlo prezit), cize akekolvek deti, ludia su obetou vojny za to ze sa mame lepsie? Nemali by sme sa poucit z toho a zabranit dalsej vojne ? A co ak zabranime dalsej vojne, tj. dalsiemu skoku vo vyvoji?

A este jedna vec, moze 7 rocne dieta za to, ze ho rodicia tyraju ?
Podla mna absolutne nie (minimalne nie v danom zivote). Moze za to rodic, ktory ho tyra, cize "my" a nie "ja"

Majesty

Genesis, zaujimave.

Ak si vezmeme, ze ludstvo nie som "ja" alebo "ty" ale "my" tak v tom pripade "my" si mozeme za to, ze sa mame "my" zle, nie ?

Daj nejaky priklad, kde clovek nemoze za to ze je mu zle.

1. Je to snad nejaky slovak co nema pracu?
2. Je to snad nejaky african co nema jedlo ?
3. Je to snad nejaky novorodenec, co nema koncatiny ?

Myslim ze prve dve su velmi jednoduche na vystvetlenie, mozu si za to takmer s urcitostou.. Ale tretie je uz trochu komplikovanejsie..

ja40

Vies co je na tom najzvlastnejsie? Ze ty hovoris za mna. Kedy som tu ja prehlasila,ze verim v Boha??? To fakt takto rozpravaju iba veriaci v Boha???

Mojej mame trvalo dlho,kym pochopila,ze ma nedonuti k viere v Boha. Ja hlavne verim sama sebe a mojmu priatelovi,ktory ma este nikdy nesklamal a ktory je mojou druhou polovickou.

Genesis

Ja 40

Ja som nikdy nepovedal ze to ako sa citime ze to ovladame sami. Tvrdil som ze negativnu emociu mozeme oslabit nemyslenim alebo myslienkou na nieco pozitivne. Bohuzial u kazdeho jedince to je ine a kazdeho emocie su inak intenzivne a teda kazdy bohuje boj proti uplne inak silnemu nepriatelovy.

Co sa tyka mna a teba vzdy ti budem odporovat pretoze tak ako nerealne pre teba je to co tvrdim ja to iste je nerealne pre mna a povazujem to za absolutnu blbost. jednoducho v ramci rovnovahy :)

Keci typu este neprisiel tvoj cas, malo si sa tomu na co si mal prist venoval alebo si sa tomu venoval zle alebo isiel si na to nespravne ... to su klasicke prvky veriacich ktore zakryvaju nefunkcnost daneho systemu v realnom svete a udrzuju jedinca v slepej viere aj nadalej az sa dostane do bludneho kruhu z ktoreho nebude vediet von

ja40

Genesis tieto prispevky pisem,lebo viem,ze existuju ludia,ktorym to vela da. Vsetko co som tu popisala,som aj sama zazila. Cielom nebolo,aby sme sa ludia citili vinni,ale aby sme sa nad sebou zamysleli a zobrali svoj zivot do vlastnych ruk. Ja proste nechcem,aby sme za svoje chyby vinili inych. To je proste odmietanie reality a zivota ako takeho. A ak niekto povie,ze robil som co som mohol a aj tak sa mi nedarilo,tak stale je chyba v cloveku samom. A to bud,ze isiel na vec zlym smerom,alebo este neprisiel jeho cas,alebo sa na to co chcel malo sustredil a venoval pozornost tomu,ze sa mu to nepodari a to vsetko kvoli strachu a obavam. A ked nam niekto ublizuje tak je to len preto,ze sme to MY dopustili. Ak sa budeme mat radi a vazit si sami seba,tak ku nam budu aj ini pristupovat.
A ano s tou myslou suhlasim. To ako sa citime si ovladame sami. Dobra myslienka nam urobi aj dobru naladu. Zla zlu atd...

