Epilepsia

andula

Ahojte, ja som napr. dostala záchvat po 3 rokoch - presne 27. decembra 2007. Myslím, že mama mi spomínala, že bol práve spln Mesiaca. Neviem, či to bolo tým, ale zmenou liekov. Zvýšili mi dávky. Moja sestra má tiež epilepsiu. Jej sa to zhoršovalo vždy na jeseň. Ja mám napr. také stavy, že keď som vo fáze zaspávania, náhle dostanem strach, lebo záchvat som dostala v spánku. Mám pocit, ako by mnou prešiel blesk a začnem sa celá triasť, mám zimnicu. Už sa mi to stalo dvakrát. Nechápem... Bojím sa zaspávať. Cez deň nespím vôbec. Je to ťažké, lebo mám ešte dve malé deti. Maison, aké užívaš lieky? Mal si pri ich užívaní záchvat? Andula

maison

Ahoj Renatka! Ja mam 23 rokov a mam epilepsiu od mojich 6. Nieje to u mna uz take intenzivne. Zabrali mi lieky a prechod z puberty. To je vraj aj jeden z momentov kedy epilepsia moze zmiznut, zatial to tak je. Co sa tyka tvojej otazky, mne leto nerobilo problemy, naopak citil som sa velmi dobre, asi iba prvy zachvat v detstve bol v lete pri kupani. Inak ani zima nebola u mna problemova. Ja som sa vzdy bal jari a jesene. To boli moje najhorsie obdobia, asi tie zmeny pocasia alebo co, ale ja tvrdim ze u kazdeho to je podla mna individualne. Cital ssom ze iny maju problem hlavne v lete a na slnku musia mat vzdy ciapku, a dokonca vraj to dokaze vyvolat aj spln mesiaca, co mne sa uz zda byt trochu pritiahnute za vlasi ale treba si to vsimnut. Napr. ja som si vsimol ze sa citim velmi nesvoj ked je hmla. A taktiez ked nemam okuliare. To om si isty ze ma vplyv. Ti co mavate zachvaty dajte si aj zrak vysetrit, lebo naozaj odkedy mam okuliare ci cocky citim sa fajn. Akonahle ich nemam zas mam neprijemne pocity a strach aby mi neprislo zle. Ale aj ten som sa uz naucil ovladat. Lebo sugescia je silna zbran a ked si niekto nakeca ze mu asi pride zle tak mu aj pride. Treba sa sustredit na nieco pekne, naozaj pozitivne myslenie, ze mi je dobre a ze som zdravy mi velmi pomaha. Tak vela stastia a pekny plnohodnotny zivot.

štefuš ladislav

EPILEPSIA-JE choroba-civilizačna dostavaju ludia po šokovom zažitku:napriklad zomrie nekdo blisky ,havarija ,špatna skuška pod. da sa to viliečit pomocou ,produktov BADY z Činskej spoločnosti TIENS. Pošlem celu-recepturu.bylinkar@atlas.sk

renata 111

Ahojte, myslíte si, že sú záchvaty častejšie cez leto, kedy sú vysoké teploty alebo cez zimu? Vďaka za odpoveď Renata

sasa

Keď som mala si 3 roky, spadla som z trojkolky na hlavu. Ale prvý záchvat som mala až v puberte asi ako 11-12 ročná. Druhý až po roku. No a potom som mávala tiež záchvaty, ale nie tak často. Keď som prvýkrát otehotnela, tak tie záchvaty boli častejšie, ale hneď po pôrode mi nasadili Depakine a bola som 5 rokov bez záchvatu. Potom mi zmenili lieky a vtedy som mala záchvaty, tiež nie často, ale bolo to zmenou liekov. Teraz sa cítim dobre. A práve, čo sa čudujem, keď som mala kopu stresov, tak som záchvaty vôbec nemala. V poslednom čase som mávala také stavy - prišiel tras rúk, hrozne mi zostalo teplo, potom studený pot a zrýchlene som dýchala, ale keď mi nasadil s Lamictalom tú Keppru tak mi to vymizlo. Každý organizmus je iný a treba len ulahodiť lieky.

renata111

Ahoj Saša, dik za odpovaď, on mal v marci chrípku a odpadol,ale trvalo to iba krátko a cez prázdniny mal prvý a aj druhý epi záchvat....obávam sa, že dostane chrípku, dostaví sa aj záchvat.... aký si mala úraz?

sasa

Ahoj renata111, brala som Depakine Chrono od r. 2000 do r. 2005, vôbec som pri ňom záchvaty nemala, ale keďže si telo po určitom čase na lieky zvykne, nemajú už potom taký účinok, tak som si zmenila (pod dohľadom lekára). Teraz beriem Lamictal v kombinácii s Kepprou 250 a cítim sa veľmi dobre. Ale ja som si chcela zmeniť lieky aj preto, lebo chcem ešte bábo. Mám jednu dcéru 8-ročnú a je zdravá. Ale ja mám epilepsiu po úraze, takže tam by nemalo byť riziko, že to bude mať aj ona. A pri chrípke a vysokých horúčkach môže byť väčšia pravdepodobnosť, že záchvat sa dostaví. Záleží aj podľa toho, aké antibiotiká berie Tvoj syn. A želám veľa síl a trpezlivosti, hlavne synovi, je to nepríjemná choroba, ale musí sa s tým naučiť žiť. Ako asi každý.

renata111

Ahojte, chcem sa Vás spýtať, či ste mali záchvat aj počas chrípky, teda počas vysokých teplôt? Vďaka za odpoveď......

renata111

ahojte, chcem sa vás opýtať, či z vás berie niekto liek DÉPAKINE ? mám 16 ročného syna a diagnoza znie: epilepsia.... zrútil sa nám svet....