TESCO - práca pokladníčky

Príspevok v téme: TESCO - práca pokladníčky
tescogirl

Ahojte, asi pred mesiacom som si podala žiadosť do tesca ako brigádnička. Dnes mi volali že budúci týždeň môžem ísť na zaučenie a potom už normalne pracovať. Budem robiť pokladníčku. Chcem sa spýtať že aká je to robota, aké s tým máte skúsenosti. trochu sa 1. dňa bojím aby som tam nezmätkovala a podobné veci. Ak mate najeké skúsenosti tak mi prosím dajte vedieť. Ďakujem :)

0mega

jankaaaaaaaaa

Sranda, ze pocas krizy ludia nemozu normalne pracovat, ale obmedzene, vsak? :D

Sbnuta doba.. absolutne trafena ..

jankaaaaaaaaa

smutna: uz kasli nato. stane sa. a mozno mozes byt rada ze to nebolo viac
inac sa chcem opytat, ak brigadujete popri skole, kolko odin alebo kolko € mozete na mesiac zarobit? su v tom nejake obmedzenia? lebo podla zakona su, ale ci to zamestnavatelia nejako obchadzaju?

slniecko3

baby, nemusíte prijať viac ako 20násobok sumy, ktorú platí. Čiže ak platí 3 eurá, tak najviac, čo musíte prijať je 60 eur...čiže 50eurovku. Vo veľa obchdoch to tak majú aj napísané, že je to podľa zákona, tak to vobec neriešte. To len u nás sa to toleruje a stáva sa aj mne, že mi platia 2 eurá 500eurovkou, najprv im vždy poviem, že to ani nemusím prijať a potom keď vydávam, tak si to v kľude pomaly radšej prepočítam a ak mi chú, čo i len kecnúť do toho, tak im ukážem, aby boli ticho...Ak ti raz už dajú peniaze, tak iné neber, ja neberiem ani nejaké centy, čo medzitým vyhrabú z peňaženky a normálne poviem, že už mi nedávajte, ja by som sa pomýlila. Veď je to aj pre spokojnosť zákazníka, nie len moju. Ak vidím, ž hľadá drobné, počkám kým ich nájde, alebo sa opýtam, či mi ich cche dať. až potom nahadyujem sumu do pokladne. A nikdy nezamieňaj. Určite to máte zakázané, ak povedz, že nesmieš a ty sa kvoli tomu nenecháš vyhodiť. Nesmieš si nechať skákať po hlave. Hlavne, čo sa týka peňazí.a ak sa aj niekto ponáhľa za zákazníkom, čo ti práve platí, nebo, ten zákazník tam počká, prinajhoršom odíde, no a čo, nie je tvoja chyba, že vedenie neodhadne počet yákayníkov a je tam málo poladníkov, pošli ich sťažova´t sa inde..Musíš byť troška asrtívna, ale zase nie spadnú´t do stereotypu a nedokázať sa ani pozdraviť ani usmiať..Brigádujem na poladni už niekoľko rokov a zatiaľ v pohode, nestalo sa mi, že by sa na mňa niekto s´tažoval a to som v obchode, ktorý je až príliš zaťažený na zákazníka. Inak v spomínanom obchodnom som tiež jeden čas brigádovala a nikdy viac...Najhoršie, čo som kedy mala. Ale možno to bolo len nesprávnym obchodným domom, ylá kombinácia personálu, alebo čo, nechcem ich hádzať do jedného vreca...

ewelin28

to ja mam skor probelmy vtedy, ak menim peniaze...proste poviem, ze nemozem....a ak strasne potrebuju zmenit tie peniaze..poslem ich na centrum sluzieb..tak to mame robit....
a skusil by sa ist menic stazovat ze som k nemu neprijemna..ach...na to by aj tak nemal odvahu si myslim :D...a k "normalnym" zakanikom som mila :)

jankaaaaaaaaa

ewelin28 a nemas potom problemy od vedenia ze si sa chovala neprijemne k zakaznikovy? alebo to mate take neoficialne nariadenie z hora ze nesmiete menit peniaze?

ewelin28

tak ono to zvykne byt tak, ze ten menic mi da 200ku..ja mu vydam..a potom zacne az vymyslat vies...ze a nech mu zmenim..ze nasiel drobne..nech mu vratim...ale ja to uz davno viem, ze je to menic...a tak si rychlo zabuchnem kasu..a poviem nemozem uz..
pred tyzdnom co u mna boli...tak som nemala 100ky..som mu vydala drobnejsie..a one ze chce 100ku a ja ze nemam..potom vytiahol z vrecka kopec drobnych (20 a 10 eurovky)..nech mu teda aspon na 50ky to zmenim..a ja ze nemozem..tak vyskocil do mna uz nervozny..ze 100ky nemam ..menit nemozem...som sa mu schuti zasmiala do ksichut..a povedala "dovidienia" :)

jankaaaaaaaaa

ewelin28 a ako ich odbyjes , ked teda spravi maly nakup a chce platit velkou bankovou a potoms i to rozmysli? povies rovno, ze uz necha tak a vydas z tej velkej bankovky? alebo ako sa to riesi? (tiez rozmyslam nad brigadou v pokladni, kebyze sa mi ina brigada nepodari)

ewelin28

smutnaaaaa....no tých co ťa obflafli volame "meniči"...u mňa boli už asi 5krát, ale ani raz ma neoblbli...musím trikrát poklopať....
a to vás neupozronili na to, že aj takýto ľudia chodia k pokladni?....robíš v tescu hej? u nás máme prísny zákaz meniť...a keď vidím, že je malý nákup a potom vytiahne 200 eur...viem ktorá bije...už je to starý otrepaný trik... (inak zvyknú chodiť dvaja...ten druhý platí samostatne a sa potom akože ponáhla..aby si pokladníčka včas neuvedomila, že spravila chybu)
asi pred týždňom boli pri mne..vravím, ja mám na nich dosť veľké "šťastie"..asi vyuzerám ako primitív alebo neviem no...
ale chápem hlavne nových brigádnikov...tie stresy na začiatku v pokladni...a ešte títo meniči..no kebyže ku mne príde v prvé dni či týždne..asi dopadnem rovnako...proste už nikdy nemeň!..a manko teda nemusíš zacvakať či áno?