Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

Sarah8762

Mne zistili HIT tiez iba nahodne, mam hodnotu 20, vraj je to velmi nizke, ale ja mozem jest vsetko uplne, mne nic nie je, ja to nechapem...potom som bola este 3x na krv a mala som stale okolo 20, plus, minus...to je asi o psychike skor, ked si poviete ze mozete jest hocico tak vam asi nebude zle

Susanqa

Ahojte, mam 25r. a dnes mi alergologicka nahodne oznamila, ze mam histaminovu intoleranciu,bola som sice v domneni, ze ide o potravinovu alergiu na nejake "ecka" ( sprievodne symptomy ako opuch tvare, jazyka,...)popripade casta nauzea, bolesti brucha,.. vsetko som pripisovala iba alergii alebo tomu, ze som pre 2r. prisla o zlcnik. Viete mi poradit nejake recepty alebo jednoducho co mozem a co nemozem jest?Na internete je vsetko mozne ale kazdy pise diametralne odlisne. S pozdravom Zuzana

Emulinka

Dobry den, tiez mam histaminovu intoleranciu aj anemiu, nemate niekto skusenost ci to moze nejako suvisiet ? Moja lekarka sa tvari dost cudne co sa tyka intolerancie tak zvazujem zmenu odbornika ..... Dakujem :)

Martina789

Zdravím Vás všetkých ,dnes mi bola diagnostikovaná HIT myslim, ze som pocho pila uplne vsetkemu len som nepochopila ako sa mam vlastne stravovat... na internete je vela pissane o tom co sa jest nemoze ale potom vp odstate neostava nic co by sa jest dalo a z lasky zit asi neviem ... prosim vas ak niekto poznate stranku alebo sposob kde zistim cim sa vlastne mozem strravovat... pomozte.. uz vopred Ďakujem..pretoze som si vsimla ze niekde sa pise ze sa to jest nemoze inde zase ze ano a podobne.. neviem sa v tom vysomarit..alebo je to individualne ?Ak mate zalozenu neaku stranku alebo clenstvo rada by som sa pridala...

Serdo

Ahojte ľudia tiež mi diagnostikovali HIT vyše roka som behal po rôznych vyšetreniach a nič nakoniec mi alergologička povedala že mi zistila hraničnú hodnotu DAO...mám 10,7 a povedla mi že všetky tie problémy čo mám ( bolesti brucha, krče, ťažkosti z dýchaním búšenie srdca bolesti hlavy a pod.) môžu byť spôsobené tým a tak som si kúpil Daosin a žačal držať dietu ale príznaky ostali a jediné čo sa mi podarilo bolo že som schudol za 2 mesiace 5 kíl (už predtým som bol chudý)
teraz vyzerám ako anorektik
ak máte niekto nejaké skúsenosti čo Vám pomáha a podobne prosím napíšte mi na môj E-mail dakujem..:)

RNG

Potravinove histaminy su najma produkty rozkladnych a kvasnych mikrobov, preto cerstve veci ich obsahuju minimum.
Su to bielkoviny ktore nase telo vnima ako cudzie a na ne alergicke reakcie.
Telo samotne vytvara urcite mnozstvo enzymov na ich rozklad, ale u niektorych nie dost, preto si ich treba podplnat alebo sa vyhybat necerstvym jedlam.

matula123

ahojte vsetci. ja mam 24 rokov a trpim vsetkimi priznakmi HIT. V nemocnici som presla hádam všetky dvere kazdeho doktora a vsetci na mňa pozerali ako na sibnutu ze mi nic nieje.až na inernete som sa docitala o tejto chorobe a som si ista ze je to aj môj prípad. Myslite ze by som mala ísť znova k doktorovi? moc sa mi tam už nechce,a aj tak co mi povie? Aby som drzala dietu a to Viem už aj bez toho.

Suzana

Ahojte,

aj mne pred takmer dvoma rokmi diagnostikovali histamínovú intoleranciu a začala som sa liečiť DAOSINOM, ktorý som vždy užívala pred jedlom (2 alebo 3-krát denne) a čiatočne mi to pomohlo.
Avšak po poslednej návšteve mi lekárka zmenila moju liečbu na iné tabletky a preto som prestala Daosin užívať.
Zostalo mi jedno balenie a preto by som ho chcela týmto spôsobom ponúknuť na predaj.
Ide o 60-tabletkový Daosin (4 tabletky chýbajú) s kúpnou cenou 40,90 € za aktuálnu cenu 33,30 € (56 tabletiek).

V prípade akéhokoľvek záujmu ma prosím kontaktujte na moju e-mailovú adresu : sousanna@centrum.sk
Som z Bratislavy, ale možná by bola aj dobierka.

Anello

Mne zistili histamin.intoleranciu ored 3 dnami,konecne po 2,5 roku! Chodila som po vsetkych možnych vysetreniach a nikde nic, vsetko bolo ok, len na psychiatriu ma posielali, no ja som vedela,ze je to z jedla,len som nevedela,kde je chyba,no nik mi neveril.Konecne som isla na vlastnu ziadost k imunologicke a ta mi hned podla priznakov povedala,o co ide, testy to potvrdili. mam aj bezlepkovu dietu a alergiu na mnohe potraviny,takže neviem,co mam už jest, schudla som 15,5kg a stale chudnem(aj ked mi je to treba,je ma dost),no najviac ma trapi travenie,hnacky denno-denne aj 10x do dna,niekedy menej,niekedy viac a to denne, byva mi zle, na vracanie,na odpadnutie.Prosim,ak mate podobne priznaky, aj choroby ako ja,napiste mi,potesim sa kazdemu mailu i receprom,neviem si sama rady.Dakujem.naja12780@gmail.com

čajééééééééé

Ahojte mne tiež zistlili histamminovú intoleranciu,mne opucha tvar,peri,a mám tráviace ťažkosti a ešte ktomu ma liečia na helicobacter.kto mi vie poradit recep alebo čo mám jest