Fimoza nutna obriezka?

Mazio

Ahojte,mam po 20tke a vzdy som mal problem s predkožkou,v kludnom stave mi išla pretiahnut v stoporenom tak na 3/4,rozhodol som sa pred týždnom ist za urologom,ale odhodlával som sa pekne dlho. Urolog hned pozrel a povedal dajte si urobit obriezku..ale ja nechcem,na dotyk ma po stiahnuti predkožky penis vzdy bolell.Kupil som si Mast kortikostereoidnu DIPROSONE ako som niekde čital ze ponáha na fimozu. Už týžden si zalud a uzdicku mastim a vela cvicim a uz sa to zlepsuje,kludne si stiahnem predkozku až za žalud v stoporeno stave a na dotyk boli uz iba na jednom mieste pod žaludom.. takže budem este mastit a cvičit,snád to bude OKA.. ak niekto chce niečo poradiť napíšte.. mazio@azet.sk

Schultheiß

Na zaklade tohto fora som vyriesil problem s fimozov, no ako citam- a je to asi caste- ostala este kratka uzdicka. Teda nie kratka, ale ultrakratka.

Je tu vsak este jeden problem- studujem v BA (kde som kazdy den), no original som z istej dediny pri KE, kde mam aj obvodnu lekarku- Takze lekara v BA mat nemôžem. Volal som aspon jednemu, kde mi bolo povedane, ze je to na zaklade toho, kde byvam. Ako by ste to rieslili vy?

maxpower

Pridám aj ja svoju skúsenosť. Bol som u obvodnej, tá ma poslala k dermatologičke a tá zase dala ruky preč odo mňa (chcel som nejaký kortikosteroid), že to môže predpísať len alergiológ alebo urológ. Tak som šiel za urológom, natrafil som na férového človeka. Síce ma chcel v mojom veku už obrezať (ešte nikdy inak nepostupoval a verím, že po mojom úspechu už nebude jednoduchšie prípady fimózy v dospelosti riešiť automaticky radikálne). Ale ako medik som mal o niečo lepšie vyjednávacie možnosti. Tak som sa mesiac trápil strečingom s triamcinolom. Ostala mi krátka uzdička, ktorá sa operačne vyriešila už v nemocnici v lokálnej anestéze (do polhodiny som bol už preč). Netreba sa báť a hanbiť sa, treba problém smelo riešiť...

JANOš

Tak BINGHAM neviem ako si to myslel..., ale ak dobre citas, bolo to zo zdr. dovodov. Nebudem riskovat infekcie a podobne veci :)

JANOš

Zdravim. Ja som vcera podstupil obriezku, zo zdravotnych dovodov. Mal som ju zuzenu. Urolog mi poradil obriezku, bal som sa..ale teraz, ked vidim mojho drobca, ze mu je tak lepsie..LUTUJEM, ze som nesiel skor. Vobec nic strasne to nie je, bezbolestne a robite to pre svoje zdravie!
Samozrejme , ze po zakroku citite nejaku bolest,ale v pohode sa to da zvladnut. Momentalne necitim ziadnu bolest, ked lezim tak ano, ale ako nahle sa postavim, prejde :) ja len tolko :)

hajci

mne sa spravila fimoza,popraskala predkozka, pri umyvani to bolelo, v stoporenom stave sa to nedalo pretiahnut tak som daval na to klasicku indulonu cca 3 dni a vyliecilo sa to :D

GhOsT

Ta ok ale ja som cital este na wikipedie ze fimoza za v inich krajnach vobec nepriesi a je tam tiez pisane obdobi puberty 12-... sa to nejako odlpeuje alebo az po 20 Rokoch je to pravda?

mate59

obriezka je tak jednoduchý zákrok,že sa nemáš čoho obávať.Je len na tebe, kde si necháš op. urobiť.Ak máš problém len s uzdičkou, urológ posúdi najlepšie, čo treba urobiť.Ničoho sa nemuší obávať,ani bolesti,skorej po op. je problém s citlivosťou, ale nie je to také zlé.

Schultheiß

tie predoperačné vyšetrenia u obvodnej lekárky sú len pri obriezke, či aj pri operácii uzdičky? Ono je to tak náročné, že to nemôže spraviť urológ?

A inak...ked sa rozhodnem ist k urológovi- povedať mu, že som mal tú masť? Bojim sa, že bude chcieť meno lekárky, a problém z toho bude mať ešte ona. Či ako ste to riešili?