Genesis

este by som sa chcel ospravedlnit Ja 40. Ja viem ze to mysli dobre a ze sa snazi pomoct ... bohuzial ja neznasam nespravodlivost a strasne ma trapi ze hrozne vela dobrych ludi sa v tomto svete velmi trapi ... preto som alergicky na temy kde niekto v podstate tvrdi ze si za to mozu sami a ze maju chybu hladat v sebe

jednoducho mam tendeciu napadat temy krore su podla mna mimo realitu, ktore su spojene s bohom (z toho blba sa mi robi exzeeem:), ktore su spojene s vierou.

Ide mi o ludi a chcel by som aby mali skutocnu nadej a skutocne rady do tohto sveta a nie falosnu nadej vo forme viery alebo boha. Pretoze bohuzial takato nadej vela krat vedie k samoobvinovaniu ku ktoremu maju sklony hlavne citlivejsie jedince /typu boh ma tresta bo som zly, on ma podvadza pretoze som zla niekde robim chybu ale kde ?, ona sa sprava ku mne zle pretoze asi sa spravam ja k niekomu podobne atd)

Genesis

osobne neviem dat recept na stastie za cely svoj zivot som skusil vsetko mozne ale nenasiel som ho :)

mozem ale poradit recept na to byt menej nestastny :)

jedina ako taka obrana ktoru mate voci tomuto svetu je kontrola svojich myslienok :)

takze to co by ste sa mali naucit je co najmenej rozmyslat a nevpustat negativne myslienky (aj keby boli pravdive) do svojho vedomia :)

emocie ktore vam ublizuju ovladat nedokazete dokazete ich len oslabovat alebo posilovat ... negativnu emociu posiluje negativna emocie a oslabuje nemyslenie alebo myslenie na nieco pozitivne :)

Mozno nedokazete zmenit krutost tohto sveta ani zariadit to aby ste si nasli uzasneho partnera a aby sa vam stavali len super veci ... ale to co skutocne dokazete je ovladnut svoje myslienky pretoze nad nimi mate takmer plnu moc :)

Genesis

Ja40

:) velmi zabavne prispevky :) skoro ako keby to pisal jezis sam :) ... nechapem ale ako tomu niekto v dnesnom svete moze verit :)

poznam plno super ludi s uzasnou povahou :) v podstate by mali k sebe pritiahnut same pozitivne veci a pozitivnych ludi (ludi ako su oni - teda podla tvojich prispevkov) a mali by byt stastni :) ... bohuzial nic take sa nestalo :).. vacsina z nich si nikdy partnera nenasla bo bohuzial ich fyzicno nie je zrovna pritazlive :)a tie holky co si ho nasli tak su teraz rozvedene pretoze ich partner sa na nich bud vykaslal alebo ich mlatil ... to iste plati pre fajn chlapov co poznam ... ziadne happy endy pre dobrych ludi :)

Ludia zijeme v realnom svete a nie v rozpravke :)

v tomto svete neexistuju happy endy :) ... zijeme aby sme nakoniec vsetko stratili a umierali niekde v bolestiach v nemocnici kde sa nas budu snazit drzat pri zivote a predlzovat nase trapenie :)

Ak ste chceli lasku ludskost a spravodlivost :) mali ste sa narodit na inu planetu :) .. tato tu je kruta neferova mrcha ktora jedine ako vas na konci pouzije je ako hnojivo na kvetinky :)

Ja viem ze je to trosku drsne ale ja jednoducho neznasam taketo presladene temy ktore su uplne mimo realitu a ktore su stavane na imaginarny svet :)

A hlavne take keci ako ked sa nam deju zle veci tak hladat pricinu v sebe tak ako to vyplyva z prispevkov ja40 vedie akurat este vacsiemu sebaobvinovaniu co rozhodne smutnym jedincom nepomoze.

Ak je z vas niekto nestastny berte v uvahu aj fakt ze to vobec nemusi byt vasa vina. Zijete vazne na krutej planete ktora nepozna ludskost ani zlutovanie a zivot sam o sebe je velmi kruty program. Taktiez ako clovek mate velmi malu moc co sa tyka ovplyvnovania veci inymi slovami vase stastie ide z drtivej vacsiny mimo vas a teda nehladajte za kazdu cenu chybu v sebe.