Chcem sa zmeniť

Príspevok v téme: Chcem sa zmeniť
geco

mam jeden problem....pred dvoma rokmi som bol sikanovany,kazdy ma bil,hadzali mi vecami do kosa a tak....
neviem ci to je preto,ale strasne som sa povahovo zmenil...zacal som tvrdo posilovat,cvicit box,proste som na sebe tvrdo makal den co den....zacinam byt agresivny ale neviem to ovplyvnit....kazdeho bijem teraz ja pre kazdu blbost a postupne tym stracam kamaratov pretoze sa ma boja a nechcu mat so mnou radsej nic.....teraz by som uz nemal problem nikoho prebodnut nozom alebo dobit k smrti,proste som neprekonatelne agresivny ku kazdemu,kazde druhe slovo co poviem je nadavka,ucitelom odvravam,jednej ucitelke som pretoze mi dala trojku prepichol na aute vsetky gumy,dalsej som dal do zamku na jej dverach sekundove lepidlo.....proste teraz uz neznesiem nic ani krivy pohlad,ani pol kriveho slovicka,proste nic....je to nejaka psychicka porucha?da sa to liecit?cim to moze byt?

geco

chodim na box....trenujem to okrem toho kazdy bozi den ale nie celkom to pomaha.....ja som dost precitlively a ked ma niekto urazi alebo mi nada, bud mu jednu slahnem a budem spokojny (alebo naopak nespokojny,lebo "som mu mohol dat lepsiu") alebo to predychat a potom den skuvinat,ako som sa tak mohol nechat....a to je problem.....pri mne sa staci colen zasmiat a uz sa moja nalada obrati opacnym smerom....ale dik za rady

panika

ked nie je,tak nie.Tak rada-na vsetko treba cas.Nic nezmenis zo dna na den.Ale cim skor zacnes,tym skor pridu prve vysledky.Lekar ti pomoze so sebaovladanim,nauci ta relaxovat ale hlavne to musis chciet ty sam

geco

panika......ta tema nie je moja,i ked podobnost je blizka,ale su tam uplne odlisne fakty.......
sjella rad by som ale pochybujem ze sa odvazim.....stale si vravim ze nieco urobim,dosiahnem a ked pride na skutok tak to prelozim.....
brunuska kolko ti trvalo kym si sa z toho dostala?
milli neuprimnost? ano,mozno medzi ludmi v mojom okoli,ale pravdou je ze na fore kde ma vlastne nikto nepozna sa snazim byt co najuprimnejsi....

panika

chlapec ma este 1 temu Skola-co v nej.Podla nej uz videl supera lezat v krvi,dokonca je v nemocnici.Myslim,ze mu tu zbytocne radite

sjella

sorry: cas nie cast. No a predtym mozno naratat do troch ked sa ti nieco nepaci a niekoho by si najradsej zmlatil....

milli

Toto je, brunuska, zial zavazny rozpor v ctom co si myslim ja od toho ako to chapes ty. Ja som tiež bol nestastny zo seba, ale zmenit som sa nevedel. Nie kazdy ma taku volu. A ak ma, tak sem nebude pisat a ziadat o radu.
Ja mam len obavu, geco, ze ty sa v skutocnosti menit nechces - trapia ta mozno len nasledky. Inak preco nepises o tvojom poslednom incidente aj na tejto teme. Zdalo sa, ze to tebou dobre zakyvalo - nechces byt uprimny voci nam, ked sme my uprimni voci tebe? Ja som to tak otvoril svoj zivot ako malokedy, ale pre teba to asi nic neznamena. Teraz namam na mysli otazku viery, mam na mysli tvoju (ne)uprimnost. Ak by si sa chcel naozaj zmenit, urcite by si nasiel cestu. Porozmyslaj nad tym, aj ked neviem, ci budes mat este chut odpisat.

brunuska

geco-nepustis k sebe nikoho-to je tvoja "prirodzena"obrana po nasili. a toto je z toho to najtazsie to mi ver- dokazat k sebe niekoho pustit...
ano mne ostal vtedy len jeden priatel- a nech som ho akokolvek odhanala, zostal lebo pochopil ze je to z velkej bolesti.a to je skutocny priatel a dnes ho nedam za nic. geco tazko no.... musis zacat cosi robit-nazov mas CHCEM sa zmenit-ale to dokazes len ty sam-ziadny zazrak ta z toho nedostane! musis si zial pomoct sam.

geco

no......po prave sa nemam moc najlepsie ale co uz,boli aj horsie casy.....najviac z toho vsetkeho ma trapi ze som tou agresivitou stratil najlepsich kamaratov ktorych som mal fakt tolko,ze sa to neda do jednej spravy napisat....teraz mi neostal ani jeden z nich,rozvijam si sice nejake vztahy ale vacsinou su to len vztahy so spoluziakmi s ktorymi sa vidam mozno pol hodinu po skole.......sice,aj to je relativne,lebo su tam z nich mozno len dvaja,ti ktori sa ma po cele to obdobie ani len nedotkli pritom mali priestor za co som im vdacny....lenze,citim ze aj ich uz pomaly stracam mojou agresivitou a tak.....nechapem preco sa tu nacala tema viery,boh s tym nema nic spolocne,a keby aj hej tak mu nemozem za nic podakovat a vonkoncom si nebudem vsugeruvavat nazory typu "takto to malo byt".....od malicka som bol vedeny vierou,no sklamal som sa.....nikomu som predtym nepovedal ani kriveho slova,konal som dobre a zvazene, k ostatnym som bol mily a dal som sa zneuzivat,len aby bolo dobre.....to som si akoze zasluzil tolke ponizovanie,nasilie pachane na mne a podobne....?nie,urcite nie,keby bol spravodlivy tak by sa mne v tejto chvili v zivote ustastilo a im by sa to co napachali vratilo od ineho cloveka.....
ale,zbytocne rozoberat,pretoze boh sa stal momentalne mojou poslednou utechou....branuska to v svojom prispevku vystihla.....
co sa tyka mojho zivota,mal som uz nie jednu moznost ziskat si babu,no vzdy som ju surovo odbil.....ludia vedia pomoct,ale aj ublizit....to sa stava mojim osvedcenym mottom,zial,usvedcuje sa mi hlavne ta druha cast....