Mám si ho vziať alebo nie ?

Príspevok v téme: Mám si ho vziať alebo nie ?
natusa42

dobrý den ,chcela by som sa s Vami poradiť v jednej osobnej veci.Som s mojím priateľom dosť dlho,on ma požiadal o ruku,chce si ma vziať,ja ho ľúbim ,on mna tiež ,sme síce mladí ,ale plánujeme si spoločnú budúcnosť ,sme zasnúbení ...náš vek nie je podstatný....lenže som trošku na pochybách ,teda resp dosť a ničí mi to zdravý rozum ....on je charakterný ,zodpovedný človek ,ktorý je rodinne založený ,je ku mne dobrý ,milý,nežný ,naozaj aj inteligentný človek ...vidno naozaj ,že ma miluje ,lenže je tu jedna vec ,má psychické problémy ,nervové,nespáva ,trhá mu s viečkami ,už teraz v mladosti má veľké zdravotné problémy ako napríklad vysoký krvý tlak,je workoholik ,ale nedá si povedať ..zažili ste niečo podobné ?chcela by som sa s niekým porozprávať ,kto zažil niečo podobné ,alebo rovnaké ...kto si vzal takéhoto partnera ...či to veľmi ovplyvnuje dobré manželstvo ,alebo ako to je ?čaká ma vôbec s takýmto človekom budúcnosť ?????chcela by som radu,možno podeliť sa o vaše príbehy,ak ste niečo takéto zažili ..lebo ja si naozaj bojím raz vziať človeka ,ktorý už teraz je tak veľmi poznačený životom a mal hrozne ťažký život (kvôli svojej rodine) ...mám od neho utekať ,alebo ?

Deee

Natusa tak to je ozaj na zvazenie, určite by som šla na skúšku do spoločného bývania, ak by mi na ňom veľmi zalezalo, tam uz sa všetko ukáže aj to, či to zvládneš, ja by som však do manželstva s takýmto človekom asi nesla, mala som priateľa psychicky nevyrovnaneho a to bolo peklo na zemi, ziarlivy, miestami euforia, miestami smútok, jeho psychika má ťažila ako balvan, napriek tomu, že bol starší o viac ako 5 rokov, všetko bolo na mne a ja mladucka 17- ka, aby som to znasala, to nešlo, prenášal na mna pocit zodpovednosti za jeho zivot a osud, to bolo uz príliš a po rozchode sa mi vyhrážal samovrazdou, ďakujem pekne...spočiatku som sa zlakla, ale neskôr mi to uz bolo faaaakt srdečne jedno...

natusa42

@la femme samozrejme ,viem ...lenže ja mám tie problémy sčasti aj z neho vieš :( to je ten problémik ...a on to vie ..a on si ma aj napriek všetkému aká som ,chce vziať ..on vo mne vidí ženu svojho života ,on povedal ,že si všetko už dávno v hlave prebral ,ale že nemôže ma nechať tak ,že on sa ožení jedine so mnou a povedal ,že treba len bojovať v živote ...jednoducho on sa ma za nič na svete nechce vzdať ..a preto aj ked mám takjé problémy veškeré aké mám ,tak mu to síce vadí ,ale on ma podporuje ,drží ma nad vodou,a je úžasný ...je mi oporou ..a vraví ,že on už dôkladne zvážil všetko ,on vie ,že lepšiu ženu odo mna nenájde-tak vraví ,a preto si ma chce vziať a byť so mnou p ocelý život ...jemu nevadí ,aká som ja ..hlavne , aby bol pri mne...-vraj ...
@karlicka jasné už chápem ,dakujem za radsu -o tomto už rozmýšľam poriadne dlho ..a tak to aj spravím asi :)len vieš ,ako to vyznie odo mna ,že "najprv si ťa chcem očekovať ,aký buideš a až potom si ťa vziať ",to ani zdaleka nevyznie dobre

KakaoNepijem

La femme, zase tvoja iluzia spravodlivosti?

