Ockovanie proti rakovine krcka maternice

Príspevok v téme: Ockovanie proti rakovine krcka maternice
opatrna

Ahojte,na trh prisla prva vakcina proti tomuto hroznemu ochoreniu,citala som ze sa ma ockovat pred zacatim sexualneho zivota,ked som sa na to spytala mojej gynekologicky,povedala mi ze vraj to sa ockuje iba ak by som striedala partnerov,alebo ak partner mal viacero partneriek,ale to sa mam kazdeho na prvom rande pytat s kolkymi to uz robil?hlupost... A neviete nahodou kolko to stoji? Za prispevky vopred dakujem.

RNG

Hpv sa neprenasa len sexualnym stykom, hoci tak sa prenesie velmi lahko.
Ani kondom nie je 100% ochrana proti virusom-latex je znacne porezny, mozno ochrani na 99% ale nie na 100%.
Po case ho asi vsetci budeme mat, tak ako prakticky vsetci mame herpesy a Epstein Barr, preto je dolezite skor posilnit telo proti virusom, aby sa vedelo branit a potlacit ich vsetky, nie len tieto specificky.
Mozeme prezit cely zivot s virusami v tele bez akehokolvek symptomu.

andie

nani, kondom nie je ochrona proti hpv. bohuzial, prenasa sa aj dotykom inych casti pohlavnych organov, ktore kondom nepokryva. ja by som skor odporucala pravidelne (raz rocne) prehliadku u gynekologa. je to postacujuce, ak naozaj niekto nestrieda partnerov ako ponozky..

RNG

Proti virusom sa treba aktivne branit zvysovanim imunity a posilnovanim tela.
Predist im je dost nepravdepodobne, ved su vsade.
A doplnky posilnujuce imunitu potrebujeme aj na ine funkcie tela.
(selen, zinok, vitamin C a E, ....

nanni

MOZEM SA SPYTAT?KED SOM DOTERAZ MALA LEN JEDINEHO SEXUALNEHO PARTNERA S KTORYM SOM DODNES A NEMALI SME POHLAVNY STYK INAK AKO S KONDOMOM...TAK DA SA TO DOSTAT AJ S KONDOMOM??ALEBO CEZ KONDOM SA TO NEDA DOSTAT? DAKUJEM VAM...

momoä

ta vakcina stoji 16000poistovna hradi dievcatam do 12rokou 1500korun ale ani to neni zaruka ze neostanes chora,opakovane zapali,infekcie,dedicnost a ine faktory mozu sposobit ze chora ostanes.chcela by som vedet kolko bab ma na tu vakcinu ja teda pracujem ale som rada ze si kupim daco na splatky a ostane mi na najom a stravu.a pochybujem ze pokial bude ta vakcina taka draha bude mat uspech

andie

toto ockovanie je proti 6 typom high risk hpv. pricom 16 a 18 typ hpv sposobuje az 60-80% podielajucich sa na rakovinovom bujneni. ockovanie latka obsahuje proteiny tychto virusov, cize ide o viac menej aktivnu imunizaciu. tazko povedat ako dlho je to ucinne..co som pocula 4 a viac rokov. to ma na tom jednoznacne odradilo. ano, povinne ockovanie je neskutocny biznis. a este tato vakcina stoji nejak 15 tisic, pricom poistovna na svk preplaca 1000..ja by som skor odporucala pravidelne gynekologicke prehliadky ( poistovna preplaca 1 rocnu ). myslim, ze je to to najlepsie, co mozte urobit..

RNG

Este raz, ockovanie nie je proti rakovine, ale len proti niektorym virusom hpv.Nie vsetkym a len teraz znamym.
Kedze virusy sa dost prudko menia(mutacia),ucinnost stepenia je pochybna.
Prenos hpv je roznymi sposobmi, nielen sexom.
Preto som toho nazoru, ze je lepsie si zvysovat vseobecne imunitu proti vsetkym virusom, nez na jednotlive druhy(selen zinok, vit C,E D....

kinga

Povedali ste,že pred prvým sexom sa musí očkovať proti rakovine krčka maternice.To tyká len na "normálny" sex alebo aj na iné,napríklad orálny sex môžem dožiť pred očkovanie?