Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

Genesis

trosku sa nudim v robote kedze je piatok a nikto okrem mna tu nie je bo vsetci maju dovolenky takze este jedna moja reakcia na ta3

ta3

citacia 1

Genesisa citam uz velmi dlho a uz nie raz som sa mu pokusala vysvetlit funkciu zla, ze vlastne vsetko zlo je v konecnom dosledku na nieco dobre, aj ked to velakrat pochopime az s odstupom casu, lenze Genesis neprijima ziaden nazor, ktory sa nezhoduje s jeho presvedcenim a jeho presvedcenie predsa nie je dobre, tvrdit, ze priroda, ludia a stvoritel su kruti, to je podla mojho nazoru velmi zly postoj, ja zastavam nazor, ze ak sa mi pritrafi nieco zle, je to sanca na rozvoj mojich vedomosti a schopnosti, vinit za to vyssiu moc nie je spravne, ja ak niekoho vinim, som to vacsinou iba ja, ale vinim sa konstruktivnym sposobom, nezanevriem preto na seba ze som urobila to a to zle, ze som nedokazala to a to, ale sa snazim z danej situacie poucit a podobne chyby viac nerobit, tvrdim, ze ak sme laskavi k svojmu okoliu (k prirode, ludom a zvieratam), potom sa nam laska a dobrota v roznych formach vracia spat, co zasejes, to znes

odpoved:

ak vsetko zlo je na nieco vzdy dobre tak vysvetli mi na co je dobre toto:

1. ak zena porodi dieta a to nasledne umre a potom vynosi dalsie a to umrie aj to

2. ak sa ti narodi postihnute dieta o ktore sa musis cely zivot starat pretoze samo o sebe by neprezilo

3. ak chytis reumaticku artritidu, alzheimera, rakovinu, HIV, parkinsona jednoducho kazdu jednu nevyliecitelnu chorobu alebo budes mat uraz co ta priputa dozivotne na vozik alebo postel alebo co tak silnu psoriazu ? :)

4. co tak ked sa narodis ako skaredy clovek, s nizsim intelektom a este aj neplodna ale plne dostatocnym na to ze si vsetko uvedomujes a zrovna budes ten typ co tuzi po rodine a detoch ?

5. ak ta prepadne niekto na ulici a znasilni a potom zabije

6. ak zjes oriesok chytis anafylakticky sok a umries ?

7. Ak budes chciet uzivit deti ale bohuzial si jedinec ktory nedostal krasu, ani silu, ani super pamat a schopnost ucit sa a jednoducho ta nikto nebude chciet zamestnat bo na tvoje miesto prijmu jedince ktore boli od prirody vybavene lepsie ?

8. ked orol trha vnutornosti za ziva zo zajaca alebo ked sumec za ziva zje maleho kapra ktory sa v nom pomaly rozklada v ukrutnych bolestiach ?

mam mrte vela dalsich prikladov ... dolezite ale je ze vsetky tie negativne veci mas na cely zivot. Ja som len zvedavy ake vedomosti a schopnosti chces z tychto veci nacerpat a nasledne pouzit :) okrem toho podla tvojho vyjadrenia keby sa tebe nieco take stalo tak v podstate konstruktivne obvinis seba a vsetko bude ok :) si uzasny clovek ... potom by si mohla este skocit niekam do zoo preliest za ohradu s tigrami pred obedom a dat im svoju lasku ako si napisala co zasejes to sa ti vrati spat :) Myslim ze papezovi pavlovi druhemu sa tiez laska vratila spat :) atentat postrelenie a mrte vela chorob a bolesti a trapenia na konci zivota :).

mas pravdu Ta3 zasnem nad tvojou naivitou :) BTW to ze ti tvoje zmyslanie zmenilo zivot :) vies je to statisticky normalne vzhladom na pocte obyvatelov na tejto planete ze niektorym zmyslanie naozaj zmeni zivot :) tak isto ako ked bude 1 000 000 ludi hadzat na terc so sipkou z 50 metrov tak sa par jedincov do terca jednoducho trafi :) .. bohuzial potom tu mas ten zvysok ktorym ich zmyslanie zivot v zasade nezmenilo ... pretoze jednoducho ich problemy zmena postoja ani viera ani silny optimizmus nevyriesi.

Takze podla teba toto nie je vobec krute ? :) mas pravdu asi som ten divny ja bo ja to za krute a neludske povazujem :)

osobne myslim si ze nikto nepotrebuje trpet cely zivot na voziku aby si uvedomil ake vzacne je chodit. Inak povedane mozno trochu zla ma vychovny charakter a clovek sa z neho moze vela naucit. Bohuzial v zivote niektorych ludi zlo nevie kedy prestat.

