Miluj svoj zivot

Príspevok v téme: Miluj svoj zivot
ja40

Ahojte,prave mi kurier priniesol 3 knihy,jedna z nich je Miluj svoj zivot.
Rozhodla som sa,ze vam z nej budem sem tam pisat,aby sa vam lahsie na tomto svete zilo :-)

Dokonalost deti

Deti sa nemusia o svoju dokonalost ani len trochu usilovat. Dokonale sa uz rodia a spravaju sa,akoby o tom vedeli. Vedia,ze su stredobodom Vesmiru. Neboja sa poziadat o to,co chcu. Emocie vyjadruju bez zabran. Ked sa dieta hneva,vie o tom cele okolie. A ked mu je dobre,jeho usmev dokaze naplnit stastim celu miestnost. Deti su plne lasky.
Male dieta moze od nedostatku lasky umriet. Postupom casu sa ucime zit bez lasky,ale male deti to nevydrzia. Maju radi kazdu cast svojho tela,dokonca aj vlastne vykaly. Maju neuveritelnu odvahu. Aj vy ste boli taki. Ked ste sa narodili,boli ste dokonali. Vsetci sme boli taki.Potom sme zacali pocuvat dospelych,ktori sa naucili bat a zacali sme popierat vlastnu dokonalost. Nikdy kientom neverim,ked sa ma snazia presvedcit o tom,aki su nemozni a nehodni lasky. Mojou ulohou je vratit ich do cias,ked vedeli,ako sa maju mat naozaj radi.
Pokracovanie nabuduce :-)

jajka001_

aku inu moznost? akykolvek dobrovolny odchod je samovrazda, nech je prevedeny akymkolvek sposobom
ci je to uzitie nejakeho lieku (bezbolestné) alebo vrhnutie sa zo skaly, pod vlak, obesenie sa, zabitie sa rychlou jazdou na motorke či v aute, zmrznutie (bezbolestné), prechlastanie sa, prefetovanie...vzdy je to samovrazda ak je tam umysel.
aky sposob smrti by si prijal? bojis sa bolesti?

Genesis

jajka

no napr u kolie je to tak ze pokial vidi matka ze sa niektore steniatko dlhodobo trapi tak ho zabije zlomeniv vazu .. preto sa nedoporucuje kolie mat v pritomnosti deti a myslim ze to maju aj niektore ine zivocisne druhy

i ked toto nie je zrovna ten druh eutanazie o ktorom pisem ja :)

ja len chcem povedat ze clovek by mal mat moznost

ak chce kludne moze sa snazit zit a citat napr knizky ako miluj svoj zivot ak je v zivote nestastny ... lenze vela ludi aj napriek tomu ze sa vsemozne snazili byt stastni tak sa im to nepodarilo a radi by z tohto sveta odisli .. bohuzial v tomto pripade uz okrem sebevrazdy nemaju inu moznost a ja by som bol rad keby v ramci ludskosti tu moznost mali.

zewa

Skor ako eutanaziu povolia hulenie travy.. To tiez hovori o hluposti cloveka. Tiez by som nechcela nasilu zit v bolestiach. Kazdy ma pravo volby. No, ked ste v nemocnici, tak tu moznost volby stracate. Tazka debata na dnesny vecer :)

jajka001_

myslim ze kazdy pes by bojoval o zivot. zvierata maju pud sebazachovy, nepachaju samovrazdy - na rozdiel od neveria na posmrtny zivot :)) takze ten pes by si urcite zily nepodrezal :) sebaobetovanie, to je ine kafe. verim ze keby ti mal zachranit zivot, tym ze skoci pod auto tak to spravi

jajka001_

uprimne, nechcela by som sa ocitnut v situacii ze som nemohuca niekde na hadickach, v takej situacii sa naozaj nemozes zabit, este aj ked prestanes dychat tak dobehnu a ozivuju ta. to je nehumanne, ze tazko chorych ludi nenechaju v klude umriet.
ale inak...smrt nie je zlá, zlé je len pomyslenie na smrt :) smrt je rychla, horsie je ze je to konecne riesenie- ked to uz raz spravis, niet cesty spat. ak sa ti zadari, ovsem :)

Genesis

jajka

ale nechapem preco by sa mali ludia zabijat takym hroznymi sposobmi ked sa umriet aj ludskejsie

ked ides utratit psa pretoze sa trapi tiez mu nehodis noz a nepovies mu ze podrez si zily ..

je to smutne ze k zvieratam sme v tomto viac lusky ako k vlasnemu druhu

nikoho sa nik nepytal ci sa chcel narodit a preto by mal kazdy pravo na to odtialto odist ak to uzna on sam za vhodne ... vela ludi by rado z tohto sveta odislo a jedine co ich drzi je pud sebazachovy alebo uz aj nemohucnost bo trcia v nemocniciach a su bezvladni

dajte takym ludom knizku miluj svoj zivot tak vam ju oplieskaju o hlavu :)

jajka001_

Genesis, vo Futurame bola taka super masinka na samovrazdu :)) co mi pripomenulo zas isty scifi roman (velmi stary), kde bola samovrazda povolena a bol na to vymysleny uzasny humanny pristroj. ale nakoniec sa zistilo ze aj ten bol zneuzivany. tak to chodi vzdy a vsade, ak sa jedna o ludi, a to treba mat na pamati, ked sa jedna o take zalezitosti.
koniec koncov,nik ti nezabrani sa zabit, ak to naozaj chces.

Genesis

osobne som za schvalenie eutanazie a pravo kazdeho jedinca na svoju smrt ... kto chce zit a bojovat s tym co mu nadelila priroda ma moznost ... ten kto uz ma toho boja a vecneho prehravania s prirodou dost tak by mal mat pravo dostojne a ludsky z tohto sveta odist