Chcem sa zmeniť

Príspevok v téme: Chcem sa zmeniť
geco

mam jeden problem....pred dvoma rokmi som bol sikanovany,kazdy ma bil,hadzali mi vecami do kosa a tak....
neviem ci to je preto,ale strasne som sa povahovo zmenil...zacal som tvrdo posilovat,cvicit box,proste som na sebe tvrdo makal den co den....zacinam byt agresivny ale neviem to ovplyvnit....kazdeho bijem teraz ja pre kazdu blbost a postupne tym stracam kamaratov pretoze sa ma boja a nechcu mat so mnou radsej nic.....teraz by som uz nemal problem nikoho prebodnut nozom alebo dobit k smrti,proste som neprekonatelne agresivny ku kazdemu,kazde druhe slovo co poviem je nadavka,ucitelom odvravam,jednej ucitelke som pretoze mi dala trojku prepichol na aute vsetky gumy,dalsej som dal do zamku na jej dverach sekundove lepidlo.....proste teraz uz neznesiem nic ani krivy pohlad,ani pol kriveho slovicka,proste nic....je to nejaka psychicka porucha?da sa to liecit?cim to moze byt?

milli

Ahoj, Katty, ani si nevies predstavit, ako som rad, ze si tu. Musel som sa zamysliet nad tym, co si nam vytkla (mne a Rubi). Presiel som si opat vseky posledne prispevky a opat som musel skonstatovat aky som este nevsimavy a nepozorny. Ty si rozbalila sboj problem a ja som si stale pisal o tom svojom. Naozaj ma to mrzi, ze som ta takto vytlacil s diskusie. Rubi ale za to nemoze, ona sa zaujimala o tvoje problemy, len ja som ju svojimi prispevkami "odtiahol". Tak mi to teda prepac. Ale nebola si asi jedina v tejto teme, viem este aspon o jednom, koho som "vytlacil" tym, ze som na jeho prispevky nereagoval. Je pravda ze som mal v hlave myslienky, ktore som chcel napisat (a pisem velmi pomaly), ale tym sa nechcem obhajovat.

milli

Ano, prepac, trochu som sa rozohnil, je pravda, ze mas na svoj nazor, aj ked som presvedceny, ze tvoj problem, aj ked sa zda ze je dost vazny, ma svoju odpoved u Boha a ze On sa proti tebe nijako "neprevinil" (ba naopak). To, ze niecomu nerozumies, este neznamena, ze je pravda na tvojej strane. Ja som tiez mnohemu vo svojom zivote nerozumel, ale potom som pochopil a musel som priznat ako velmi som sa mylil - to je moja skusenost.

brunuska

milli neberiem ti tvoj nazor ani tvoju vieru a ty mi neber moj.
vyse 20hodin v teplote viac ako -12 stupnov som ho prosila...detaily nebudem rozvadzat-ale su jednoducho veci,ktore nikdy nepochopim ako moze dopustit,ani ich zmysel a ani ich nikdy neodpustim.moj nazor na ktory mam rovnako ako ty pravo-pravo cloveka.

milli

Navrhujem ukončiť tento súboj názorov, nakoľko tu na to nie je priestor. Ja som sa snažil pomôcť gecovi tým, čo pomohlo mne a neberiem názory iným, pokiaľ by neboli očividne zavádzajúce.

milli

Dobre, gloria, ale keby stačila len univerzálna sila, asi by by to Biblia by si vystačila s týmto termínom. A potom by zbytočne Kristus chodil na zem, nakoľko ezoterika bola na zemi rozšírená aj predtým ak nie ešte viac.
Ale tvoj názor ti tiež neberiem.

milli

Škoda, brunuska, že si sa posadila na sudcovské žezlo a Boha si posadila za lavicu obžalovaných. V takomto postavení ale asi sotva pochopíš, kde je naozaj pravda a čím je pre teba naozaj Boh, resp. čím by mal a mohol byť.
Ty si však myslíš, že Boh azda inicioval všetko to násilie a vojny, ktoré človek napáchal? A že On sa tomu bezbolestne prizeral? človek si zvolil cestu bez Boha a On má byť teraz za všetko to zlo zodpovedný? Nie je tvoje obvinenie trochu silné a trúfalé?

71gloria

dobre, chcela som povedať toto:niekto povie Boh, niekto povie univerzálna sila,psychológ povie odborný názov,východný filozof povie Budha,atď.. je tisíc slov a sposobov prijímam všetky- to znamená, že ich hneď neodsúdim, ale sa snažím hľadať súvislosti