Jesseniova lekarska fakulta vs BA

ajajaja

ta odporucana literatura je len taka pro forma, urcite si teraz nezhanajte nic okrem anatomie a dokonca ani tu nemusite,ak nechcete cihaka...mraz sa da kupit za 30 eur/diel a takisto velmi pekny atlas,kt.v knihkupectvach na svk nenajdete za nejakych 80 eur...co su super sumy oproti 90 eur/dvaja mrazovia resp. aj 150 -200 eurovy atlas...ostatne knihy nerieste, BIOFYZIKU sa naucite zo starej z kniznice, na BIOLOGIU treba chodit hlavne na prednasky (su vynikajuce),PRVA POMOC to ani nerieste(kamaratka, o rocnik nizsie si chcela kupit nieco co 'odporucala' pani profesorka za 20 euro :O ,tak ma len napadlo ,aby ste sa nedali nachytat...)CUDZI JAZYK- za 5eurove skripta, LATINA-da sa kupit original, ale aj prefotit v copy shope priamo na intraku.....no a milovana CHEMIA- kniha neexistuje, ucit sa budete z heslovitych poznamok, prednasajuci su sice super vedci,no ako pedagogovia nic moc, tak sa velmi neteste , budete mat co robit ,aby ste ucivo z tych zdrapov pochopili :D...ozaj, tlacite si to sami...tot vsjo

Kaylitta

Konecne tema o JLF UK :o) Dakujem barbituratke a ajajaja za informacie, tiez nastupujem v septembri do MT, neskutocne sa tesim :o) Je to prekrasne mesto a viac mi vyhovuje, ze je take (relativne) malicke... Aj pristup na prijimackach bol velmi mily (oproti takym KE) :o)

pre oui.: Urcite by som ti odporucala radsej JLF v Martine... Chodit po mestskych baroch, putikach, restikach a obchodnych centrach otvorenych do rana aj tak nebudes mat cas ;o)

pre end: tu mas link na povinnu a odporucanu studijnu literaturu

www.jfmed.uniba.sk

ajajaja

ja na jlf studujem a v podstate suhlasim s prispevkom predomnou, sice som nezazila pristup ucitelov na inej lf,ale myslim,ze my sa v tomto smere mame fajn...az na niektore ustavy (napr. ustav biochemie nie je bohvieco co sa pristupu k studentom tyka a ma aj dost vysoke poziadavky na pripravu na jednotlive praktika,to cloveka az vystresuje, potom som pocula ,ze nieco podobne je este aj ustav patanat,ale to je asi tak vsetko :D ) intrak je rekonstruovany, ziadne svaby a pod. ako v ba tam nenajdes, o kupelnu a vysypavanie smeti sa stara dokonca upratovacka, neviem ako na inych intrakoch...dalsie rekonstrukcie sa chystaju postupne , s pripojenim na internet nie je problem, uz je na vsetkych izbach, jedalen je hned na intraku, obedy v prvych dvoch rocnikoch v pohode stihas...studentsky zivot-notoricky zname stredovice, ja som nebola na ziadnej, ale ludia si pochvaluju :D brigada-tazko povedat,viem o jednej spoluziacke ,ktora brigaduje,no urcite nie cez tyzden, skor ,ked je volno, ale ona je z martina....vydavky nie su az take ako v ba, usetris urcite na cestovnom,lebo vsade chodis peso prip.na bicykli, obed stoji 1,46, ranajky vo forme dost bohatych balickov 0,5 a mozes si ich zobrat 6 ...intrak stoji 99/2mesiace (trojlozkova),co je oproti ba dost velky rozdiel...takze moje odporucanie urcite martin, tu z 100 prijatych dostuduje 95,ale pozor , nemylit si to s nenarocnostou studia, len povedzme, nebaziruje sa tu na detailoch a nevyhadzuje zo skusky kvoli hlupostiam...jedina chyba je co sa tyka mesta, skoro nic tu nie je, ani pizza tu nie je dobra :) proste skoro nikam sa neda ist...ale popri studiu clovek o tom ani nepremysla

barbi..turát

pfu..no... ide teda hlavne o to, že pokiaľ máš na výber medzi oboma fakultami, tak podľa mojej skúsenosti by som ti určite odporúčala ísť do Martina..isteže, pre každého sú kritériá výberu školy iné, ale pokiaľ vieš oželieť to, že Martin nie je veľkomesto, v ostatných aspektoch je JLFUK neporovnateľne lepšia.. či už ohľadom vybavenia školy, výučby, spolupráce so spolužiakmi, atmosféry... ja som napríklad bola veľmi milo prekvapená po príchode z BA, kde sme chodievali minimálne 20min z intráku do školy električkou, budova školy rovnako ako vybavenie všetko zastaralé..v podstate v takom stave, v akom sa vyučovalo pred desiatkami rokov, v ročníku nás bolo cez 300 a ani zďaleka sme sa všetci nepoznali, vyučujúci (až na pár výnimiek) na nás zvysoka kašľali...prišla som do prostredia, kde zrazu boli všetci milí, vybavenie školy eňo ňuňo oproti BA, intrák hneď vedľa školy (aj keď nemocnica je celkom ďaleko, ale v BA sa do nemocníc nacestuješ omnoho viac), spolužiaci si všetci pomáhajú.. no..nemám sa načo sťažovať :-) .. Martin je síce maličké mesto, ale aj na intráku sa konajú každoročne a každotýždenne pravidelné akcie, čiže študentský život žiadny problém no a tá brigáda, to teda fakt nvm, či v MT niečo zoženieš,ale popri škole je brigáda aj tak dosť obtiažna... netvrdím zas, že nemožná, lebo v BA dosť ľudí v prváku brigádovalo, ale s nájdením nejakej schopnej práce v MT by bol asi problém.. ale tak zas v prospech MT hrá v tomto smere aj to, že výdavky na život sú menšie než v BA :-) tak asi tak

barbi..turát

Ahoj, ak chceš napíš sem mail, môžem ti o tom napísať viac, ak máš aj nejaké iné konkrétne otázky... navyše sem som to už do nejakých fór písala, tak sa mi to sem nechce stále vypisovať...študovala som na oboch fakultách ;-)