Jesseniova lekarska fakulta vs BA

Laura4564

Je tu nejaký študent JLF Martin? Chcela by som len vedieť, či aj študenti všeobecného lekárstva sú povinní robiť priamo pokusy na zvieratách v Centrálnom zverinci? Ďakujem

Lu573

Ahojte, chcela by som sa spýtať , či niekto z vás študuje odbor pôrodná asistencia na JLF v MT ... Boli ťažké primacky ? Poprípade z čoho ste sa pripravovali ? :) Vopred ďakujem za odpovede

trallalala

Nie sú žiadne otázky do Martina, kto sa chce dostať musí vedieť gymnaziálne knihy naspamäť, ale hlavne tomu aj chápať ! Treba sa dosť zamerať čo sa týka chémie na oraganiku, čo sa týka biológie na genetiku... Ale aj tak treba vedieť všetko :D

zolinka

Ahojte, chcela by som sa spýtať ohľadom tých materiálov na prijímacie skúšky či už do Martina alebo do Blavy. Viem, že do Blavy je tých 3000 otázok. Treba k tomu ešte niečo viac? A čo sa týka Martina, stačí keď budem chodiť na ten prípravný kurz a tam dostanem nejaké materiály alebo si treba tiež kúpiť nejaké knihy? A ešte posledná otázka, menia sa materiály na LF každým rokom alebo sú stále tie isté. Chcela by som sa totiž už teraz v tretiaku na gympli začať učiť na prijímačky ale nie som si istá zopár vecami. Veľmi pekne vám ďakujem za odpovede :)

weweee

ahojte :) prosím vás, neviete niečo o prípravných kurzoch na lekársku fakultu do MT ? počula som o tom ale nikde to nemôžem nájsť na ich stránke :/

Nela41

Ja chodím na VL, no prijímačky sú rovnaké aj tam aj tam. Môžem ti povedať, že sústrediť sa nemáš na nič. Musíš vedieť všetko. Celé gymnaziálne knihy od predu, od zadu aj od stredu a všímať si aj OBRÁZKY a poznámky po bokoch. Na ZL ot platí ešte milión násobne viac, lebo konkurencia je neskutočne obrovská. Tých pár vyvolených čo sa dostane na ZL si fakt môže zablahoželať.
Inak škola je super :)

dina12

všetko ohľadom zubariny v martine :) rada by som sa o tom porozprávala priamo s niekým, kto tento program študuje. o škole o prijímačkách a tak. na čo by odporúčal/a sa zamerať, možno poradiť ako sa jemu/jej osvedčilo pripravovať na prijímačky, ako sa mu/jej na škole páči, ako funguje výučba atď.

Nela41

Tie sylaby ti prídu na prelome februára/marca. Času budeš mať priveľa neboj nič. Ono na tie prijímačky na ošetrovateľstvo sa stačí učiť týždeň pred, sú veľmi ľahké :) Prípravný kurz by bol zbytočný, tej je určený pre záujemcov o lf