Epilepsia

damian

To mam rozumiet, ze od prveho dna, tyzdna, mesiaca?..., nebolo to az po podani vakcin? A ak to ma fakt od sameho narodenia, nebola si Ty nahodou ockovana kratko pred alebo pocas tehotenstva?

radana

Damian,je to tazke.Maly ma zial bohu poskodeny mozog a to mu vyvolava tie epi zachvaty,jednak ma aj mentalnu retardaciu a tiez autizmus..Ale nejak sa to zvladnut musi.Aj ja by som bola najradsej,keby do seba nemusel pchat antiepileptika,ale po tych rokoch som zistila,ze inak to uz asi nebude.

radana

No ja mam zuby v celku v pohode.Mam predny zub zaplombovany bielou plombou,lebo som si z neho vylomila kusok a potom mam jednu plombu vzadu na stolicke.A dalsia vec-zuby mudrosti mam vytrhnute.To je vsetko s mojim chrupom.

radana

RNG,ved viem,ze mava vyboje v mozgu,len ja uz sa pri nom aj bojim s hocicim pohnut,lebo sa zase rozsype a rozzachvatuje.A jeho sa fakt strasne tazko nastavovalo.. :((( Mam na to veeelmi zle spomienky..

radana

RNG,ja som fakt rada,ze je na tom maly aspon tak ako je,lebo nas z nemocnice prepustali s tym,ze malemu neni pomoci a bude zachvatovat uz trvalo...

radana

A co sa tyka lamictalu,everidenu,a mnohych a mnohych dalsich antiepileptik,skusali mu uz asi vsetky a rozne kombinacie...Bolo to hrozne.Maly bol z toho strasne podrazdeny,ale som stastna,ze na koniec sa mu podarilo najst kombinaciu,ktora mu tlmi zachvaty.A aj neurologicka sa divi,ze na svoj vek a vahu ma velmi male mnozstvo tych latok z antiepileptik v krvi-proste ma nizucke hladiny a nema zachvaty.Paradox vsak je,ze ked sa mu skusali vysadit pomalicky,tak zacal zachvatovat...

RNG

polopatisticky, epilepsia a mania(bipolar disorder) su zo z prebytku signalov v mozgu. Znizenim vodivosti a izolovanim(tuky) sa problem obvykle zlepsi.