Ak si ja o tebe nemyslim zle veci, ani ty si o mne nemozes mysliet zle veci? K R I S T E

karlicka

myslela som to tak,že skúste spolu najprv žiť a keď sa ti to bude páčiť,potom sa zoberiete,hm?
tak skús

la femme

natusa, lenze take iste pochybnosti moze mat aj on o tebe..v teme - na dne pises, ze ta nic nenaplna, nic ta nebavi, ze places uz 2 - 3 roky kazdy den. navyse si sa psychicky zrutila..a toto je podla teba normalny stav?? ja na jeho mieste by som si dvakrat rozmyslela ci chcem ostat s takym labilnym clovekom ako si ty ;-) takze tie tvoje geny tiez nebudu asi celkom v poriadku. a nebolelo by ta keby takto uvazoval o tebe aj tvoj priatel?

natusa42

@mayusa tie pochybnosti mi ničia zdravý rozum a preto som aj ja tak na dne niekedy ,chápeš už ?vadí mi ,aké má on problémy :(

natusa42

@Deee lenže ja som prakticky nevedela o nom nič ,ked som si s ním začínala ....on mi to nepovedal ,zatajil mi ,aké má probnlémy ..a ja naivka som sa nič nepýtala ,som bola šťastná,že mám niekoho

natusa42

lenže ľudia ..ja mám psychické problémy aj kvôli nemu ...chápete ?:)lebo jeho problémy ,čo on má ,ma strašne zaťažujú ..ničia ma .---- lenže ja si ho práveže chcem vziať ,lebo je to úžasný človek ,naozaj ..milujeme sa veľmi ..tiež som najprv rozmýšľala o spoločnom bývaní aspon pol roka a tam sa to ukáže ,budem to musieť tak spraviť..lenže či s tým on raz bude súhlasiť ..nevravím ,že si ho už hned teraz idem brať ,ale plánujeme to ..ja sa však toho desím ..
on ale psychické problémy také vážne až nemá ,len vravím nespavosť ,vyčerpanosť ,vysoký krvný tlak ,búšenie srdca ,berie už teraz aj lieky v takom mladom veku,neviem preto či je to vhodný partner do budúcna ...všetci aj doma aj priatelia mi vravia ,že nech si to poriadne rozmyslím ,lebo vraj s takým človekom sa dať do spolku je samovražda ...vraj aj zlú rodinu má atd (naozaj má zlé "základy " ) ,ale on mi príde ,že je iný ,lenže ako ja mám vedieť ,aký bude potom ,ked sa vezmeme ?ako to nanho bude vplývať ?najlepšie ,čo bude je ,že najprv s ním budem bývať istý čas a až potom uvidím ....a prosím Vás neodsudzujte ma ,ja len chcem ,aby som bola v živote šťastná s tým správnym človekom,a či sú toto ,čo píšem vážne problémy ,ktoré ma môžu veľmi negatívne ovplyvniť ,mal aj hrozné detstvo,jeho otec ho psychicky i fyzicky týral,on však nechodí ku žiadnemu psychologovi ani nič podobné ,odmieta ,vraj nemá až také problémy ako sa zdá ..lenže mne to niekedy tak nepríde ,lebo podchvíľkou nespáva aj celú noc a len rozmýšľa nad vecami ,ktoré už nezmení ,trpí obrovskou nespavosťou a ešte k tomu aj je veľmi "ľakavý " typ človeka ,a hned "vybuchne " ,ked sa niečo stane ..má to určite zo života ,aký viedol a vedie ,to mi je jasné ,lenže ako ja k tomu prídem ??rodina nie je ním nadšená ,aj ked ma on miluje a je ku mne dobrý ,majú pochybnosti také ako aj ja .."ako to raz bude " ...ja už všelijako uvažujem ..zvažovala som už aj rozchod ,lenže ten by asi k ničomnu neviedol ,no ja chápem ,vidím ,že sú horší muži od neho ,viem...lenže ani on nie je ideálny zrovna ...kvôli jeho problémom ...:(ktorých sa ja osobne desím