Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

šumienka

Ahojte všetci,čo máte HIT,chcem vás povzbudiť.Mám 6O rokov,a z toho 3O rokov som trpela silnými migrénami.Napriek mojej známosti u neurologa,som prešla rôzn.vyšetreniami,až som sa zmierila z diagn.MIGRENA,na ktorú som brala drahé injekcie+lieky a ver mi že málokedy mi pomohli.Až teraz mi zistili HIT.Môj život sa otočil o 18O st.Kúpila som si Daosin-aj keď jeho cena je pre mňa ako dôchodcu vysoká/4O eu/,ale som sa s tým zmierila.Viem čo mi je,a čomu sa vyhýbať-akému jedlu.Nevzdávaj sa,je plno jedla,ktoré môžeš,aj keď tie,ktoré mám rada nemôžem.Nauč sa pevnej vôle a zdržanlivosti,a budeš OK.

Lucretia

nwdp
Súhlasím s tým, že by mala sa vytvoriť societa, kde by sa grupovali Tí čo majú problém s histamínovou intoleranciou a chýba im v tele enzým DAO. Samotný liek je veľmi drahý a poisťovňa nič nehradí, prečo si musí chorý hradiť všetko z vlastného vrecka?!Aj keď DAOSIN nie je liek v pravom slova zmysle, aj ako doplnkový preparát pomáha a tým, ktorým sa preukáže takéto onemocnenie by poisťovňa mala hradiť aspoň časť liečby.Vyskytli sa už niekomu nežiadúce účinky pri používaní DAOSINU? Prosím ozvite sa. Vďaka.

nobelovka

Dobrý...Ja som v jednej súťaži vyhrala výživový doplnok Daosin, ale ja nemám histamínovú intoleranciu. Ak má niekto záujem, tak sa ozvite, len si treba prísť osobne do Košíc alebo Gelnice. Tri balenia po 10 kapsúl.

jeanka

Ja som sa dozvedela pred mesiacom o svojej chorobe a môj problém je v tom že HIT mi zistili 44 z 80 , opisovanie svojich problémov ani nedá sa všetkom opísať, ako opuchnutá tvár, neustále mi odchádzal hlas a to som nerozprávala aj niekoľko týždňov za sebou. Tvrdili mi, že mám astmu a veľmi zle sa mi dýchalo. Bála som sa už čokoľvek jesť všetko ma preháňalo, a to mám už po 50-tke. Nikdy by som neverila, že aj v takom čase sa mi môže také čosi sťať, najprv to boli testy na potraviny a už sa to potom viezlo dole. Pritom za 2 roky som schudla 25 kg, aj keˇd navonok vôbec nie som chudá, ale momentálne som skončila so zápalom žalúdka a dvanostorníka, kde mi zistila na gastre aj veľa žlče v žalúdku a netvoria sa mi enzýmy na spravovanie stravy. Bola veľmi prekvapená, že tých potravín je málo ale vyjadrila sa aj že tento stav musel trvať už dlhšiu dobu. Momentálne mi je celkom dobré, mne pomáha veľmi aj slnko, nakoľko slnečné lúče mi robia dobrú náladu, ale poobede keď prídem z práce, som veľmi unavená, čo som vždy pripisovala svojej práci. Teraz mi stačí len ak zjem nejakú stravu , ktorá mi nesadne hneď ma bolí hlava a strava mi stoji na žalúdku. Zistila som aj ktoré potraviny sú povolené ako zemiaky, ryža, ale mne aj tieto potraviny robia zle. Poradte mi nejaké dobré recepty, zatiaľ môžem všetky veci z kukurice, mlieko. Ale nemôžem jogurty, a veľmi málo z ovocia. Často sa mi stáva, že raz môžem zjesť všetko ale inokedy absolutne nič.Myslím, že každý ma iné príznaky a najnovšie sa mi vytvorí nejaké miesto , ktoré neskutočne svrbí , ale typická žihľavky to nie je. Ahojte a teším sa na nové recepty.

aaaa

Ahojte vie mi niekto poradit co sa môže užívat na histamínovu intoleranciu? lekárka mi doporucila Daosin mám znížene .Je niečo ine ? alebo poradit dostat kúpit podobne aj v Nemecku? odpiste mi prosim kto ma s tým skusenosti na mail minerva1@centrum.sk dakujme

eam

Simona - daj si do google : Histaminová intolerancia - DEOsin, potom si klikni na :Brožúrka pre pacientov a tam sa dočítaš. A môžeš mi napísať aké si mala príznaky a kto ti to dal vyšetriť? Ja si myslím, že to mám tiež, ale nechce mi to nikto vyšetriť, že je to drahé.

simona

ahojte. tak aj ja sa pridávam od včera k vám. diagnostikovali mi histamínovú intoleranciu. a čo teraz? vôbec neviem, že čo? čo jesť a nie, aby sa mi to nezhoršilo=o( neviete poradiť nejakú tabuľku alebo stránku, kde sú napísané potraviny, kt. sa môžu a kt. nie? a ten liek daosin si musím dávať? pochopila som, že len vtedy, keď mi bude z jedla ťažko=o( mám v tom galimatiáš=o( poradíte??