Ta3 silne pochybujem ze si niekedy bola na samom dne ... myslim ze si sa k nemu ani nepriblizila .. to ze ti teraz tvoja zmena myslenia priniesla trochu stastia do zivota :) moja este nekrit tvoj zivot sa este neskoncil a nikdy nevies co ti moze priniest a kolko toho budes schopna zvladnut

Genesis

Annika1987

ako priznam sa ze tvoj prispevok ako jediny sa ma dotkol pretoze nech tu pisal ktokolvek cokolvek aspon argumentoval na zaklade ako takej logiky a ako takych dokazov kdezto to co si ty napisala na moju adresu citujem:

uteka z bojiska ale uteka aj pred realitou, ktoru nezvlada, a preto siri ten negativizmus, lebo je slaby

to sa ma vazne dotklo ... beriem to ale tak ze si clovek nizsieho intelektu takze nemozes za svoju hlupost a nelogicke tvrdenia :)

za prve:

1. som tu jeden z mala co pred realitou neuteka a snazi sa ju brat taka aka je a fungovat a pracovat s nou taka aka je - to si zrovna slabi dovolit nemozu - ti totiz maju tendenciu si realitu pretvarat prostrednictvom viery nabozenstiev atd jednoducho nasadzuju si ruzove okuliare pretoze by skutocnu realitu a jej fungovanie inak nezvladli

2. za dalsie to ze realita vyznieva negativisticky za to ja uz nemozem ... ja som nikdy negativizmus nesiril len pisem veci z bezneho zivota ktore som ja nevymyslel ale vymyslel ich zivot

3. a to ze som sa rozhodol odist z tejto debaty nebolo preto ze by mi dosli argumenty ... len jednoducho ucel preco som tu pisal som uz splnil a preto dalsie pisanie bolo pre mna kontraproduktivne

ta3

Omega,
suhlasim a ked si spomenul rakovinu, mimochodom ja som tiez byvala onkologicka pacientka, ale mala som to stastie (moje stastie spocivalo v tom, ze som aj v takej tazkej situacii, ked mi islo o zivot myslela pozitivne, mala som male deti o ktore by sa nemal kto postarat, preto som sa pevne rozhodla, ze prave koli nim budem zit a hoci pacientky s rovnakou diagnozou okolo mna zomierali, ja som nemala strach, ja som verila ze prezijem a som takmer 100% presvedcena, ze prave tento silny kladny postoj mi zachranil zivot, lebo ak clovek prepadne strachu, imunitny system zlyhava a vsetko ide dolu vodou), ze som prezila, viem co je to za strasiaka, kolko ludi trpi touto chorobou a velmi vela z nich umiera pomaly, bolestnou smrtou, ale za to nevinim vyssiu moc alebo prirodu, ale prave par jednotlivcov, ktori v honbe za majetkom prznia tuto nasu planetu, prznia potraviny, vzduch, vodu, vsetko co sa len sprznit da, ak to vynesie nejaku tu korunu a toto utrpenie chorych na rakovinu je jeden z dosledkov tohoto nemilosrdneho prznenia, nekonecnej pazravosti maleho percenta ludi tejto nasej krasnej planety, to je jeden priklad priciny utrpenia mnohych nevinnych ludi na tejto planete, dalej spomeniem krutosti, ktore sa deju ako su smrt od hladu, vrazdy a samovrazdy, ked sa v par rukach hromadi nekonecny majetok, pravdaze to potoch niekde inde chyba, ini ludia potom trpia nedostatkom, mnohi umieraju od hladu alebo v bezvychodiskovej situacii pachaju vrazdy, samovrazdy, je to pravdaze vsetko velmi krute, ale moze za to vyssia moc alebo priroda?, pravdaze nie, zase je to len clovek, keby sa Genesis zamyslel nad krutostou, ktoru vidi okolo seba zo sirsieho uhla pohladu, nemohol by za vsetko zlo vinit vyssiu moc, ci prirodu, to rozhodne nie

