napr: secret

Príspevok v téme: napr: secret
Brenda

Uz dlho mam jeden konicek (teda neviem ci sa to da nazvat konickom)no ide o to ze som si zalozila zosit kde si stale pisem nove frazy o zivote alebo rady ako byt uspesny,stastny,ako sa citit dobre a tak...a rada si to aj citam ale problem je ten ze sa toho vobec nedrzim...skor robim samy opak a nie ako to tam pisu napr.zacnite premyslat o tom a robte to a to aby ste boli stastny...ja si osobne myslim ze to moze pomoct ale ja sa toho akosi nedrzim...a chcem len neviem ako na to...

Maoam

ja som si vsimla, ze vsetko zle je na nieco dobre, ak som v zlom vztahu alebo ma niekto trapi, napr. aj v okoli, rodine a tak, tak potrebujem nieco zmenit ja - napriklad konecne dokazat povedat nie, alebo povedat dost a odstrihnut sa, lebo inak som napriklad mäkky clovek a s tymto mam problem, takze ja taketo veci beriem akko vyzvu, ze nieco musim zmenit, urobit inak, preto mam ten problem

sweater

barborka ved ked chces lepsi zivot tak sa treba snazit aby si ho mala, to ze budes silno verit urcite nesposobi ze ti padne do narucia, a s tym ze ludia su svine sa treba naucit zit..

jajka001_

a riadim sa jednou starou mudrostou ze veci nie su ani zle, ani dobre, jednoducho su. jedine co mozes zmenit je pohlad na ne.

jajka001_

ked od zivota ocakavas len to najhorsie tak aj keby ta stretlo stastie, tak si to jednoducho nevsimnes
mne ked sa stane nieco zle, rozmyslam, preco, v com to je, a ver alebo never, doteraz som vzdy nasla dovod, a tym bolo to ze nieco treba zmenit. nie sa lutovat a pytat sa preco prave ja. a naucit sa prijimat aj tie negativne veci. predsa ked sa mi prihodi nieco pozitivne, tiez sa nestazujem.

Maoam

Mne sa pohlad Genesisa velmi paci a suhlasim s nim. Presla som obdobim tychto pozitivnych veci aj par ludi z mojho okolia, u mna viedlo k tomu ze som velmi riskovala a prestavala realne vnimat nebezpecia zivota a velmi sa mi to vypomstilo, uz som sa z toho vyliecila a som za to, ze cesta je najlepsia taka, ze clovek sa snazi vidiet veci realne, take ake su, t ie pozitivne drisdy su fajn, ked sa clovek potrebuje dostat cez nejake zle obdobie, vedia drzat PRECHODNE nad vodou, vzdy lepsie ako vpadnut do alkoholizmu a pod. Takze urcite maju svoje opodstatnenie. No kazdopadne je to tak, ze s ludmi ktori ficia na tomto superpozitivnom si uz nerozumiem, lebo nie je s nimi normalna rec, proste ked clovek ochorie tak si za to moze sam a iste sa vylieci len tym, ze zacne pozitivne mysliet a ked sa tak nestane a on umrie na rakovinu, zasa si za to moze sam, lebo zaiste negativne myslel. Proste takto to nefunguje, clovek sa zbytocne vini za vsetko a mnohe veci proste nemozem ja ovplyvnit, ked je druhy clovek psycho tak ja za to fakt nemozem a nezmenim to...zivot je tazky, ale najlepsie je, ked clovek zvoli taku tu normalnu, zdravu strednu cestu...

Takze Genesis: ja si tvoje nazory velmi rada citam, lebo sa v mnohom triafas

jajka001_

genesis je rozdiel ci si nasilu tlacis do hlavy ze bude vsetko ok a sposobom nazerania na zivot a hladania tych pozitivnych stranok. preto nemam rada secret a podobne veci lebo to su kaleraby, clovek musi duchovne dozriet a sam dospiet k tomu ze sa bude divat na tie zivotne situacie s nadhladom.

Barborka27

chapem.. a ty sa teda citis stastna a spokojna so svojim zivotom? to teda znamena, nic pozitivne od zivota necakat, na nic sa netesit, prijat to, ze ludia su svine, ze nie je sanca aby som mala lepsi zivot a stretla nejakch novych prijemnych ludi?

Genesis

Barborka

to co tvrdim mam z praxe a momentalnych vedeckych poznatkov :) ... tiez som si presiel obdobim pozitivnych sugecsii, obdobim duchovna a viery :) ... lenze nic z toho nebolo v sulade s praxou. Nestal sa zazrak a necitil som sa zrazu super ani sa mi nezacali diat pozitivne veci a ani ludom ktorych som poznal a ktory sa pokusali o to iste.

v literature co si si kupila najdes vela veci ktore ti docastne dodaju chut do zivota a nadej :) ... bohuzial nie su v sulade s praxou a jednoducho u drtivej vacsiny ludi skoncia sklamanim.

vsimni si ze ludia ktori propaguju taky specialny typ motivacie vzdy maju plno zadnych dvierok preco to prave u teba nefunguje :)

ludia potom maju tendenciu uspechy v zivote pripisovat napr prave secret a v pripade neuspechu obvinovat samych seba ze to robia zle kedze to u nich nefunguje.

Barborka27

no ja som si akurat cez net objednala knihu Miluj svoj zivot :)) a ta kniha je zalozena na pozitivnom mysleni a mozno aj autosugescie optimistickych myslienok a myslenia.. genesis, prosim ta radsej sa nevyjadruj :)
ale zaujimalo by ma ci to tvoje zmyslanie prameni z nejakych zivotnych skusenosti alebo to je jednoducho sposob tvojho zmyslania?