Fimoza nutna obriezka?

Maros.L

no pravdu povediac nepovedali, jedine co mi vravel este lekar v nemocnici, ked mi to este troska krvacalo, ze si to nemam stahovat. Inac nic viac. Dakujem za uzitocne rady :) ulavilo sa mi, uz len pretrpiet tu bolest

mate59

čistú, sterilnú gázu,použiť ako ochranu pred oterom a nosit volnejšie odevy, nejaké tepláky a pod,ale to ti asi povedali.

mate59

neboj sa, stehy sa začnú rozpadávat o 7-10 dní od operácie,určite sa rozpadnú,bez obáv.Máčaj aj 3x denne,stačí 5 minút.
Nevypadnú naraz,ale to trvá aj 3-4 dni,uvidíš, že aj jazva bude peknejšia.Zabaľ si ho do gázy,aby sa rana nedráždila o prádlo a nemokvalo to.

Maros.L

Dobrý deň, vcera ma pustili z nemocnice. Vo stvrtok som mal operaciu (obriezka) koli zuzeniu predkozky (fimoze) stale ma to avsak boli, mam pocit ako keby sa mi okolo stehou tvorilo nieco take divne, vyzera to ako hnis, ale nie je to hnis.. Bojim sa, ze mi stehy zarastu a budu ma musiet opat operovat. Doktor mi povedal ze mi stehy vypadnu same, takze vyberat ich nebudem moct. Moze sa ale stat ze zarastu ? Co musim robit aby vypadli ? Ako casto sa treba umyvat ako casto treba namacat v repikovom caji a v akom trvani ? Staci 10 minut? A hlavne prosim po akej dobe mi tie stehy vypadnu. Velmi mi pomozete hlavne po mojej psychyckej stranke lebo sa docela toho bojim. Dakujem velmi pekne za odpoved :)

Ja333

Mám veľmi podobné príznaky ako sú uverejnené v tejto diskusii a moja pediatrička povedala že nemám vymýšľať a dali mi na to framykoin... Myslíte že mi to zaberie na to ? Ja ani sám neviem či mám tú čiastočnú fimózu alebo niečo iné ? Ale mám tam také jemné štípanie a stiahnem síce celú predkožku, ale dole keď je stiahnutá strašne ma sťahuje a neprúdi mi krv do žaluďa . Stalo sa mi to už asi dva krát, ale stálim sťahovaním a močením v harmančeku mi to zmizlo. Povedala mi, že tá masť DIPROSONE obsahuje hormonálne kortikoidy a dáva sa len na veľmi silné ekzémy a že mám teda vyskúšať ten framykoin a keď mi nebude zaberať potom mi dá až výmenný lístok ku kožnej resp. urológovi... Čo vy na to ?

bbt_3

tak rád by som sa podelil so svojou skúsenosťou. keď som bol malý, samozrejme som to zanedbal. a teraz už ma to začalo trochu obmedzovať. mal som skrátenú uzdičku. myslel som si že mám fimózu. v normálnom stave som predkožku nepretiahol ani do polky žaluďu. potom som si povedal že s tým pôjdem k urologovi. dva týždne som si krémoval uzdičku a obvod predkožky a potom sťahoval pokiaľ išlo. za pár dní som stiahol predkožku pod žaluď v normálnom stave. neptoreboval som žiadne zvláštne maste alebo niečo podobné :-). keď som prišiel k urologovi, povedal mi, že skrátenú uzdičku trochu mám, ale napraví sa to samo, a má to veľká časť našeho pohlavia :-). odvtedy samozrejme pokračujem v krémovaní a strečingu, výsledky sú ohromné, aj keď som si myslel, že budem musieť ísť na zákrok :-). a ešte niečo vôbec sa nebojte parafimózy, je to extrémne ojedinelé, až je to naozaj extrém keď sa to stane. ak to pôjde kľudne sťahujte pod žaluď. a ďakujem za toto fórum, myslím že by som to sám od seba vôbec nešiel riešiť :-)

Mazio

Ahojte,mam po 20tke a vzdy som mal problem s predkožkou,v kludnom stave mi išla pretiahnut v stoporenom tak na 3/4,rozhodol som sa pred týždnom ist za urologom,ale odhodlával som sa pekne dlho. Urolog hned pozrel a povedal dajte si urobit obriezku..ale ja nechcem,na dotyk ma po stiahnuti predkožky penis vzdy bolell.Kupil som si Mast kortikostereoidnu DIPROSONE ako som niekde čital ze ponáha na fimozu. Už týžden si zalud a uzdicku mastim a vela cvicim a uz sa to zlepsuje,kludne si stiahnem predkozku až za žalud v stoporeno stave a na dotyk boli uz iba na jednom mieste pod žaludom.. takže budem este mastit a cvičit,snád to bude OKA.. ak niekto chce niečo poradiť napíšte.. mazio@azet.sk