ta3

Lumik
ja zvierata extremne milujem a pravdaze mozny pripad srnky ktoru spominas je kruty, mozno neuveris, ale ja skoro az fyzicky trpim, ked autom prechadzam okolo zranenych kengurach a wombatoch a je evidentne, ze este nie su mrtve, ale snazim sa tym netrpiet, privelmi sa tym nezaoberam, lebo su to prirodzene veci, ktore sa deju mimo mna a ja im nijako zabranit nemozem, razim filozofiu ze s vecami, s ktorymi pohnut nejde (a je ich veru dost) je sa treba jednoducho vysporiadat, mohla by som pravdaze nad srnkou vyplakuvat cele dni, ale srnke by som tym nijako nepomohla a sebe by som tym otravila cele dni, mozno sa Ti toto zda byt sebecke, ale ja to vidim skor ako rozumne, predsa je nerozum ist hlavou proti muru, to dufam uznas aj Ty, tieto veci sa pravdaze deju a ano niektore su krute, lebo zivocichy a zvierata su sami sebe prirodzenou potravou, ale tie krute okamihy, to je len zlomok z tej nekonecnej krasy a harmonie, ktoru priroda v sebe zahrna, na druhej strane su tam aj krasne laskave okamihy, ked napriklad predator zachrani svoju obet, viem, su to zriedkave pripady, ale je tam kopec inych veci, ktore cloveku pri pohlade na ne hreju dusu. Ja nasilie neznasam v kazdej forme, ale predsa prirodu ako taku, mimochodom velmi krasnu ak je clovek velmi vnimavy, ako clovek velkoryseho zmyslania nemozem znenavidiet pre tieto jej nevyhnutne malicke fragmenty, ako je napriklad nasilna smrt, ktoru uvadzas ako priklad. A dostala som sa ku korenu veci, keby sme boli velkorysejsieho, tolerantnejsieho zmyslania, krutosti na tomto svete by bolo ovela ovela menej. Ak beriem prirodu ako celok so vsetkym zivym, potom ak vinit nieco, ci niekoho z krutosti, potom vinit krutych ludi, nie vyssiu moc, nie zvierata, lebo tie aby prezili musia zabit a zabijaju, ked su hladne, nie pre potesenie, ako to robia niektori tazvani ludia, nie prirodu, ktora nam poskytuje svojimi farbami, zvukmi, ci vonou tolko prekrasnych chvil pocas celeho nasho zivota. Neviem, ci som presne zodpovedala Tvoju otazku, ale snazila som sa.

0mega

A co ak by som prisiel s teoriou, ze za vsetko si mozeme len my sami ?

Aj za geneticky rakovinu.

Z principu, niekto musel s tou genetikou zacat, nie? Alebo bola rakovina vryta do genetiky od pociaktu?

Co ak urobil nejaku chybu moj praprapraprapra-praprapranapraprapar rodic ? a ja za toplatim, hm ? to by bolo zvlastne.. Ja osobne verim v to, ze moje ciny neovplyvnia len mna, ale aj moje deti, alebo ineho cloveka a preto si davam pozor co robim.

Nerodime sa s rovnakymi sancami, tak isto ako sa stafetovy beh nebeha s rovnakymi sancami.

0mega

Lumik, srnka si nezlomi nohy len tak.. ak to bolo skutocne "jej" vinou, tak to je trest za ... porusovanie fyzikalnych zakonov?

Co je to napriklad za spravodlivost, ked je niekde na planete bez ludi zviera, ktore prave prislo na svet a hned ho nejaky predator zozerie?

Tomu sa hovori evolucia, pokial by to nebolo, ludia by pravdepodobne nikdy neboli (nemali by co jest, neviem od koho pochadzame, ale nevyvinuli by sme sa mozno atd)

Horsie je, ked napriklad moju babku zmetie z prechodu pre chodcov nejaky kamion, alebo este horsie je ak to urobi skolkarovi nejaky fagan lebo ide rychlo.

Lumik

TA3: preco je podla teba nazor, ze priroda je kruta nedobry ? ked si predstavis napr. srnku v lese ktora si zlomila obe predne nohy a nasledne v bolestiach zomierala aj bez pricinenia nejakych inych zvierat alebo ludi, tak sa ti to nezda ako nieco krute ?

ta3

BJ
musim iba suhlasit, neutralita je najstabilnejsi stav vo vseobecnom zmysle nielen co sa nasho myslenia tyka, ziaden extrem nie je dobry, ani uplna negativita a uplne negovanie zakonov duchovneho sveta, ale ani viera, ze ked budem vzdy pozitivne zmyslat, ze nic zle sa mi nemoze stat, ano pre vyrovnany a spokojnejsi zivot je nevyhnutne poznat obidve strany mince, dobro aj zlo a aspon trochu chapat ich vzajomnu suvislost, ja Genesisa citam uz velmi dlho a uz nie raz som sa mu pokusala vysvetlit funkciu zla, ze vlastne vsetko zlo je v konecnom dosledku na nieco dobre, aj ked to velakrat pochopime az s odstupom casu, lenze Genesis neprijima ziaden nazor, ktory sa nezhoduje s jeho presvedcenim a jeho presvedcenie predsa nie je dobre, tvrdit, ze priroda, ludia a stvoritel su kruti, to je podla mojho nazoru velmi zly postoj, ja zastavam nazor, ze ak sa mi pritrafi nieco zle, je to sanca na rozvoj mojich vedomosti a schopnosti, vinit za to vyssiu moc nie je spravne, ja ak niekoho vinim, som to vacsinou iba ja, ale vinim sa konstruktivnym sposobom, nezanevriem preto na seba ze som urobila to a to zle, ze som nedokazala to a to, ale sa snazim z danej situacie poucit a podobne chyby viac nerobit, tvrdim, ze ak sme laskavi k svojmu okoliu (k prirode, ludom a zvieratam), potom sa nam laska a dobrota v roznych formach vracia spat, co zasejes, to znes, ono to znie ako otrepane klise, ale to je starociami overeny fakt, Genesisa povazujem za inteligentneho cloveka, velakrat ma rozumne argumenty, len v samej podstate na zivot sa, pravdaze iba podla mna, velmi myli, kazdy mame pravo na vlastny nazor, len si myslim, ze je dobre, ak aj o opacnom aspon trochu pomeditujeme, nikto nie je vseved, aj v protichodnom nazore sa moze najst nieco, co nam moze istym sposobom pomoct

