Epilepsia

radana

RNG,maly ma v mozgu loziska velke asi ako 5-korunacky,kde mu nezisla pri porode teraz som si neni ista ci seda alebo ta biela hmota.A tieto mu vlastne vyvolavaju zachvaty.Na zaciatku to bolo chlacholenie,ze mozno casom to okolie loziska preberie funkciu aj tych odumretych lozisk,ale nic take sa nestalo.Malemu nemohli vyjst ani na odporucanu davku antiepileptik,lebo zacal zachvatovat.Takze liecba sa mu nastavovala doslovne len na slepo..

RNG

Aktivita(mnozstvo signalov v mozgu) zavisi od vodivosti nervovych kanalov, tj od koncentracie roznych ionickych vodicov(K, Na, Ca, Mg hlavne, ale aj od Fe, Zn, Cu Mn v mensej miere)
Hlavna akcia je v Na a K(sodik, draslik)
Telo pre znizenie aktivity uzaviera sodikove kanaly, v com Tegretol(carbamazepin) pomaha, stabilizuje ten nizsie vodivy=menej nervovych signalov, stav.
Lamictal je novsia droga(lamotrigin, GlaxoSmithKline) kde predpokladali tak isto uzatvaranie sodikovych kanalov, ale to sa nepotvrdilo.
Na epilepsiu aj bipolarne(povodne maniakatne) stavy sa pouziva aj litium, vo forme litium karbonat, co je velmi zla forma viazania.
Lepsie by boli organicke formy ako proteinove chelaty, ktore sa v tele zdrzuju podstatne dlhsie a tak sa da hladina litia lepsie kontrolovat.
Osobne ale mam dojem, ze draslik by tu zohral lepsiu rolu, nez chemicky dost podobne litium ale v prirode dost vzacne.
Zvysenie draslika v tele totiz znizuje sodik v tele, cim napomaha tlmenie(uzatvaranie ) sodikovych vodivych kanalov.

radana

Damian,lenze u neho je ten problem,ze zle reaguje na hocijake aj male zmeny v davkovani.Kazdy clovek je iny a inac reaguje na urcite vitaminy.U neho viem uz coho sa mam vystrihat.To nie je len magnezium a zelezo.Jemu staci pit mineralku,kde je viac vapnika a on zacne zachvatovat...napriklad...

damian

Este som chcel dodat, ze Ferronat nie je prirodna latka, ale chemicka. A ktovie, aky magnezium mu tiez podavali. Napriklad, aj vitaminom C vysokymi davkami si clovek moze ublizit, ak si kupi C-ecko s aspartamom sladene, ako sa predava v lekarnach. Pritom vysoke davky vit C (cisteho) so dokazatelne osozne (Cit Prof Linus Pauling, Nobel Price winner).

radana

Proste som to chcela tak napisat,ze ma epi od narodenia a ma ju aj podlozenu-bol na MR,kde mu zistili pricinu zachvatov..

damian

Radana, pripominam, ze male deti casto trpia otravami ortutou z vakcin. Skus si zohnat aminokyselinu Taurin. Netvrdim, ze na 100% zaberie. Skusit ale treba. A dalsim problemom je, ze pyridoxin treba zvysovat postupne, ale zaroven sa znizuju antiepileptika, lebo piridoxin a antiepileptika sa kontraindikuju.

radana

RNG,ja som to napisala laicky-proste ako nahle zacal brat zelezo,jeho stav sa rapidne zhorsil.Akonahle padol rok vsetky trapenia sa skoncili.Preto som ani doktorke nedovolila mu menit liecbu,lebo som bola presvedcena,ze to je jeho reakcia na ten ferronat.A bolo to presne tak.Po roku sa mu zase zachvaty stratili...

radana

Damian,maly berie pyridoxin,kvoli peceni-teda lepsie povedane,chodi na pecenove testy,kedze berie antiepileptika,takze skor tak preventivne.Zuby ma zdrave,nema ani jednu jedinku plombu.Inac jeho bolo velmi tazke nastavit na liecbu a je velmi citlivy na hocijaku co len malicku zmenu...

RNG

radana, chudokrvnost nie je len vec zeleza, ako sa mnohi lekari mylne nazdavaju ale aj roznych vitaminov, hlavne B-6 B-12 a kyseliny listovej.
Elektrolyty(mineraly-kovy) vseobecne zvysuju aktivitu nervov v mozgu, co pri epilepsii(skraty v mozgu) je neziaduce.
Naopak materialy na mozog, niektore nootropika su vhodne.
Vcitane rybacieho oleja, hlavne pre jeho obsah EPA a DHA(budovanie izolacie, myelinu) a protizapalove vlastnosti.