Histamínová intolerancia

Príspevok v téme: Histamínová intolerancia
Tatrabanta

Zdravím všetkých postihnutých touto chorobou.

Pred dvoma dňami som bola diagnostikovaná histamínovou intoleranciou a na jednej strane sa mi uľavilo, že konečne viem čo mi presne je a na druhej strane si zase uvedomujem všetko, čo je predo mnou...

Tí, čo to máte už dlhšie? Akú máte diétu? Ako to zvládate? Berie tu niekto Daosin?

Som veľmi zmätená z toho čo mám jesť, a čo nie..a vôbec, ten enzým DAO, môže sa začať niekedy znova tvoriť? Ako je možné, že sa netvorí?

Mám na srdci toľko otázok a nikde ani náznak odpovede.

Nemal by tu niekto záujem o nejaké stretnutie ľudí trpiacich touto chorobou, alebo založenie občianskeho združenia? Taktiež si myslím, že tie lieky by sa mali predávať aj na Slovensku a hlavne by ich mohla preplácať poisťovňa (čo by sa možno dalo docieliť cez nejaké spoločenstvo).

Píšte, čo viete... Ďakujem

bujak21

aha takže nemam kupovať vo väčšom množstve dobre tak kupim jednu inak vy ste to brali? a ak ano zlepšilo sa niečo?

RNG

Iherb ma postovne len 4 alebo 6 dolarov na Slovensko a nad 22 dolarov ti zacnu robit problemy s DPH a clom na Slovensku.

bujak21

tak našiel som tam toto

-odkaz odstránený-

je to to čo myslíte ? dám vam tu môj e-mail kde ma možete kontaktovať aby sme to tu nezapsamovali nevadi mi tu písať len či nam potom nezmažu príspevky ale ak nie tak možme aj tu písat nech to vidia ostatní, tekken8@centrum.sk

a tie tablety mam užívať 2x2 tableti denne ? to znamená 2 ráno a 2 večer? a ešte kolko toho asi treba aby som neprerabal na poštovnom atd..

RNG

Potravinovych alergii je hromada, nie len histaminove, co sa daju riesit vyhybanim sa necerstvym jedlam, kvasenym a podobne.
Tu mas zoznam roznych jedal s vysokym a nizkym histaminovym obsahom a najdes ich tam dostatok s nizkym obsahom bielkovin, co sposobuju histaminovu reakciu.
Odporucam ti odmorit si telo enzymami, ako napr entericky pokryty pancreatin, napr od vyrobcu Solgar, kde je v kazdej tablete ekvivalent 3000 mg pankreatickych enzymov Davka 2 x 2 tablety je dostatocna na to, aby si si telo pomerne rychlo odmoril Pozri na napr iherb.com odkial si to mozes objednat.

bujak21

takže mam uživat DAO a mikrovlaknini ?? nemohly by stemi tu prosím napísát alebo dat odkaz ako to užívat a kde to kupít za dobrú cenu? e etše, je teda možne na trvalo vyriešit problem HIT ? zajtra idem k neurologovi .. a objednam sa na infekčne nech mi to potvrdia sice som si na 90 % isti že to je HIT ešte ak by niekto tunák mal orientačni zoznam potravin ktore možno konzumovat a ktore nie

RNG

Problemy s travenim postupne donesu stovky roznych zdravotnych problemov. V prvom rade traba teda napravit travenie a absorbciu zivin a to je zalezitost dostatku kyselin, roznych enzymov,(tj aj DAO) mikrovlaknin na probiotik.
Zialbohu len velmi malo lekarov toto adresuje

bujak21

zdarec ludia poslednu dobu mam velmi podobne príznaky HIT až myslim na svrbenie a opuchy (zatial) chcem sa spítat to akože da sa to vobec vyliečit tak že človek zas bude moct papat ako normalni človek či je odsudeni jest len par vinimočných potravín do konca života + ten daosin je pekelne drahý 37 € za 60 tabliet ktore za 30 dni miniete mi pride celkom dosť chcem sa opítat podarilo sa niekomu tunák uspešne vyliečit sa a žit spokojne ako predtím?

mery228

Mne histamínovú intoleranciu diagnostikovali dnes. 2 roky som chodila po doktoroch a nikto mi nevedel zistiť čo so mnou je, mám závraty, príšerné bolesti hlavy, nízky tlak, občasnú arytmiu srdca, rôzne tráviace problémy atď.,...už som sa cítila ako hypochonder ale keď mi dnes povedala alergologička,že trpím týmto ochorením na jednej strane mi odľahlo,že som si to nenamýšľala a naozaj mi niečo je,ale na druhej strane, keď mi povedala,čo všetko nemôžem, dosť ma to vydesilo.

Všetci píšete o hodnotách diaminooxidázy, mne doktorka nepovedala,aké majú byť hodnoty ale v karte mám kvantita: 3,96 U/ml a aktivita: 2,4 U/ml - vyzná sa niekto v tých hodnotách? Sú to až tak zlé hodnoty,či?

Okrem toho mám tiež anémiu a problémy s obličkami,myslíte,že to môže nejako spolu súvisieť?