BJ

Tak som si precital celu diskusiu, a musim povedat, ze Genesis vystavil nazory v tejto knizke, zdravej kritike, nic viac. V podstate, vsetko co napisal, je pravda, je to pohlad na svet, ktory sa neda vyvratit. Neda sa vyvratit bolest, utrpenie, krutost.

S tym, co tu bolo citane z tej knizky, nesuhlasim ani ja, nieje to realita. Keby sa pani dostala do koncentracneho tabora pocas 2.sv. vojny, pisala by ine knizky. Uz z toho, ako sa vyjadruje o rodicoch, partneroch, a sefoch, vidno, ze pochadza z nejakej bohatej krajiny. Ked ju dolapi globalna financna kriza, a nebude si mat dat co do ust, tak mozno uvidi realitu krutosti tohto sveta. Fakt ze, ked chcem cloveku pomoct, musim mu ukazat realitu, obe strany mince, utrpenie aj stastie, a vysvetlit mu, preco su tu obe.
Pokial mu ukazem len jednu, napriklad mu len ukazujem utrpenie, alebo, naopak, ukazujem mu len stastie a tvrdim mu, ze ked bude zmyslat istym sposobom, vzdy stastny bude, v podstate mu nedavam poznanie, len ho sfanatizujem nejakou myslienkou. Kolko ludi som uz ja postretaval s nazormi, ako v tejto knihe, ale ked prislo peklo, naraz neboli stastni, a nic z tych myslienok im nefungovalo. Vzdy len cas ukaze pravdu a pravda o utrpeni je casto odvratenou strankou veci, ktoru clovek nechce vidiet... ale potom jej ani nepochopi. A nema vlastne ziadne poznanie. Ak si niekto mysli, ze vyhral nad zivotom, a bude stastny az do smrti, skeri sa jak opica a na vsetko sa usmieva, nema ziadne poznanie. Kym zije, nema zarucene, ze dalsiu sekundu sa jeho zivot nepremeni na peklo, z ktoreho sa uz nebude vediet dostat. Ja za ludi s poznanim skor povazujem ludi, co dosiahli stav neutrality. Niesu ani stastni, ani nestastni, pretoze rozumeju stastiu aj utrpeniu, a tak iba su. Pre bezneho cloveka vyzeraju byt nudni, ale oni vedia, co vedia, cakaju na smrt, lebo tu uz s takym poznanim nemaju co robit. Verim, ze ich dusa potom pokracuje v uplne inom svete, v inych bytostiach, ktore dokazu pochopit ovela viac, nez clovek.

ta3

Annika
presne si to vystihla

Kafik
…tie pravdy, čo fungujú v živote jedného človeka, v živote druhého zas nefungujú vôbec. Prečo? Lebo nie sú pravdivé? Lebo nevieme všetko? Alebo máme zlé info? Možné je všetko.
Preto to funguje u kazdeho inak lebo kazdy sme na rozdielnych hladinach duchovneho vyvoja a zmyslame preto o danych veciach rozdielne, dovolim si tvrdit, ze vsetko je to v nasom mysleni, v nasom nazerani na svet okolo nas, myslienky su nesmierne dolezite, negativne, bohuzial ako u Genesisa, mozu plodit len negativne zazitky, sledujem jeho prispevky uz davno, viem, ze to nema lahke, ale az ked padne az na same dno, az potom sa zacne zamyslat a prehodnocovat svoje postoje, to bol totiz aj moj pripad a nech to Genisis vnima ako moju hlupu naivitu, je to fuk, zmena mojho myslenia mi nastartovala zivot rozhodne lepsim smerom